аз ли съм виновна?

  • 2 946
  • 27
здравейте,

имах връзка с един мъж, по скоро тогава беше момче, бяхме заедно 2 години, беше първата ми любов, родителите ми се преместиха в друг град и се разделихме, не можехме да се виждаме често, отначало си пишехме, след това спряхме.
Аз се ожених и имам едно момиченце, с мъжа ми се разведохме около година брак, не бяхме един за друг, разделихме се приятелски, никога не сме имали караници или скандали, продължава да се грижи за дъщеря ни, въпреки че си има вече нова приятелка, не мога да кажа нищо лошо за него или нея.
Преди три месеца се засякох с първата си любов, той дойде на работното ми място, заговорихме се, не можехме да откъснеме очи един от друг, той ме покани на ресторант вечерта. Всичко беше много прекрастно, по цял ден беше при мен, постоянно ми повтаряше, че ме обича безкрайно много и не може да повярва , че живота му дава втори шанс да е с мен, и през цялото време си е мислил за мен и не може да си представи живота си без мен и т.н. Една седмица след като се срещнахме той се премести да живее при мен. Аз забелязах , че постоянно му звъни телефона и той се крие, на телефона беше мъжки глас и само се караха.
Аз не съм ревнива нито особенно любопитна, радвах се на любовта ни , усещам със всяка една частичка от тялото си колко много той ме обича и никога не съм се съмнявала в любовта му.
Мина около месец след като се видяхме и той дойде с годежен пръстен и ми направи най-романтичното предложение, никога не съм предполагала че толкова бързо ще се развият нещата между нас.
Той ми каза, че иска да ми сподели нещо и ми каза, че преди да ме срещне е живял 7 години със едно момиче заедно и когато ме е срещнал я е напуснал веднага. Даже са правили и планове за сватба заедно, но той винаги е отлагал, не е бил напълно сигурен.
Купили са си апартамент заедно, той каза че ще и го остави защото се чувтва много виновен, че я е оставил.
И човека с когото се е карал по телефона е неговия баща, който му е казал, че аз съм му провалила настоящата сватба.
На мен ми е много гадно, чувствам се виновна, обичам го, искам да остарея с него, казах му че ако желае ще се разделиме и той може да отиде при нея.   Cry
объркана съм, виновна ли съм
Виж целия пост
# 1
Да! Че обичаш, че си обичана... Една от най-сладките вини.

Решението да бъде с теб все пак е негово.
Виж целия пост
# 2
Извинявам ама за какво да си виновна, нали той е направил първата стъпка, дошъл е при теб поканил те е на вечеря явно избора си го е направил сам за себе си.

В случая е малко съмнително че толкова бързо ти е предложил брак но предполагам ти го познаваш по добре.
Виж целия пост
# 3
Решението е негово. Не си знаела за съществуването й.
Виж целия пост
# 4
нямаш никаква вина,спокойно. Peaceбъди щастлива с бъдещия ти съпруг и съградете чудесно семейство!
ти дори не си знаела за нея,това,че той обича теб и ти си била причина за раздялата им не означава,че имаш вина.а дори и да си знаела за нея-никой не може да те вини.всеки се стреми съм собственото си щастие..
макар и да не я познаваш,сигурно ти е кофти за момичето,на мен поне би ми било.все пак,поставяйки се на нейно място,осъзнаваш,че болката е голяма.но никой не може да заповядва на съдбата и сърцето-щом се обичате бъдете заедно и бъдете щастливи.така е било писано!
успех!
Виж целия пост
# 5
Щом се знаете от по-ранни години, ти вероятно знаеш как да подходиш към бащата и към майката на приятеля си, за да ги предразположиш. Прецени добре и ако предстоящите празници са удобен момент, използвай ги за един честен разговор с тях.Помоли ги да не развалят толкова хубавите моменти в новото начало, избрано от сина им. Или щеше да е по-добре и той да има едно дете от погрешната жена и чак тогава да се намерите?

( Ще  омекнат, особено при вида на едно бебе по-нататък... но това не им го казвай Wink  )
Виж целия пост
# 6
Разбира се, че не си виновна. Не се притеснявай. Сигурно много те обича , иначе не би провалил 7-годишна връзка с планове за свадба и т.н. Успех  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 7
Хмммм, на твое място бих се замислила, наистина, до колко е сериозен. Помисли само-7 години е бил с другата, стигнали са до сватба, апартамент, изведнъж се появяваш ти-и щрак!!! Той е влюбен до уши. Прекалено, хм, латиносериалско ми идва.Разбираш ли?

Каква е гаранцията, че утре няма да постъпи така и с тебе?

Аз не бих се радвала на своето щастие, ако знам, че зад него се крие нечие НЕщастие.
Виж целия пост
# 8
Изобщо не си виновна ти.... и изобщо не си разваляй щастието заради исказвания като горното. Момичетата са ти каза ли вече наслаждавай се на любовта си и живот и здраве един ден ще се раздвате и на едно прекрасно дете, което да допълни семейството!   Hug Успех!
Виж целия пост
# 9
Хмммм, на твое място бих се замислила, наистина, до колко е сериозен. Помисли само-7 години е бил с другата, стигнали са до сватба, апартамент, изведнъж се появяваш ти-и щрак!!! Той е влюбен до уши. Прекалено, хм, латиносериалско ми идва.Разбираш ли?

Каква е гаранцията, че утре няма да постъпи така и с тебе?

Аз не бих се радвала на своето щастие, ако знам, че зад него се крие нечие НЕщастие.


Ти да не си бившата приятелка  или някоя нейна приятелка , щото , бейби така звучиш..  newsm78 

Don't worry , be happy!!!
Щом сте щастливи, значи всичко е наред!
Кавалер е : ще й остави апартамента, приема детето ти... обичайте се и се вземете   bouquet



Виж целия пост
# 10
Ахахахах, Рейни, разсмя ме искрено!!!! Mr. Green
Това вече ептен би било латиносериал. Mr. Green

Между другото, поздрави на БПС. Heart Eyes
Виж целия пост
# 11
не мисля, че ти си виновна че нещата са се развили така между този човек и бившата му потенциална жена. не е нужно да имаш угризения. понякога така става, че една връзка върви нанякъде - било то към крах или развитие, но някакви обстоятелства ускоряват развръзката. да кажем, че твоята повторна поява в живота му е това обстоятелство. но решението е негово. казвам го, защото го знам от личен опит. прекрасно е това, което ти се случва. само че все пак може и да не бързате толкова много. много трескаво ми се струва... усещане може би, не знам. успех!
Виж целия пост
# 12
аз никога не съм предполагала, че той може да е обвързан с друга жена, премести се при мен една седмица след като се видяхме за първи път и не се е отделял оттогава.
Толкова време бяхме разделени, че се наслаждавахме на всяка минута и не сме и отваряли тема за предишни връзки. Още от преди, когато бяхме в училище се разбирахме някакси без думи, всеки знаеше другия какво желае, още преди да го е казал.
Той ме убеждава, че иска да прекара живота си с мен и ако може да се ожениме веднага, че не вижда смисъл да чака, защото е сигурен че съм жената на живота му.
Единствената връзка, която сме обсъждали беше моя предишен брак, трябваше да му разкажа, все пак дете имам, трябваше да му каза , че когато иска да се ожени за мен, това не е толкова лесно, както ако бях жена без деца, все пак имам и отговорностти, които той отчасти трябва да поеме или да се съобразява.
Аз даже му предложих да си помисли ако трябва дали нашата работа не е импулсивно решение от негова страна, да си помисли дали иска да хвърли 7 години от живота си, апартамент. Той ми отговори, че иска само да си прекара живота си с мен, и даже ако сега се разделя с него, той пак няма да се върне при нея, и точно това че е отлагал все сватбата си с нея е било, защото не е бил сигурен. И на него му е жал за нея, ще и остави апартамента, той твърди че ако се върне при нея, и двамата биха били нещастни и без да иска ще и провали и нейния живот.
Брат му беше преди няколко дни при нас и каза, че никога не е виждал брат си толкова щастлив и сияещ, преди отвреме на време са си говорели за мен, но и двамата са смятали, че ние никога няма да се видиме втори път в живота.
Бях и с двамата в един клас, близнаци са.
И родителите му познавам, не са лоши хора, но са малко как да се изразя старомодни. Приятелско семейство са с родителите на бившата му приятелка и им е много неудобно и се срамуват сега от сина си, даже и си викат с другите хора, сватовете.
Брат му сподели, че е бил при бившата му приятелка и на нея и е много гадно, защото той и е казал веднага за мен и е бил много директен, и е казала че много я боли, но и тя не го иска обратно, не го мрази, но не иска и да го вижда. По принцип тя е много свястно момиче, познавам я, не сме били съученички, но града беше малък.
Поставям се на нейното място и все си мисля, че ако той не ме беше срещнал, може би щеше да е още с нея, мисля че точно аз съм причината за това. Но от друга страна и сега когато съм толкова щастлива, ако се разделиме, нито той ще отиде при нея обратно, нито тя ще го приеме.
Много ми е мъчно, че всичките хора са наранени. Майка му говори с мен по телефона, познаваме се отпреди с нея, но не само защото бях със сина и заедно, много преди това, от малка я познавам.  Ходех на състезателни танци с по-голямата и дъщеря и се редуваха да ни вземат ту тя ту моята майка. Когато говорихме по телефона, тя каза, че и е много мъчно, че сина и е с мен, защото приятелката му е била много добра партия, с нейните родители имали общ бизнес, и че ако съм имала момче съм щяла да разбера какво е когато се хванело с жена с дете  Sick
Объркахме плановете на много хора и наранихме много хора  Sick
Брат му ми сподели, че той иска толкова бързо да се ожени за мен от една страна защото много ме обича и е напълно сигурен в решението си, но и от друга, понеже се страхува да не се разделиме, аз да се повлияя от чуждото мнение.
А то не е така, че да не разбирам как се чувства отчасти бившата му приятелка, разбирам я разбира се, когато с бившия ми мъж се разделихме ми беше също тежко, но ситуацията беше и малко по-различна, тогава много ме удари по самочувствието, мислех си че не съм способна да създам семейство и да го задържа. Но след това понеже имах и дете, забравих за себе си, най-важното беше да запазиме приятелски отношения заради детето и имах голям късмет, че следващата му приятелка не ревнуваше от мен и се държеше много добре с детето ми и това ми беше достатъчно, не се интересувах дали ми е изневерявал с нея или не, думата НАС и без това не съществуваше вече.

толкова ми олекна след като споделих с вас момичета,

благодаря ви  Hug
Виж целия пост
# 13
Тази история наистина става за сценарий на сериал Crazy
Виж целия пост
# 14
благодаря ви момичета

  Hug

искам само да добавя, че ако те бяха женени вече, веднага бих се разделила с него, ако щеше да ми струва каквото и да е, била съм омъжена жена, не бих си позволила да разваля друго семейство.  Peace
С него съм и преглъщам това което се случи, само защото те двамата не са женени, нямат деца.

исках да споделя с някой който трезво гледа на ситуацията, готова съм да понеса и криики.
Много ви благодаря за отговорите. Аз споделих с мои приятелки, но техните мнения са повлияни от това че сме приятелки и при всяко решение имам подкрепа от тях, но е друго когато го чуя от хора които не познавам, все пак отстрани се вижда ситуацията много по-добре.
 
    bouquet

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия