Дезинфекцията в градините и здравето на нашите деца

  • 674
  • 2
Здравейте на всички от форума, детето ми ходи в 5 ОДЗ на градина вече почти година ще стане, от както е там постоянно боледува .Суха а понякога и влажна кашлица и хрема ,правихме изследвания какви ли не но се оказва че няма нищо. Това ме наведе на мисълта че може да прави алергия към нещо там защото на 3-4 ден от както го заведа и почва да кашля и да не може да диша.Попитах с какво се дезинфекцира и препарата се казва , който  е на хлорна основа като почти всички дезинфекционни препарати който се ползват.Прочетох тук във форума че предизвиква точно такава реакция възпаление на очите и горните дихателни пътища както е при сина ми.Ходих днес при директорката и сестрата в градината съгласни са да се смени препарата ако им кажа някой друг с който да се замени ,но ще стане по лесно ако и други деца са с такива симптоми ,ще се напише писмо до ХЕИ и ще се задвижи колелото.Молбата ми е ако има и други родители на който децата им ходят в тази градина и са с такива симптоми да се организираме за да стане по бързо това с подмяната на препарата.Нека да отидат при директорката и сестрата и да споделят с тях. Ако и в други градини е имало подобен проблем и са се справили можели да ме посъветвате или да ми дадете информация ще съм ви много благодарна ,какво се прави друго.
Благодаря ви предварително на всички! 
Виж целия пост
# 1
И аз съм чувала за подобен проблем, но за жалост, май с белина чистят...
Виж целия пост
# 2
Ако и в други градини е имало подобен проблем и са се справили можели да ме посъветвате или да ми дадете информация ще съм ви много благодарна ,какво се прави друго.
Благодаря ви предварително на всички! 

Пиши ЛС на Velmar. Нейната дъщеря е с такава алергия и тя успя да смени препарата в ОДЗ-то, в което е детето. Та е наясно с процедурата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия