Каква супа за бебе на 10 мес.?

  • 22 879
  • 12
Привет, момичета!
Както винаги на вас разчитам  Grinning
Моята дъщеричка не иска да яде кухня и готвено. Днес обаче ние възрастните ядохме супа и тя през цялото време ни гледаше и си искаше. Дадох й да опита и какво беше изумлението ми като лакомо започна да яде, че да иска още и още. Хубаво, ама то свинска супа, сол има, мазнотии, разните му там други екстри... Та се запитах как се приготвя супа, какво се слага в нея и най-вече какво НЕ трябва да се слага? Малката е на 10 месеца точно! И което най-много ме интересува (може би е много тъпо) дали може да се дава супа, в която е разтворен от онези бульони на кубчета или са т.нар. химия и не трябва?
Моля ви, дайте някакви рецепти и указания!
Благодаря ви предварително  Hug
Виж целия пост
# 1
Станислав е малко по-малък, но му давах зеленчукова и пилешка домашна супа без яйце, без бульон, без сол и подправки.Само зеленчуци-картоф, морков,лук,ориз и в другата пилешко филе накъсано на много малки парченца.
Виж целия пост
# 2
И ние като си отидем на село,хапва все едно не е ял Laughing

Аз ги правя,без мазнотии както ти казваш,слагам от бульончето където е вряло месцето,без да добавям допълнително олио.

Фиде,картоф,чубрица,сол и застройвам с кисело мляко,така много му харесва...леко киселичко Simple Smile

Супа топчета също много обичаме.
Виж целия пост
# 3
не знам дали си въвела белтък и млечни продукти, ако си това ми е любимата супа, мисля от нея да давам на дъщеря ми като въведа горпосочените храни:

картофена супа с кашкавал

запържват се 2 с.л. брашно в 4 с.л. масло. налива се вода и след като заври се слагат 2 големи картофа настъргани на ренде. като уври /15-тина минути, не повече/ се слага настърган кашкавал и се застройва с 2 яйца и малко лимонов сок.
Виж целия пост
# 4
Аз правя така:
Слагам вода на котлона и вътре пъхам настърган морков и лук.
Като поври малко слагам грах, картофи, спанак, броколи, карфиол, тиквичка (каквото се сетиш).
Слагами фиде или ориз.
Ври още 15-тина мин. и това е.
Синът ми много обича зеленчукови супи.
Правя ги по - гъсти като пюре.
По - добре изчакай със застройките.

Виж целия пост
# 5
запържват се 2 с.л. брашно в 4 с.л. масло. налива се вода и след като заври се слагат 2 големи картофа настъргани на ренде. като уври /15-тина минути, не повече/ се слага настърган кашкавал и се застройва с 2 яйца и малко лимонов сок.

Едва ли запръжката е нещо хубаво за когото и да е, но за бебе е много вредно. Останалите съставки също са подходящи за дете над година- година и половина.

По темата: Можеш да правиш супи от всички зеленчуци, които си въвела в различни комбинации. Хубаво е зеленчуците да се задушат в мазнина /растителна- слънчогледово, рапично или царевично олио/ и малко вода, под капак за около 5-10 минути. Така се разтварят мастно разтворимите витамини. След това се долива вода и се вари. Можеш да добавиш копър или други подходящи за възрастта подправки, но в малко количество. Пилешка супа също е добър вариант. При нея аз първо варя малко пилето и изхвърлям първата вода и след това правя супата.
Моят син яде супа всеки ден на обяд преди основното и му се отразява много добре и на апетита, и на храносмилането.
Виж целия пост
# 6
Правя ги домашни - без никакви мазнотии, запръжки. Когато е с лук, него го задушавам в съвсем малко мазнина. Най-вече зеленчукови крем-супи правя.  Peace Иначе слагай подправки според възрастта - аз на 10 месеца добавях малко сол (не винаги, само когато е безобразно безсолно Laughing, магданоз,копър)

дали може да се дава супа, в която е разтворен от онези бульони на кубчета или са т.нар. химия и не трябва?
Моля ви, дайте някакви рецепти и указания!
Забрави за готовите супи и бульони на кубчета, това и аз не го ям, камо да го дам на детенце! Stop
Виж целия пост
# 7
Аз готвя от около 1м. вече на сина ми. Правя му всякакви супички, ако е месна сварявам първо месото хубаво и след това го разкъсвам на дребно, добавям зеленчуците, нарязани на ситно, тък като не пасирам, а само намачквам. Сол слагам много малко, на върха на чаена лъчижка, домати все още не слагам и не застройвам, не запържвам и не готвя все още с готовите бульони. В зеленчуковите слагам каквото се сетя, готвя му също и спанак с ориз и картофена яхнийка. Когато имам пресен копър или мерудия слагам. След 1-2м. мисля да прибавям и малко настърган домат към яденето му.
В библиотеката има много рецепти за нашите деца.
Виж целия пост
# 8
Всякаква, с по-малко сол и без запръгки, бульон почнах да слагам едва преди няколко дни.
Виж целия пост
# 9
На 10месеца вече ядяхме обща храна,гледам да не правя запръжки,ястията ги задушавам,не пържа.Нашата храна и е най-вкусна.Особено супите със застройка.
Виж целия пост
# 10
Аз от 9 мес и до сега им правя следната супа: слагам картоф (или ориз) и морков и други зеленчуци (каквито имам - броколи, карфиол, зелен фасул, грах, микс на Бондюел), слагам пиле или риба или телешка кайма (ако искаш да е постна може и да не слагаш) и варя. Като се свари пасирам, добавям малко зехтин и готово. Много лесно и бързо.
Виж целия пост
# 11
Аз постоянно готва на бебо и след това пасирам.Просто не слагм краве масло,застройки и бобови култури,защото сме с алергия.
Виж целия пост
# 12
Много ви благодаря, момичета за предложенията!
Сега ще почвам с практиката   chef
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия