Може ли да се дават заедно...

  • 1 388
  • 7
капки Саб или Еспумизан, чая Хип и чай от копър?
Например преди хранене капки, след това копър /той се давал след ядене/, а Хип в останалото време?
Дали могат да се комбинират всички тези средства?
Виж целия пост
# 1
Капките Саб и Еспумизанът са едно и също нещо.
Виж целия пост
# 2
Аз давах саб, но не действаха и затова минахме на еспумизан - в най-критични ситуации на два часа и ни помагаха. Но можеш и да ги комбинираш. А чай на хип от копър й давах да пие през цялото време - преди, след ядене само и само да мине. Тя го обожаваше и действително й помагаше.
Виж целия пост
# 3
 До колкото разбирам въпросът ти е, може заедно с капките да даваш и чая от копър. Аз и правех чай, който пиеше по всяко едно време на деня, а капките само преди хранене и само преди последните няколко хранения за деня ( напр.  3,6 и 9 часа).
Виж целия пост
# 4
Не ми е хрумвало да ги комбинирам .Давах Еспумизан по-скоро за мое успокоение, отколкото да имаше особен ефект. На коликите търпение им е майката. Ще минат. Гушкай го, пускай му сушоар. От топличкото коремчето се облекчава, а и шумът ги унася.
Виж целия пост
# 5
Давах капките преди храненето в 18 и 21,защото нашите колики бяха вечерни.Чаят на Хип съдържа копър,безсмислено е да вариш отделно само от копър.Сис пиеше чайчето постоянно,без да се съобразявам преди или след хранене.
Виж целия пост
# 6
да, могат
само имай предвид, че саб и еспумизан е едно и също нещо, прозивеждано от различни фирми и затова има различни имена
състава е един и същ
и друго - гледай чайчетата да не са за сметка на млякото
30 мин преди и след хранене не ги давай
не очаквай коликите да спрат след тези всичките мерки (тоест те може и да спрат, но ако са слабички)
просто ще намалеят, но пак ще ги има в общия случай
Виж целия пост
# 7
На Дани давах само Саб Симплекс, действаха, въобще не е се е гърчило или плакало детето.
Давала съм му и чай на Hipp, но до 100 мл на ден - така е указано на опаковките.

На Ива 2-я месец започнах да редувам Саб с Еспумизан - ако пропуснех прием на капки, имаше колики детенце  Sad. Значи сутрин Саб 15 капки около 10 минути преди хранене, в ранния следобед Еспумизан - 20 капки, те се дават СЛЕД хранене(тогава коликите й бяха най-силни  newsm78, и тези капки определено й действаха по-добре), надвечере - пак Саб симплекс.

Двата вида капки против колики съдържат едно и също лекарствена суспензия - симетикон - но е факт, че при едни бебета действат по-бързо и са по-ефикасни едните, а при останалите - другите. Не мога да си обясня защо е така, но е факт - това последното от педиатърката  Wink

Така, че да: според мен можеш д аредуваш капките и същевременно да даваш и чайче/та.

И дано скоро преминат коликите - май търпение му е майката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия