Колко е една порция?

  • 1 651
  • 7
Ами доста се порових из библиотеката и с търсачката,обаче пак не ми стана ясно и реших да си ви питам Embarassed Когато започнем да захранваме ,започваме с 1 лъжичка и постепенно увеличаваме количеството на храната до "една порция" - ама колко е тази една порция като грамаж newsm78. И нали до годинката първо кърмим, а после предлагаме от манджите - ама по този начин няма ли да откажем детето от някое кърменията newsm78 Много ми е трудно с това захранване - още не съм започнала, но хемоглобина от последното изследване ни е нисък - 106 и педката каза ЗАХРАНВАЙ! Малко обърканко стана, но вие ще ме разберете ,надявам се Grinning
Виж целия пост
# 1
Една порция е колкото детето си изяжда без да го насилваш, докато само си отваря устата, но не повече от 200 гр./това за по-голямо бебе, за вас - около 100/.Ники изяжда средно по 150-180 гр. на хранене, а сме вече на годинка - смятай.Чела съм, че обемът на стомаха при бебетата е една чаена чаша.Моето определено е с по-голям стомах, защото се е случвало да изяде бурканче от 200 гр. след стабилно сукане.Ама той кърмата вече не я брои за ядене JoyИ си му личи де hahaha
Виж целия пост
# 2
но не повече от 200 гр./това за по-голямо бебе, за вас - около 100/.
Явно и Сами е с по-голям стомах  Laughing
На 6 месеца, дори когато го кърмех преди пюрето, пак си изяждаше мин. 140 г и дори искаше още  Grinning
Сега, ако му дам по-малко от 150-160 г бивам увиквана  Laughing
Виж целия пост
# 3
6 месечно бебе трябва да се храни 160мл.
Понеже вие сега започвате  захранването трябва да му даваш по малко,докато стигнеш до това кол.,но знай че всички бебета са различни..
Относно за хемоглобина,това е физиологично при бебе на 6месеца,защото запасите се изчерпват от желязо,бьрзо растат.Според мен трябва да му се дава желязо,а когато почне да яде месни пюрета,жьлтьк тогава ще си получи желязото,но всек се посьветвай с педиатьра ти,ок
Виж целия пост
# 4
Няма трябва - има колкото изяде бебето.Насилването да изяжда точно определено количество води само до злоядо дете и никаква полза.За моята 8-месечна дъщеря една порция е 30-40гр - и е чист късмет,когато изяжда по толкова на 3 пъти през деня,т.е. дневно й се събират не повече от 100-120гр твърда храна (а сега от зъбоникнене отказва всичко,така че и 30гр твърда храна дневно не изяжда).Та 160гр една порция ще ги стигнем сигурно някъде след годинката Grinning
Иначе за отказването от сучене - аз задължително давам твърдата храна между кърменията,иначе става следното - ако е сукала,отказва твърда храна,а ако дам първо твърдата храна,пак си изяжда стандартните 30-40гр и после ми отказва да суче за следващите 2ч.Ще видиш според бебето,то само ще ти покаже кой е най-удачния вариант при вас Grinning
Виж целия пост
# 5
но не повече от 200 гр./това за по-голямо бебе, за вас - около 100/.
Явно и Сами е с по-голям стомах  Laughing

И Алекс е от бебетата с по-големи стомаси  Laughing. Когато започнахме с пюретата педиатърката ми каза да му давам толкова, колкото му се иска. Не да започвам с по о1 лъжичка и постепенно да увеличавам. Така, ч е първият път Алекс ичяде 1 бурканче от 70 грама. След седмица минахме на 2 бурканчета, а сега яде някъде между 3 и 4 ( между 210 и 280 гарама)
Виж целия пост
# 6
Много ми е трудно с това захранване - още не съм започнала, но хемоглобина от последното изследване ни е нисък - 106 и педката каза ЗАХРАНВАЙ! Малко обърканко стана, но вие ще ме разберете ,надявам се Grinning
И на мен отначало ми се струваше трудо и невъзможно това захранване, но не е толкова страшно. Отначало даваш лъжичка пюре или друго каквото даваш там, после продължаваш да си го кърмиш бебчо. Така няколко дни, после две лъжички и пак кърмиш /между другото - даваш една лъжичка от пюрето, защото може бебчо да получи алергия и да избегнеш последствията и да си знаеш/. Аз давах на Ивчо по половин пюре на хранене и му го давах само на обяд иначе през останалото време си го кърмех. И така, после е лесно, като свикнеш!!!  Hands Thumbsup
Виж целия пост
# 7
Знаех с и, че знаете как Laughing Laughing Едно голямо мерси, мамита newsm51 newsm51 newsm51
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия