Заместител или самота?

  • 5 774
  • 79
Напоследък ми прави впечатление по темите това, че много хора се изказват, че са срещнали голямата любов, сродната душа или както всеки го нарича, но по една или друга причина – проблеми, отхвърляне, раздяла по стечение на обстоятелствата или друга невъзможност, не е с този човек. Среща друг, който показва обич, обикновено описван като добър (пиша в мъжки род, защото повечето истории са разказани от жени в този форум) и продължава. Въпреки това, обаче повечето споделят, че ако живота им беше дал шанс все още биха искали да могат да са с онзи човек. С една дума, живеят с втория си избор.

Как бихте се почувствали, ако по някакъв начин разберете, че вие сте такъв втори избор за вашия партньор?

И смятате ли, че ако сте срещнали някого, когото с цялата си душа усещате, че е вашата половинка и съдбата ви раздели, трябва да останете самотни или да се задоволите с друг заместител, оставяйки си малко тайно място за невъзможната любов и тъгата, която ви обзема на моменти и да си кажете, живота е такъв.

п.п. редактирах заглавието, защото явно обърква.
Виж целия пост
# 1
Задоволи се със заместител, защото животът е един и може внезапно да свърши.
Заместителят може да ти даде другата голяма любов: детето.
Виж целия пост
# 2
Не бих останала самотна. Бих намерила заместител, който изненадващо, дори за мен самата, в един момент да се окаже титуляр.
Виж целия пост
# 3
Предполагам, че почти всички отговори ще са такива, но разсъждавам върху това, ако самите ние сме втори избор , как бихме се почувствали.  Rolling Eyes
Темата не е лична, и не търся съвет. Просто много нещо на такава тематика се пише напоследък тук и се замислих по въпроса.
Честно казано, на мен би ми станало гадно, признавам си. Поне в началото на съвместното ни съжителство ми се иска той да мисли, че аз съм най голямата му любов.  От изненади в последствие никой не е застрахован, но ... така да тръгне от началото.  Confused
Виж целия пост
# 4
Аз зная,че съм втори избор за мъжа ми.Голямата му любов е починала в трагичен инцидент,в който и самия той по чудо се е спасил.Чувството е гадно,но с годините претръпнах.Зная,че ме обича и това ми стига.Гледам да не изпадам в подробности и да не се замислям много-много,че веднага ми става адски тъжно.
Виж целия пост
# 5
Ооо, разбира се, че ще ми е криво да съм втори избор. Изобщо не приемам за нищо да съм на втори план, камо ли в отношенията с мъжете. Ама това си характерова особеност. Някои не са, чак толкова непримирими и успяват да се наслаждават на живота си такъв какъвто е, без да умуват прекалено за числителни редни. Simple Smile Може това да е мъдростта, знам ли. Аз все още съм далеч от нея.
Виж целия пост
# 6
Не ме притеснява факта да бъда втори, трети или n-ти избор. Почти всеки човек е имал и други любови, за които е вярвал, че са истински и ще са вечни. Но ще ми бъде кофти да разбера, че съм нечий заместител-т.е. че съпругът ми е с мен, заради невъзможността да бъде с друга жена, за която всъщност все още копнее. Че е с мен, за да не е сам, че не съм истинският и единственият, а приемливия избор.
Аз самата дълго време съм била с човек, който беше 'заместител' за
голямата ми тогавашна любов. Самозалъгвах се, че съм щастлива с него, че неговата любов и моята привързаност ни дават пълно щастие и че връзката ни е хармонична... Истината лъсна със страшна сила, когато отново се влюбих истински. Болезнено е.
Миналите любови оставят само спомени, а не съмнения. Ако все още се питаш понякога: "А какво би било ако..." и мечтаеш за развитието след това 'ако', значи тази любов все още не е минало.
Виж целия пост
# 7
Задоволи се със заместител, защото животът е един и може внезапно да свърши.
Заместителят може да ти даде другата голяма любов: детето.

Твърдо съм "за". Втори или първи избор, това ти е изборът, другото са неосъществени вероятности. 
Виж целия пост
# 8
Човек май никога не знае кой е заместителят и кой истинската любов...
Живееш с любовта,разделяш се, идва заместителя...но дали след време отново любовта ще е любов,а заместителя заместител ?
Живея със заместител...но не съм сигурна,че онова е любовта....
Не мисля,че някога ще разбера дали съм заместител...но ако разбера всичко зависи от това как се чувствам - какво ми се дава,колко съм щастлива...Понякога даваме на заместителите или те на нас повече любов отколкото на истинските ни любови...


Ще следя темата...,интересна е...
Виж целия пост
# 9
По повод на темата и отговорите в нея се сетих за финалните реплики на героя на Тодор Колев в "Опасен чар". Перефразирам по памет: "Никога, никоя жена не бива да разбира, че някоя друга преди нея е била по-желана и обичана."
Виж целия пост
# 10
Не ме притеснява факта да бъда втори, трети или n-ти избор. Почти всеки човек е имал и други любови, за които е вярвал, че са истински и ще са вечни. Но ще ми бъде кофти да разбера, че съм нечий заместител-т.е. че съпругът ми е с мен, заради невъзможността да бъде с друга жена, за която всъщност все още копнее. Че е с мен, за да не е сам, че не съм истинският и единственият, а приемливия избор.

Точно за това говоря, много правилно си го изразила - приемлив избор, поради невъзможност.

А когато някой иска съвет, обикновено му  казваме да продължи въпреки това,което чувства. Защото другия избор е самота ...  Confused
Виж целия пост
# 11
Човек правейки избор, трябва да живее с този избор и с всички положителни, или отрицателни страни на това.
Ако на някого не му се иска да е втори, трети и т.н. в живота на някой друг....то просто не се обвързва с този човек. И търси такъв, за който ще е първи и единствен.
Не може обаче да разчитаме, че винаги и за всеки ще сме първи.
Виж целия пост
# 12
Би ми било адски гадно да знам,че съм втори избор. Единственото, което ме спасява от подобни мисли е, че сме заедно от деца и няма как да сме имали голяма любов преди това.
Виж целия пост
# 13
Никой не е сигурен в това дали е втори или първи избор. Предполагам, че не би ми направило впечатление дали съм втория избор, но пък и не е гаранция, че след мен или след него няма да дойде "друг" избор, който ще се окаже най -важния, най - желания, най - правилния - застраховка за това няма. Пък и човека е различен от другите същества именно заради правото си на избор.
Виж целия пост
# 14
Ако ми покаже, че съм втори избор, значи е време да си вървя.
Кой би си признал, че ползва заместител? Този, който иска да нарани.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия