Ревнувам го,моля за съвет.

  • 9 835
  • 96
Здравейте момичета,много се надявам да ми помогнете,макар и само виртуално за мен значи много,па макар и само със съвет.Аз съм регистрирана,но тук чете една жена която не желая да ме разпознае.Не мога да споделя с никoй това което ме измъчва и затова си помислих,че можете да ми помогнете вие.
По принцип не съм ревнива,не бих се определила като такава,но не знам сега какво ми става,а може и да не ми става нищо и наистина да е това което си мисля,но ако е така,тогава какво да направя?
Става на въпрос за моята половинка,ревнувам го от скоро от едно момиче,тя си има приятел и от скоро излизаме заедно 3 двойки(не сме женени нито една от двойките).Забелязвам,че като тя е сама понякога той и обръща много внимание,говори и много мило и се държи с нея дори така както не се е държал с мен,може би точно в това  е проблема,че с нея се държи различно,мило.Аз все го дразня с нещо,като кажа или заема позиция в някой разговор различна от неговата или чисто и просто понякога ми повишава тон когато ми говори.Да знам,че е изнервен от мнoгoто работа която му се насъбра напоследък,разбирам го и се опитвам да не му противореча,но аз също си имам мнение по някои въпроси и се опитвам да си го отстоявам.Но с нея не се държи така,колкото и да му е напрегнат бил деня за нея винаги има усмивка.
Една случка,много прясна е когато пожела да й оправи колата(нещо и се беше развалила),изяви желание да го направи в единствения си свободен ден,когато много добре знае,че само тогава можем да сме си само двамата,и при положение,че приятеля и има гараж за оправяне на коли,естественно в неговия гараж с него,но и той да е там и да помага.По-късно се оказа,че няма да отиде и не отиде,но въпреки това само че прие да й помага ме озадачи този факт много.
Другото е,че тя работи в едно заведение и сутрин преди да отиде на работа винаги пие кафе там,дори и събота и неделя когато трябва да сме двамата само, пак става сутрин рано,ходи пие кафе там и след това чак идва да ме взима мен и да ходим на някъде.Това,че сега не е тук при мен а е там при нея ме измъчва.И да кажа само,че тя наистина е много по-хубава от мен,много.Но от друга страна знам,че той не е такъв човек и няма да предприеме каквото и да е с нея,не и преди да сме се разделили и не и преди тя да е сама.Но това,че пие кафе при нея и винаги когато трябва да излизаме той се обажда на приятеля й да се уговаряме да излизаме заедно,мисля че го прави за да е по-близо до нея,не знам дали си внушавам,не знам,за това имам нужда от съвет от вас.И знам,че няма да предприеме нищо,защото го познавам доста добре,просто той не е такъв човек,а и не сме малки вече.
И още една случка която ми направи впечатление беше,че след една вечер с тях като се прибрахме още от вратата ме награби,правихме страхотен с**с,но той беше със затворени очи,всякаш си мислеше за нея,или поне аз такова чувство имах.Друг път не ми е правило впечатление как се държи и дали си затваря очите,реших да се заглеждам и,да така е,но тогава всякаш си мисля,че си мислеше за нея,не знам,много ми е объркано.Смее се на плоските шеги които пуска,а на мен не са ми смешни,но се смея насила,за да не заподозре нещо.
И не мога да му кажа нещо за това на него или да го попитам директно,защото знам,че ще ми се изсмее в очите просто,ще отрича до последно,та нали тя си има приятел,и той не ме познава като ревнивка,не съм си го позволявала пред него до сега.
Имаме много приятели и приятелки без половинки с които също излизаме,но до сега не ми е давал повод да си мисля такива неща,мисля че е само към нея,и не само тя е хубавата,другите ни приятелки също са красиви,та аз от тях не съм си и помисляла да ревнувам,но с нея е различен,просто го чувствам.
Много ви моля,да ми кажете има ли някакъв начин да спра да си мисля такива неща или нещо да направя,за да не се измъчвам,и само да кажа за протокола,че никога не съм го спирала да ходи или да прави каквото и да е,пълна свобода има от мен.Живеем заедно и сме заедно от повече от 2 години,но сега за първи път изпитвам такова нещо като ревност.И сега да не си помислите,че съм много грозна,не не съм,нормално момиче съм си,да вярно е,че тя има по-хубаво тяло от мен,аз съм без работа от известно време и застоялия живот ми се отрази вече на някои части от тялото,но той казва,че и така си ме харесва.Та искам съвет от вас,а дори не знам какво можете да ме посъветвате,приемам всякакви критики и каквото искате ми пишете,но само ви моля да ми дадете някакъв съвет,че направо вече ще се побъркам.Благодаря ви за всичко предварително.
Виж целия пост
# 1
Сама трябва да си наложиш да спреш, защото това чувство има навика да се задълбочава все повече и повече и ще ставаш все по-зле.
Виж целия пост
# 2
здравей мила,

позволявам си да ти дам съвет, защото съм била преди години в същата ситуация.
Виж ако може да не излизате с тази двойка, намерете си други приятели, с които да излизате.
Бъди откровенна към него, че ревниваш и много те боли, и незнаеш защо го правиш, но така го чувстваш и ако може да спрете да излизате с нея и гаджето и, и че много го обичаш, но болката е силна.
Той ако те обича ще спре да ходи даже и да пие кафе при нея, само за да не те нарани.
Ако откаже това, остава ти само да се примириш със ситуациата и да чакаш, ако тя се раздели с приятеля си той може би ще е първия кандидат там, не си причинявай това, не стой с човек, ако усетиш че не е готов на всичко за теб, само и само да не те нарани.
При мен нещата се развиха така, той не искаше на престане да излизаме заедно, един път излязъл с нея на заведение и уж само си приказвали. На мен ми писна и го зарязах, не мога постоянно да ми е гадна и да се чудя докога ще трае връзката ни и да съм зависима от други хора, дали ще се разделят или не и да чакам. Около две седмици след като го зарязах срещнах мъжа ми, влюбих се от пръв поглед, и досега вече 10 години минаха оттогава, все едно сме едно цяло и толкова се радвам че стана така с предишния. Никога не съм се чувствала толкова влюбена и толкова обичана както сега.
А си мислех , че предишния ми е мъжът на живота ми и не мога да живея без него.
След като го зарязах ме преследваше около една година след това, еми да е мислил навреме  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
И да кажа само,че тя наистина е много по-хубава от мен,много.


И сега да не си помислите,че съм много грозна,не не съм,нормално момиче съм си,да вярно е,че тя има по-хубаво тяло от мен


 ooooh! Събуди моето любопитсво,искам снимка newsm78
Е,как искаш с такова мнение за себе си,някой друг да те харесва?Защо реши,че е много по-хубава от теб?Казваш,че не работиш и си натрупала някое и друго килце-ами ако не се харесваш,ако не се чувстваш комфортно,вземи се в ръце и направи нещо,вместо да си насаждаш комплекси!И говори с него открито,няма как да знаеш дали ще ти се изсмее в очите,може пък да получиш логичен отговор.
Виж целия пост
# 4
Един съвет, по принцип: Не се притеснявай да изказваш противно на неговото мнение, само за да не го дразниш, предизвикваш го съвсем да спре да се съобразява с теб. Звучиш като мишчица, която не смее да гъкне в негово присъствие, как да не му е забавно в чужда компания?
Виж целия пост
# 5
Аз вече съм се заела със себе си,купих си уред за спортуване в къщи,също така съм се замислила да ставам рано и да ходя да тичам на вън,за диета не съм мислила,но и чак толкова не ми е нужно,просто едно стягане,така,че това ми е най-малкия проблем в момента.А това,че казвам,че тя е по-хубава от мен,ми то си е така,защо да го крия.Аз съм по принцип много усмихнат човек,колкото и да съм неугледна в усмивката ми е чара и така сам разтуптявала много мъжки сърца,и сегашната половинка се влюби в мен за това,така казва де,но имам и други красиви черти в себе си,но въпреки това,аз не съм сляпа,виждам го другото момиче и на мен ми харесва много,но тук се замислих също,че не всеки харесва едно и също,може пък той да не я вижда като мен и да не я харесва толкова много колкото аз я харесвам,и да не я мисли за по-хубава от мен примерно.Но това ми дава идеята да вметна в някой разговор с него нещо за нейната красота,да видя как ще реагира просто.
Иначе не мога да го питам директно,както споменах вече съм убедена,че ще ме посрещне със закачлива усмивка и няма да ме приеме насериозно,просто го познавам,а и той не ме е виждал до сега като ревнива,не съм му го показвала никога и по никакв повод,а и не съм го ревнувала до сега,не ми е давал повод,но както казах,сега го чувствам различно.
И не можем да спрем да излизаме с тях просто ей така,от скоро излизаме заедно и сме приятели с тях,а и той казва,че много му допадат като хора.
Виж целия пост
# 6
не мога да знам защо ,но си страшно несигурна и от там идва проблема.описаната ситуация може би е само плод на твоето въображение.просто поговори открито с приятеля си.
Виж целия пост
# 7
Гадно е и те разбирам от части.
Моят съвет е да се правиш на две и половина и да видиш до къде ще стигнат нещата....
Не мисля,че да говориш открито с него е добър подход / най-вероятно ще ти се изсмее и ще ти каже,че си луда да си помислиш такова нещо/....
Дебни го и забелязвай но изчакай да видиш до къде ще се стигне...
Като отива да пие кафенце при нея можеш да му кажеш да те вземе и теб,защото ти се пие кафе например - и да видиш как ще реагира на предложението ти...Докато тя и твоят мъж си разменят английски хумор ти пък хвани тема с нейния мъж и си говорете все едно не забелязваш какво прави твоя и изобщо не те вълнува с коя говори.
Ей такива дребни нещица...
Ако мъжът ти наистина е увлечен по това момиче нищо няма да постигнеш с разговори...с него.
Ние също се събираме три двойки, до сега  не съм усещала подобно нещо...,помага им, говори си с тях....може ли просто това да е плод на въображението ти ? А как се държи с другите дами ?  newsm78
Виж целия пост
# 8
Аз съм регистрирана,но тук чете една жена която не желая да ме разпознае.

След всички описани неща дали няма да те разпознае?
Виж целия пост
# 9
аз пък си мисля че е време да спреш да гледаш отстрани какво ще се случи(ако изобщо нещо се случва там)не разбирам хората които живеят заедно а не могат да говорят открито помежду си.щял да ти се изсмее,дори и тогава можеш да разбереш дали ти се смее защото намира съмненията ти за глупави или защото не желае да си признае.ако половинката ти наистина е увлечен по това момиче,докато ти си траеш и наблюдаваш увлечението може да се задълбочи повече.ако поговорите дори и да има някакви симпатии към нея,ако държи на теб и те уважава и обича ще се съобрази с теб.аз бих разговаряла за това с човека до себе си
Виж целия пост
# 10
аз пък си мисля че е време да спреш да гледаш отстрани какво ще се случи(ако изобщо нещо се случва там)не разбирам хората които живеят заедно а не могат да говорят открито помежду си.щял да ти се изсмее,дори и тогава можеш да разбереш дали ти се смее защото намира съмненията ти за глупави или защото не желае да си признае.ако половинката ти наистина е увлечен по това момиче,докато ти си траеш и наблюдаваш увлечението може да се задълбочи повече.ако поговорите дори и да има някакви симпатии към нея,ако държи на теб и те уважава и обича ще се съобрази с теб.аз бих разговаряла за това с човека до себе си

напълно съм съгласна с теб   bouquet
Много ми е било чудно как в една връзка не можеш да си споделиш каквото ти тежи с половинката си, комуникацията е най-важна,
това е началото на края, ако не се вземеш в ръце. Аз на мъжа ми мога да му споделя всичко каквото ми е на душата и той винаги би направил всичко само аз да съм щастлива.
Излизате с тази двойка от скоро време, нито нито сте дългогодишни приятели нито нищо, егати проблема, ако на нас ни се случи такова нещо, аз да ревнувам или да ми е гадно заради някоя девойка, мъжа ми винаги ще ги отреже или най-малкото ще си промени поведението. Винаги когато си говориме, той взима всичко насериозно и се стреми да ми угоди, какво ми пукат чуждите хора.
Като старо куче ще ти кажа, че приятеля ти се е увлякъл, иначе винаги когато ходи да пие кафе при нея ще те кара да ходите заедно.
Докато не си поговорите открито никога няма да ти се оправи положението, не всичко се оправя изведнъж.
ама ти си знаеш най-добре, само че да не пишеш след време пак във форума остави ме заради семейната приятелка, има вече нщколко такива теми тук. Взимай мерки навреме, не си ври главата в пясъка, не му търси причини да му оправдаваш поведението му спрямо теб, то е ужасно.  Sick
Виж целия пост
# 11
Ако има нещо такова мъжът не се сеща сам,че наранява половинката си ли ?
Или я мисли за толкова зле , че да не вижда ?
Трябва тя да му каже да спре за да го направи ли ?

Виж целия пост
# 12
Другото е,че тя работи в едно заведение и сутрин преди да отиде на работа винаги пие кафе там,дори и събота и неделя когато трябва да сме двамата само, пак става сутрин рано,ходи пие кафе там и след това чак идва да ме взима мен и да ходим на някъде.Това,че сега не е тук при мен а е там при нея ме измъчва.
.Живеем заедно и сме заедно от повече от 2 години
не се сърди, но приятеля ти открито търси присъствието на друга жена, според мен е влюбен и то много в нея, поговори си с него или замълчи и търпи, че той е с теб докато другата стане свободна, тогава ще те зареже.
Живеете заедно, но той не пие сутринта кафето си с теб, а ходи при друга, събота и неделя също. Ако не беше влюбен в нея, тогава щеше да ходите заедно да пиете кафе там , а той ще си пие през седмицата щеше да си пие кафето при теб, все пак както ти казваш, че си безработна, това означава че времето не е проблем за теб, той го знае, но винаги ходи сам при нея, съжалявам но приятеля ти е много хлътнал, но не в теб.
 Peace
Виж целия пост
# 13
случвало ми се е отдавна. жената не беше обвързана, беше много красива и изобщо - готин човек. всъщност тя беше по-скоро моя приятелка, отколкото обща. една вечер бяхме заедно на рожден ден и приятелят ми открито флиртуваше с нея. това мен много ме изтормози и нарани естествено. но нищо не показах. справих се със ситуацията по свой начин - спах с нея същата вечер. той знаеше какво става и беше откачил от ревност. в общи линии, ситуацията беше с неговите камъни по неговата глава. беше много наранен, объркан и гневен, но в същото време се чувстваше виновен и знаеше, че той го е предизвикал.нямаше какво да каже или да направи.  единственото, за което съжалявах после беше за момичето, защото тя се чувстваше много зле от цялата ситуация, а с нищо не го беше заслужила... почти. направих това, защото знаех че това не е мъжа на живота ми и връзката ни така или иначе вървеше към доизживяване. скъсахме скоро след това. след няколко месеца разбрах, че са имали кратък флирт и са правили секс, но не ми пукаше изобщо. само се подсмихнах и махнах с ръка.
знам, че моята история не ти помага много, но все пак е аналогична. да ти кажа, при тези обстоятелства не знам какво бих направила. но аз съм доста краен човек и сигурно щеше нещо да му дойде изневиделица на този човек, за да се опомни малко... не казвам, че бих направила същото, но определено или щеше да последва някакъв брутален шок за него, или бих се ориентирала към друга връзка и респективно край. ако просто беше спал с нея, нямаше да ме вълнува толкова. ако просто бяха приятели - също. но да инвестира толкова време, емоции, надежди итн в нея, не би ми се понравило.
Виж целия пост
# 14
Не мисля, че ревнуваш напразно. Приятелят ти е хлътнал по момиче, което не може да има, защото явно тя си харесва нейния приятел. Търси компанията и, но мисля, че той осъзнава абсурдността на ситуацията и това, че не може да бъде с нея. Просто е увлечен. Не виждам как можеш да спреш това, но поне можеш съвсем открито да му споделиш какво чувстваш. В това няма нищо срамно. Мисля, че дори, ако те обича и държи на теб, ще се почуства поласкан, че го ревнуваш и го желаеш.Ще се замисли какво ти причинява и в каква глупава ситуация е. Ясно е, че с едно щракване на пръсти подобни пориви не минават, но поне ще се постарае да се дистанцира. Би било нагло от негова страна да продължава да го прави, ако ясно си му казала, че така те наранява.Да не говорим, че ако симпатиите му не са взаимни, той направо се излага с подобно точене на лиги, че и пред теб.
Лошо ще е, ако и тя го харесва повече от собственото си гадже, защото тогава става доста сложно.  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия