Ваксина против морбили, паротит и рубеола - странични ефекти ?

  • 10 402
  • 1
Здравейте, д-р Слънчева !

Честит професионален празник!   bouquet

Имам следния въпрос :
Синът ми навърши една година.
Чувала съм (по-скоро "чела във форума", разбира се  Rolling Eyes), че ваксината, която ни предстои (против морбили, паротит и рубеола ) давала много лоши странични ефекти....в т.ч. имало случаи на "отключване" на някои заболявания като аутизъм например...Не бързайте да ме хокате...не изказвам мнение, а само цитирам прочетено.
Четох, че се практикувала "подготовка" за тази ваксина под формата на прием на някакви противоалергични сиропи. Нашата педиатърка нищо не ми е споменала по въпроса...

Моля Ви, кажете има ли рискове, ако да - какви и има ли начин те да се минимизират?

Освен това - за какъв период от време се изгражда имунитет към тези 3 болести? Знам, че не е за цял живот (или с изключение на рубеолата  newsm78)

Благодаря Ви от сърце предварително  bouquet
Виж целия пост
# 1
Страничните ефекти са като при всички ваксини- леко зачервяване и подуване на мястото на инжекцията, може макар и рядко температура за 24 часа до 38. При тази ваксина най-вече реакцията е он морбилната компонента и може да има за 2 дни лек конюнктивит или бързопреходен обрив, но всичко което описвам е рядко срещано.
 А всъшност клиниката на заушката и морбилите е толкова тежка както и усложненията са толкова сериозни, че рискът от тези незначителни странични реакции си струва!
Ако момче прекара заушка след 10 год. възраст може да остане стерилно за цял живот, защото се засяга функцията на тестисите.
Морбилите е тежка шарка, която се усложнява с пневмония и в миналото е завършвала и фатално.
Ако няма имунитет от рубеола при момичетата при бременност и рубеола настъпват тежки увреждания и малформации на плода.
За щасти  всички тези усложнения не се наблюдават дне именно поради рутинното ваксиниране на децата с ваксина срещу тези болести.
Приорикс е най-добрата ваксина за тази цел на пазара.
А що се отнася до Аутизма причините за него са неясни. Една от причините които се смята, че имат роля сане точно тази ваксина , а приготвянето в миналото на ваксини със стабилизатор на живачна основа, което не се прави вече от повече от 20 години в Европа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия