Искам да захраня

  • 1 650
  • 36
... на 5 навършени месеца, което е съвсем скоро. С какво да е? Зеленчуково пюре или каша  newsm78 ... и след колко време горе-долу се замества едно кърмене? Знам, че е хубаво 6 месеца само на кърма, но ми се иска до някой месец да почна работа, поне на половин ден или по няколко часа и ми се иска малкият да не е толкова зависим от мен.
Виж целия пост
# 1
Доста време ще мине, докато заместиш едно кърмене с хранене. Поне при нас беше така, а и все още гърдата си остава най-хубавото нещо за АЛИ
Моят съвет: чакала си до 5 месец изчакай още един, за да станат 6. Така щеимаме още едно изключително кърмено бебе.
За захранването: прочети всички статии тук в библиотека. БУ е публикувала страхотни неща.
Ние бяхме в Америка и започнахме с оризовата каша. После заленчуци: картофи и след тях каквото намериш за добре. Аз пюрета не съм и давала, с изкл. когато сме на път. Започваш с една, две лъжички и с всеки изминал ден увеличаваш, аз давах всеки зеленчук по една седмица, после прибавях нов.
И още не бързай с работата. Целият живот е пред теб и ще работиш. Сега остани и се наслаждавай на най-красивите и изпълнени със съдържание мигове и знай, че само ти можеш да дадеш най-добрата основа на твоето дете /кърмата/ и това е само сега.
Не се сърди на прямотата ми!
Виж целия пост
# 2
А сокчета въвели ли сте вече?

Значи, поне нашата педиатърка така съветва, захранването започва със сокче, след достигане на количество от 20-30 мл, можеш да започнеш захранване с пюре - тя съветва (или поне с Дани беше така, Ива още не съм захранила) да е плодово, като плодовете са като на сока - обикновено това е ябълката.
След плодовото идва ред на зелелечуково - морков или тиква, т.к. са по-сладникави и бебчовците ги приемат по-добре.
Можеш да смесваш плодовото със зеленчуковото, докато достигнеш необходимото количество на второто.
При нас кашата беше след захранването със сок, плодови и зеленчукови пюрета - захраних с оризова на Nestle, а после дадох царевица и ориз на Frizocrem.

Предполагам знаеш принципите на захранването - един от най-важните е захранването да е бавно и постепенно да увеличаваш лъжичките.
Трябва също така да е минала минимум една седмица с нова храна, след което да предложиш следващата.
Виж целия пост
# 3
Здравей,

Аз захраних моето бебе с пюре от банана, също така първоначално му давах картофено пюре. Не знам дали съм постъпвала много правилно, но като го гледам сега - на годинка- всичко си му е наред. Grinning Така че според мен с каквото и да захраниш все ще е добре. Желая приятно захранване и много здраве и щастие на теб и на бебчо! Ала
Виж целия пост
# 4
Чета в книката "Какво те чака през първата година на детето", че се препоръчва първите хапки немлечна храна да бъдат приети през 5-я месец - първи храни: оризова каша /Американската академия по педиатрия/ или зеленчуци.
Виж целия пост
# 5
Чета в книката "Какво те чака през първата година на детето", че се препоръчва първите хапки немлечна храна да бъдат приети през 5-я месец - първи храни: оризова каша /Американската академия по педиатрия/ или зеленчуци.

Имам съшата книга в оригинал на английски и пише за оризовата каша да се въведе между 4тия и 6тия месец в зависимост от готовността и желанияето на детето да приема твърди храни. Дали нещо при превода се е "объркало" и в българския вариант пише каша в 5тия месец. Или пък преводачите са решили, че между 4тия и 6тия мресец означава в 5тия Wink. Всъшност аз незнам твоята книга на какъв език е  newsm78 само си гадая.

Иначе аз започнах с оризовата каша, когато бебето ми навърши 4 месеца - по препоръка на педиатърката му и според това, че той имаше огромно желание. До 6тия си месец е ял само това. Тук оризовата каша не се води за захранване и бебето ми се определя като изключително кърмено до 6тия месец.

След това започнах със зеленчуците - първо жълтите (морков, сладък картоф, тиква), после зелените (зелен фасъл, грах, тиквички). След това плодове (банан, праскова, ябълка, круша, грозде). Малко след като започнах да давам плодовете започнах и със месото - до сега съм давала телешко и свинско. От скоро давам и кисело мляко, но тук то е нешо между крем и пудинг.

За заменяне на хранене не се замислям. Препоръчва се кърменето да е преди пюрето, докато детето навърши една годинка и след това първо се дава пюре после кърма и така докатро детето иска. Ако обаче ходиш на работа няма как да спазваш това и трябва на детето да се дава формула - съответно преди или след ядене
Виж целия пост
# 6
Мисля, че синът ми е готов - проявява повечето от описаните признаци. Дори ми става жал като ни гледа в устите при яденето. Може би ще пробвам с тая прословута оризова каша. Само да разбера как се прави.
Книгата ми е на български - нали е разграфена по месеци и в главата за 5-ти месец пише - първи хапки немлечна храна. За 6-я месец пише вече как да се приготвят домашни бебешки храни - пасирани... сигурно имат предвид въвеждането на зеленчуците.
Виж целия пост
# 7
Чета в книката "Какво те чака през първата година на детето", че се препоръчва първите хапки немлечна храна да бъдат приети през 5-я месец - първи храни: оризова каша /Американската академия по педиатрия/ или зеленчуци.
Има ли я тази книга на бг пазара?
Ако някой я има в електронен вариант на английски може ли да ми я прати, pls
Виж целия пост
# 8
Чета в книката "Какво те чака през първата година на детето", че се препоръчва първите хапки немлечна храна да бъдат приети през 5-я месец - първи храни: оризова каша /Американската академия по педиатрия/ или зеленчуци.
Има ли я тази книга на бг пазара?Ако някой я има в електронен вариант на английски може ли да ми я прати, pls

Аз си я поръчах от сайта на ДаНет - 18 лв. струва
Виж целия пост
# 9
Ето тук можеш да си я поръчаш Simple Smile
Виж целия пост
# 10
и в главата за 5-ти месец пише - първи хапки немлечна храна. За 6-я месец пише вече как да се приготвят домашни бебешки храни - пасирани... сигурно имат предвид въвеждането на зеленчуците.

Аз след малко ще погледна точно, в моята книга какво пише, за да сравним дали е едно и също. Само ще изчакам сина ми да се събуди, за да мога да взема книгата. Пюретата обаче се дават през 7мия месец на бебето - т. е. след като е навършило 6  месеца, а не по време на 6тия месец. Ама ще погледна какво пише и в книгата smile3529
Виж целия пост
# 11
Изчакай още малко и започни с оризова каша приготвена с кърма (за да е що-годе познат вкуса). Кърмене доста време няма да можеш да заместиш ( а и не е хубаво), защото бебето няма да изяжда толкова големи количества, най-много да претовариш нежното стомахче. Като захраниш с няколко вида кашички можеш да дадеш пюре по твой избор- плод или зеленчук, после и месо.
 Не бързай със соковете, тази киселина не е чак толкова полезна всъщност.
Виж целия пост
# 12
Понеже и аз съм мартенска мама, да се включа: по препоръка на педиатърката тази събота дадох на бебата оризова каша за първи път  Simple Smile

Казаха да не чакам 6 навършени месеца, защото отнема време да се научи да яде, и в началото не е заместване на хранене: дава се 1 супена лъжица каша разредена с 5 суп. лъжици кърма - много е рядко, и не е достатъчно количество да я нахрани (а и повечето отива навън), веднъж на ден. Иначе основно си е на мляко.

На Мариана и хареса, отваря голяма уста и се смее.  Много хубави снимки станаха, дадох и на нея лъжица, да маха и да се чувства съпричастна.
Виж целия пост
# 13
Аз захраних на 5 месеца и 3 седмици с оризова каша Блевит. Калина не я хареса и скоро след това минахме на бананова Слънчо, отново провал. Чак когато я смених с банановата на Хумана, започна да я яде с голям апетит. Оттогава, освен Хумана признава само Синлак на Нестле и то когато и я правя със сок от ябълка, или круша. Все още не изяжда пълното количество за нейната възраст, което е указано на кутията, но сама си замести храненето. На 6 месеца започнах да давам зеленчуково пюре, явно не беше готова, защото го отказваше. Спрях го за 2 седмици и после започнах отново, като давах, докато започне да протестира, без да настоявам след това. От около седмица сме на месно пюре, защото хемоглобинът ни е малко нисък. Калина явно предпочита готовите пюрета пред домашните, вече взех да се примирявам с това. Изяжда по около 60-70 гр., още не си е заместила храненето, но аз не бързам, когато си реши тя, тогава. Смятам след около 2-3 седмици да въведа плодово пюре сутрин.
На мен при захранването много ми помогна Хедра, направо ми беше като пътеводна светлина.  Hug
Може ли да използвам темата да попитам късно захранилите мами кога смятате да въведете глутена, жълтъка и откога вече може да се запише детето на кухня? Нашето педи, настоява да давам четвърт жълтък през ден, още не съм го правила, но може би ще почна към края на месеца, като посвикне с месното пюре.
Глутен още не съм давала, има толкова каши, които са безглутенови, че мисля да го въведа през 9 месец. Но ми се иска към 10 да я запиша на кухня, дали няма да е рано?
Виж целия пост
# 14
Оризова каша готова има ли или се прави някак? И кога се забърква с кърмата - преди или след варене?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия