Остават 15 дни, а още е седалищно!

  • 981
  • 15
Бебче трябва да се роди на 27.08, а днес го видяхме, че още не се е обърнало!Много се притеснявам-как се ражда седалищно разположено бебе?!Реших да раждам в "Св.София"-София-от там ми казаха 10 дни преди термина да отида в "Патологична бременост"!Какво значи това ? Sad Има ли вероятност да ми направят секцио?Моля ви, ако някоя от вас е преживяла нещо подобно, нека пише!!!
Виж целия пост
# 1
Олеее,мила,колко рев изревах за това.Бебето се обърна последните 3 дни.До тогава точно в същата болница ме ошашкаха точно като теб.Не исках секцио и край.Но сега разбирам,че и секцио да е било,все тази.Както е речено.Един лекар ми каза,че е имал пациентка,която са я приемали за секцио,поради седалищно придлежание и докато се качвала по стълбите към отделението бебето се е обърнало.
Успех и леко раждане! Не си слагай тежки мисли на главата! Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
Доколкото съм наясно са ти казали патологията именно заради евентуално секцио, но не забравяй,че определения термин може да не е датата и също,че то се обръща буквално преди да се роди,а ти имаш все пак две седмици. Спокойна бъди и се радвай,че си на финалната права. Успешно раждане и едно гооляяяямооо сладко бебе Laughing
Виж целия пост
# 3
Не се притеснявай, както са ти казали и преди мен, бебчо се върти непрекъснато. При мен бебка имаше много място и се въртеше непрестанно и понеже преносих, последните дни беше:  "секцио", "нормално", "секцио", "нормално"... В края накраищата родих съвсем нормално, защото последния ден бебето се позиционира и не се размести повече. Хайде спокойно, и леко раждане, то вече не остана- на финала си!
Виж целия пост
# 4
Ами дано се обърне, ако те е страх от секцио. Лекарите си знаят работата. Довери им се и изпълнявай всичко, което ти кажат!
Ние с теб май ще се видим в Св. София. И моя термин е на 27.08 Simple Smile

Успех и леко раждане!!  bouquet
Виж целия пост
# 5
Не се шашкай, най-добре да ти планират едно секцио, а ако се обърне още по-добре. Grinning Аз родих секцио точно заради седалищно предлежание, като ме провериха и в последния момент дали не се е обърнало бебето. Моят съвет е, понеже проучих нещата, все пак да не раждаш нормално, ако остане седалище, защото е доста рисково, макар и да не е невъзможно. Абе при всички случаи се довери на лекарите и се подготви психически и за двата варианта  Wink
Виж целия пост
# 6
Aко знаеш миналата година по това време и аз колко ревях и се молех бебчето ми да се обърне Rolling Eyes.Не исках секцио,ама изобщо.
Както са ти казали и другите мами може да се обърне и в последния момент Peace
При мен това не се случи и ме резнаха,но на се шашкай от това,все пак здравето на бебето е най-важно,нали,а рискът от нормално раждане,при седалищно е голям така че...
Не е толкова страшно,колкото си го представяш,аз лично се въстанових доста бързо и всичко беше ОК
Има време,но найстина подготви се и за двата вариянта,пък ако бебчо реши да се обръща още по-добре Grinning
Желая ти леко раждане и едно здраво бебче на финала  bouquet
Виж целия пост
# 7
Не се шашкай, може и да се обърне бебето в последния момент. Пък в най- лошия случай ще ти врътнат едно секцио, какво толкова. Simple Smile
Успех и леко раждане!  bouquet
Виж целия пост
# 8
Ами аз лично не съм го преживяла, но бях емоционално натоварена заради моята приятелка - бременна за първи път, бебето разположено седалищно.
Много се притесняваше милата, а и аз покрай нея, т.к. искаше да роди нормално.

Бяха й определили дата за секцио...
Бебето се обърна дни преди термина й, а хич не беше малко, роди се 4 100, 54 см.
По-малко бебе би трябвало и по-лесно да се обърне  Wink

Не пишеш кое раждане ще е това, ако вече си раждала, вероятността бебо да се обърне е още по-голяма.

Успех ти желая!
Виж целия пост
# 9
Значи моят случай беше същия. Бебето не се обърна през цялата бременност. Месец преди термина ми насрочиха дата за секцио, като последните дни трябваше да ходя напрегледи и ако спучайно се е обърнало да е нормално раждане. Но дъщеричката ни ни изненада 3 седмици по-рано. Преди да ме вкарат в операционната ме гледаха на ехограф, не се беше обърнала и трябваше секцио.
Няма страшно, както и да е, най-важното е бебчо да е ок Wink

Не се препоръчва нормално раждане при условие, че бебето е седалищно, има рискове от усложнения.
Виж целия пост
# 10
Ох миличка,съчуствам ти Sad но мога само да ти кажа горе главата smile3521
Съвсем наскоро и аз преживях същото и много добре знам как се чустваш.В седмия месец нашата беба се обърна седалищно.Все живеех с надеждата че ще се обърне както си трябва с времето,но това така и не се случи.Започнахме с моята докторка да говорим за секцио.В началото се стресирах и то много #Crazy Shocked #Crazy Shocked бях се настроила да си раждам нормално и новината за секцио ме извади от равновесие.Е....поревах си за успокоение Mr. Green и започнах да се обеждавам че секциото ще е по добре за бебчо.В последната седмица започнат ежедневно ходене до Майчин дом(аз там родих)за да ме наблюдават и да слушат тоновете на бебка.След един щателан преглед от всички доктори на отделението,се реши че ще раждам нормално.Пратиха ме на ренген за да видят дали има място бебето да мине.Останови се че всичко е ОК и остана само да чакам бебето да тръгне да излиза.Вярно че отново бях в шок ShockedСлед като бях веше се настроила че ще раждам със секцио и реших че така е най-добре,сега отново трябваше да се настройвам за нормално раждане и то седалишно #Crazy
Четири дена преди термина водите ми изтекоха и след преглед в предродилна зала се реши че ще ме режат.Бебка все още си беше седалищно,но не беше слязла и се наложи спешно да ме кръцнат SickБях супер спокойна и вече нямах търпение да родя Simple Smile
Е,това е моята история накратко.Разказах ти я за да те успокоя малко и се 
надявам че съм успяла Joy
За финал мога само да ти кажа да се успокоиш,Господ си знае работата newsm10
Наслаждавай се сега на бременноста си и си почивай, че после няма почивка Wink
Успех и като се появи "фъстъчето" ще чакаме да се похвалиш  bouquet
Виж целия пост
# 11
Благодаря на всички, които отговориха-сега съм доста по-спокойна-явно не е толкова страшно, но нали ми е за първи път....

Виж целия пост
# 12
Бебка се обърна седалищно в 32 седмица и така си остана. Накрая родих секцио. И аз исках да родя нормално, но просто нямаше как. Искам само да ти кажа че дори и да родиш секцио никак не е страшно. Още на 10 ден забравих че съм родила Simple Smile

Успех Simple Smile
Виж целия пост
# 13
на близка роднина бебето се обърна главично от седалищно в последната седмица...ако е малко не се притеснявай, ще се обърне
Виж целия пост
# 14
Изобщо не се притеснявай. Аз родих секцио 7 дни след термина, защото имах тесен таз и бебето изобщо не се смъкна. Не знаех какво искам, защото майка ми ме е родила много трудно по нормален начин и още има последствия от това.(е, разбира се това е било преди 30 години и няма място за сравнение) След раждането вече бях сигурна, че ако имам пак дете ще го родя по същия начин - секцио.
Желая ти успех и вярвай в лекарите - те най-добре ще преценят какво трябва да се направи в конкретната ситуация.  newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия