Спешно,помогнете ми

  • 678
  • 9
Здравейте мами имам нужда от съвет,малкия е на месец и от 2 дена много плаче след като го кърмя,отидохме днес до педи и тя каза че стомахчето му е напрегнато и ми каза да съм на диета,но той пак плаче питах я дали се наяжда с кърмата ми и тя каза че няма начин да не се наяжда(понеже не мога да го кърмя се изцеждам и му давам от шише) и реших да пробвам дали след като яде се е наял и се изцедих 20ml(а той изяжда по 120ml,лакум е) и той ги изяде,а е минало почти час от както беше ял и незнам какво да правя сега,да го храня ли когато иска или не,незнам какво да правя помогнете ми
Виж целия пост
# 1
Дали не са колики щом стомахчето е напрегнато ? За едномесечно бебе си е съвсем нормално да има колики. Или ядеш прекалено пикантна храна, която го дразни ?
Виж целия пост
# 2
Детето може да плаче и от преяждане - тогава също боли корем.
Най-вероятно просто са колики, а ако е лаком и суче бързо, гълта повече въздух и това усилва коликите.
Виж целия пост
# 3
1.Щом е на кърма е напълно нормално да огладнява по-начесто,храни го по-често.
2.Може да са колики,нормално за бебе на 1месец.
Дано скоро се успокои бебчето.
Виж целия пост
# 4
Най-вероятно са колики.
Виж целия пост
# 5
И аз си мисля, че това са колики. Peace
Виж целия пост
# 6
Бебчето е много малко за 120мл най вероятно преяжда, а и поема въздух като е лаком и болката се усилва Не бързай щом плаче веднага да го храниш Преди ядене давай капки за колики а след час като заплаче водичка .Избягвай пикантните храни. Моя син на 1м хапваше по 90гр Дръж го на колене по коремче и нежно масажирай гръбчето дано се пооспокои но поне до 3 м ще е така.
Виж целия пост
# 7
Детето може да плаче и от преяждане - тогава също боли корем.
Най-вероятно просто са колики, а ако е лаком и суче бързо, гълта повече въздух и това усилва коликите.
Peace И затова е добре да ви изпишат капки против колики.Сега има доста богат избор на такива.
Виж целия пост
# 8
Напрегнатото стомахче води до мисълта за колики.  Би било добре да се обадиш на лекарката да ти изпише капки за коликите. Че без рецепта трудно ще ти дадат. За колики помага затопляне на коремчето, разнасянето на ръце  Mr. Green, някои прилагат номера със сешоара, или пък бебчето да легне с коремчето върху гърдите ти /дъщеря ми спеше с часове така върху мен/.
Щом е лакомо, явно гълта доста въздух. Оригвай добре след хранене.
Колкото до диетата, не е задължително твоята храна да се отразява на коликите. Наблядавай бебето, дали от някои храни се засилват болките в стомахчето, ако е така ги изключи временно.
Водата само ще усложни положението, няма смисъл да даваш.
Не се отчайвай, няма закономерност колко време ще продължат. ПРи някои бебета въобще няма, при други са само привечер коликите. Всичко е доста индивидуално. Но с повече нежност ще се справите!
Виж целия пост
# 9
Здравейте мами имам нужда от съвет,малкия е на месец и от 2 дена много плаче след като го кърмя,отидохме днес до педи и тя каза че стомахчето му е напрегнато и ми каза да съм на диета,но той пак плаче питах я дали се наяжда с кърмата ми и тя каза че няма начин да не се наяжда(понеже не мога да го кърмя се изцеждам и му давам от шише) и реших да пробвам дали след като яде се е наял и се изцедих 20ml(а той изяжда по 120ml,лакум е) и той ги изяде,а е минало почти час от както беше ял и незнам какво да правя сега,да го храня ли когато иска или не,незнам какво да правя помогнете ми

Глезорана, пускаш трета поред тема с един и същ проблем, четеш ли изобщо какво са ти писали жените в тези теми ? В последната  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=385998.0 съм ти написала как да увеличиш кърмата си, пратила съм ти линкове към статия на Бу за увеличаване на кърмата и към тема за кърмене със силиконови зърна. И в предишните теми  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=382643.15   
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=382643.msg10642108#msg10642108  ти писахме, че помпата не показва адекватно колко кърма имаш, няколко майки ти предлагат съвет как да върнеш бебето на гърда, поне пиши опитала ли си да последваш съветите ни  Crossing Arms
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия