Подслаждане на вода

  • 1 451
  • 34
Я ми кажете, до каква възраст подлсаждате водичката на бебето? Аз постепенно намалявам количеството, но не знам дали не е рано за отказване от сладката водичка...Дайте съвети, моля Wink
Виж целия пост
# 1
вобще не подслаждам, според мен това е отживелица
Виж целия пост
# 2
аз спрях за му я подслаждам след 40. Ама дали е правилно не знам
Виж целия пост
# 3
 Naughty.Мисля,че трябва да спреш захарта-Много е вредна
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви за отговорите! И аз съм на мнение, че не може да утолиш жаждата със сладка вода, и съм слагала винаги по-малко, но от днес мисля да спра подслаждането.
Виж целия пост
# 5
На нас ни казаха да си подслаждаме водата в родилния дом заради жълтеницата, дори бяхме на глюкоза, ноне ни казаха докога да подслаждаме. newsm78
Скоро разговарях с моя приятелка, която е медицинска сестра в детско и неонатологично отделение и работи в Лондон. Има и малко дете. Тя ми каза, че там до 6 месеца са забранени всякакви добавки и се дава кърма (или адаптирано мляко) заради зъбите - да се предпазят от увреждания.  baby_neutral
А  всеки знае колко е вредна захарта за зъбите и особено за малките бебета.  Sick Всъщност смятам, че това е остаряла идея. newsm78
Виж целия пост
# 6
От самото начало водата и я давам без захар .Само първите дни след като се роди беше на глюкоза заради жълтеницата . Иначе децата определено обичат сладкото , защото като дам чай на Hipp не мога да и взема шишето .
Виж целия пост
# 7
Уф, знам че е вредна, аз пък слагам захар в зел. пюре - правя го у дома. Иначе не иска да го яде. Мисля да намалям и да спра постепенно подслаждането.
А водичката, ами не я подслаждам, той просто не пие, дневно има-няма 20-30 грама изпива. Sick
Виж целия пост
# 8
Никога не съм подслаждала водата!
До към 6-тия месец не пиеше вода, но сега изпива около 150-200гр вода на ден.
Виж целия пост
# 9
На вашата възраст вече пиехме неподсладена  Wink
Ако бебе няма нищо против - не я подслаждай вече.
Виж целия пост
# 10
Въобще не е пила вода, пиеше си млякото и беше доволна.
Виж целия пост
# 11
То въобше вода не е нужно да се дава на бебето, а камо ли ти подсладена. Захарта е вредна за бебетата
Виж целия пост
# 12
То въобше вода не е нужно да се дава на бебето, а камо ли ти подсладена.
smile3532 И аз така си мислех първите дни, защото майка ми ми каза, че аз месеци наред не съм пиела вода и аз реших, че и моето бебе няма нужда от вода.Добре че се допитах до акушерка и миличкото ми като му дадох изпи цяло шише. Всеки ден пие по много вода, има бебета, които пият по малко и такива, които вобще нямат нужда от вода. При всяко е различно.Таква изказвания звучат нелепо.
Виж целия пост
# 13
Аз давах подсладена вода първите 1-2 месеца, защото свеки ме караше, пък и в родилното така ни учеха... но после спрях. Маринка не я долюбваше особено. Докато беше само на кърма, пък и после, почти до годинка, не е пила вода. Нито искаше, нито имаше нужда, набавяше си я от млякото. Чак като прояде повече и предимно твърди храни, към година, започнах да й давам вода. Сега вече и сама си търси и си взема чашата и си пие...
В д-р Спок пише, че някои бебета обичат водата, други - не, и ако искат - да им се дава, ако не искат - да не ги насилваме. А това за захарта не мога да го разбера, защо се слага.
Виж целия пост
# 14
Вече не знам да пиша или да не пиша, има някои отговори, които ме карат меко казано да си настъпвам очите. Водата не била нужна на бебетата, мда.... #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия