за популяризиране на форума

  • 1 004
  • 17
Моми4ета, отдавна ви 4ета и ви се възхищавам на ентусиазма. Hug
Хръмна ми дали модераторите на форума или самите вие ще сметнете за добра идея статиите от Библиотека да се предоставят за безплатна публикация на бебешки списания?  newsm78 newsm78
Аз например си купувам МОЕТО БЕБЕ И АЗ но там нищо не пише в полза на кърменето, ина4е е интересно и ми се струва 4е доста мами го 4етат. Ако някой от вас пише писмо до редакцията може би ще проявят интерес? Какво мислите? Embarassed
Виж целия пост
# 1
Пак съм аз. Embarassed Грешно заглавие сложих, идеята беше за популяризиране на кърменето сред майките които нямат интернет. Извинете ме.  Embarassed
Виж целия пост
# 2
Че в бебешките списания има вопиюща нужда от статии и информация за кърменето е всеизвестно - обаче не мисля,че може да стане със статиите от библиотеката.Просто защото ще се намесят авторски  права и т.н. - едно е да публикуваш превод в интернет с препратка към оригинала на статията,друго е да го правиш в печатно издание.Не че съм много наясно с тези неща,но мисля,че ще има проблеми.
Може да се направи друго - да се напишат авторски статии (както Бу вече е правила - поредица нейни статии за кърменето са публикувани в сп.Мама),но дали ще бъдат одобрени (предвид,че за момента официален специалист по кърмене сред нас няма) и дали ще бъдат публикувани (само погледнете кои са спонсорите на бебешките списания и веднага ще ви стане ясно колко им е в интересите да се публикуват материали,насърчаващи и подпомагащи кърменето Rolling Eyes)...
Иначе идеята е чудесна и действително има нужда от това Grinning
Виж целия пост
# 3
Ами и в списанията като се посо4и оригиналният изто4ник, няма ли да се реши проблема с авторското право? БУ май беше писала веднъж 4е има разрешение от сайтовете за публикация и превод?  Rolling Eyes
За одобрението мислех, ако редакциите желаят ще сложат коментар и от лекари. Оба4е явно това ще е препъни-камъка: "само погледнете кои са спонсорите на бебешките списания и веднага ще ви стане ясно колко им е в интересите да се публикуват материали,насърчаващи и подпомагащи кърменето"  Confused
Виж целия пост
# 4
Мда,и коментарите от лекари са също толкова полезни Confused Само трябва да погледа човек малко здравни предавания,където се говори за кърменето и да чуе от доктори как след 6-тия месец вече няма никаква нужда да се кърми... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Ако някой от вас пише писмо до редакцията може би ще проявят интерес? Какво мислите? Embarassed

Мисля, че НЯМА да проявят интерес Mr. GreenАдаптето струва 7-8 кинта и някой определено има интерес те да излизат от моя джоб...За целта си плаща на списанието да го рекламира...Кърмата, като всичко най-добро в живота, е безплатна HugИ единствените, които печелят от производството й сме ние и нашите бебета Heart EyesТака че единственото, което може да се направи, е да сме ходещи реклами - готини майки, готини бебета, заврени под блузите им Mr. Green Joy
Виж целия пост
# 6
Ex, kakво да се прави.  Rolling EyesЩе се разхождаме като таблоиди.  Mr. Green Жалко само 4е малко ни разбират посланието правилно.
Виж целия пост
# 7
Статиите от библиотеката сигурно не може да се преписват дума по дума, но нищо не пречи да се преразказват или да се използва информация от тях, като се посочва източника. В края на краищата тази информация е публична, а и ние наистина кърмим децата си по този начин. Може би някой има авторско право върху начина, по който си гледам детето?
Освен това никой няма право да рекламира "адаптето" и никак не ми се вярва спонсорите да забранят на някое специализирано списание да пише за кърменето, особено след като читателите определено биха проявили интерес към тази тема. А има и други медии, които не са специализирани и са много по-масови от "9 месеца". Не може да няма начин информацията за кърменето да се популяризира, без да се накърняват нечии права, толкова организации по света го правят.
Виж целия пост
# 8
Не става въпрос за забрана,естествено - достатъчно е да се намекне,че всъщност бюджета им за реклама(на основните рекламодатели и спонсори) се е свил напоследък,че нещо не остават пари за финансиране,поради по-лоши продажби...такива неща...знаете как е на пазара...та трябва да посмалим средствата,влагани във финансиране на списанията...
А реклама имат право да си правят - има един кодекс за начина,по който трябва да се рекламират продуктите и в общи линии достатъчно е да напишат едно изречение - че кърмата е най-доброто за бебето,а след това могат да лепнат 2 страници текст защо тяхното мляко е абсолютно супер и кодексът ще бъде спазен Rolling Eyes
Иначе да - авторски статии може да се напишат,както и по-горе споменахме - въпросът е да се намери кой да ги публикува GrinningИ това не е невъзможно,когато се впрегнем с общи усилия - доказахме на практика,че може да стане Grinning
Виж целия пост
# 9
А къде мога да прочета кодекса? Скоро четох в сайта на една норвежка организация за подкрепа на кърменето, че кърмачките в Норвегия и Швеция бойкотирали Нестле, защото си рекламирали продуктите в страни от третия свят и подарявали безплатни порции адаптирано мляко на родилките в болниците. Оттам съм се подвела, че изобщо не могат да рекламират.
А за статиите в медиите, сигурна съм, че тепърва ще има още.  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Иначе да - авторски статии може да се напишат,както и по-горе споменахме - въпросът е да се намери кой да ги публикува Grinning И това не е невъзможно,когато се впрегнем с общи усилия - доказахме на практика,че може да стане Grinning

Днес се завръщам от извънградската си евакуация и попадам на тази интересна тема. По повод цитата от Хедра - предстои да излязат няколко материала за кърменето в сп. '9 месеца', с които работим сега. Като науча дата и брой - ще ви свирна Wink
Виж целия пост
# 11
А как се става специалист по кърмене? Ако някой придобие такава титла, може би тя ще му отвори повече врати.
Виж целия пост
# 12
А как се става специалист по кърмене?

Официално Lactation consultant, член на IBCLC (International Board of Certified Lactation Consultants) се става след яко учене (към 4-5 години, зависи от background-a), изпити, изпити и пак изпити.

Ла Лече Лидер се става след посещаване на Ла Лече сбирки (щом има в страната/града), кандидатстване, одобряване от няколко етапа, обучение, после нещо като серия събеседвания (малко вид изпит, но без напрежението при нормален изпит) и одобряване отново.

Просто 'консултант по лактация' може да се нарече практически всеки, независимо има ли медицинско образование или не, има ли добър опит (или изобщо опит) в кърменето и т.н. Сигурно ще се намери и кой да го подкрепи, но доколко ще е полезен на майките като такъв - неясно.
Виж целия пост
# 13
Аз да се намеся с малко офф във връзка с това:

Също тогава ще обявя официално и ЛЛЛ България  Grinning

Нищо не съм прочела по въпроса, но пък няколко дни бях морска, та си мислех - да не съм пропуснала нещо  newsm78
Виж целия пост
# 14
Също тогава ще обявя официално и ЛЛЛ България  Grinning
Нищо не съм прочела по въпроса, но пък няколко дни бях морска, та си мислех - да не съм пропуснала нещо  newsm78
Не си пропуснала нищо Simple Smile
За ТВ-то като ми казаха, че отделят общо 1 минута за цялата новина, от която 45 секунди е глас зад кадър на коментатора, предпочетох да задържа акцента върху ССК. Иначе обявих на бременните и кърмещите на срещата-разговор, че си имаме ЛЛЛ и какво е то. Тук знаете какво е Simple Smile
Чакам си официалния документ да дойде в момента Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия