Очакванията на българите към селския туристически продукт

  • 607
  • 2
Здравейте,
много ме се иска да разбера какво мислите по въпроса за предлагания селски туристически продукт в нашата страна, каква е мотивацията ви за посещение на подобни места и какво би засилило сегашната ви мотивация, какво мислите за цените срещу която закупувате туристическия продукт - висока, ниска или нормална, какво бихте искали да откриете/преоткрийте когато ходите на подобно място, какво бихте искали да се промени и как
Аз лично много харесвам българските традиции,обичай и ми се иска те да са по-близко до нос. Иска ми се българският туризъм да е на по-високо ниво, защото има какво да покажем на нас си и на чужденците, които ни посещават.
Виж целия пост
# 1
Принципно ми харесва, но никога не съм се решавала. Причината-не обичам вмешателството на хазяи. Все пак по-голямата част от селския туризъм е свързана с вили, къщи, стаи под наем. Хората по такива населени места обичат да си комуникират, аз - не винаги Laughing Мотивацията да посетя такова място - да ме грабне с нещо нетрадиционно от към обстановка, от към предлагани услуги. Колкото до българските традиции - да, трябва да се съхранят, да се предват, да се показват, защото е налице едно забравяне на корените ни, на празниците ни.
Виж целия пост
# 2
Селският туризъм като идея за прекарване на времето извън град, в традиционна обстановка е идеална , особено за хора с малки деца.
Въпросът е как се осъществява. Повечето хора, които го предлагат го разбират като кръчма с овесени сухи чушки, 2 прашни носии и лоша "традиционна храна". Съжалявам, но такива са впечатленията ми.

Както всичко побългарено. Много малко хотелиери знаят и могат да предложат качествен продукт, който да те грабне и да те върне след 1 месец или половин година пак там.

Какво очаквам от този продукт:
1. Традиционна обстановка- задължително удобна и уютна
2. Храна- домашно приготвена с продукти, които аз бих използвала, без полуфабрикати, мазнина на 2 месеца и т.н.
3. Забавления на село - копане, садене, бране, хранене на животните, приготвяне на кисело мляко, сирене, масло, учене да се вари ракия, да се точат кори, да се прави някаква традиционна манджа, за децата, а и за възрастните - според сезона може да се учат на някакви традиционни занаяти - да правят мартеници, да тъкат, да правят бродерии и дантели, да правят гърнета на грънчарско колело , да научат народни песни, да играят хоро.
4. Местни културни забележителности - църква, музеи, развалини
5. Местни природни забележителности - пътека в гората, в полето, яздене на коне или пеша.

Така го разбирам, ама не съм го намерила в Бг Mr. Green. А в чужбина предпочитам да ходя на културен туризъм.Така че ако някои може да ми преложи нещо подобно, моля да ми пише на лични.

Попадала съм в Гърция и Испания на места, които отчасти предлагат селски туризъм . Основното е свързано с местната храна и обичаи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия