Комарници

  • 1 762
  • 18
Здравейте,

Понеже имам мания на тема зарази и болести, естествено насекомите са ми пръв враг. Можете ли да споделите как се защитавате? имаше информация за някакви компютърни програми, които издавали звук, който не се чува от човек, но гони насекимите.

Поръчах комарници и трябва да дойдат да ги сложат утре. Това са нещо като профили /дограма/. Препоръчаха ми ги заедно с щорите. някой има ли такова нещо, помага ли изобщо или да търсим и други варианти - миризми, звуци, само не и препарати.
Виж целия пост
# 1
Голям враг съм на комарите. Комарниците са най-доброто, не 100% решение, защото пак влизате и излизате и те се намъкват вътре, тяхната верица. Иначе тези звуци и пр. - пълна мъгла, нищо не помагат. Citronella помага за ограничен период, ако можеш да понасяш миризмата. Говорим за неща, които не са отровни, разбира се. За детето, да не го хапят - мазане с едно памуче с оцет. И за големи хора помага впрочем, обаче освен комари отблъсква и други същества.   Embarassed Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
Комарниците са най- доброто решение. Живееме до Южния парк в София и тук има доста от тия гадини. Не можех да спя от тях докато най- накрая на сложихме комарниците. Twisted Evil
Не предпазват на 100 процента, но разликата е осезателна.


P.S. Ако искаш да се застраховаш допълнително, сложи една от ония лепкави ленти против насекоми да виси от всяка лампа. Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 3
имаме мрежи, да, нямаме проблеми.
с/у маниите обаче по-скоро помагат психолозите, както и да се затваряш и каквито и средства да използваш,все ще излезеш навън, нали?
Виж целия пост
# 4
И ние сме с комарници на всички дограми.Вършат чудесна работа.Е,случва се да влезе някоя гадинка-при отваряне,но единични бройки не са такъв проблем.
Виж целия пост
# 5
Босилек, мушката, май имаше и други, но сега не се сещам.
Сееш и редиш на терасата или на перваза - красиво и зелено, става за украса или за спагети и ги държи добре.
Аз знаех отдавна, но все забравях. Накрая миналата година си осъществих идеята за босилекова градинка на терасата - 1 сандъче и посред лято се усетихме, че съм постигнала антикомарен ефект Wink Терасата е ниска и комари наоколо - бол, комарник към нея нямахме, а и комари също.

ПС Босилек продават на семенца и сега е добро време да сееш.
Виж целия пост
# 6
Имаме комарници във всяка стая. Пазят от всякакви гадинки, включително и от хлебарки, които лазят отвън по стените. Всякакви други методи съм ползвала, но това си е най-ефективно. Цяло лято през нощта навсякъде е отворено и досега един комар не е влязъл.
Виж целия пост
# 7
Ей не спряхте да се рекламирате.
Цял ден ги гледам тия комарници и врати в един друг сайт, сега и тук.
Айде стига вече де.
Виж целия пост
# 8
поне кажете как се чистят тия мрежи, че аз моите не мога да ги почистя качествено.
само ги бърша с едни влажни кърпи....
Виж целия пост
# 9
поне кажете как се чистят тия мрежи, че аз моите не мога да ги почистя качествено.
само ги бърша с едни влажни кърпи....
Смъкваш ги и под душа
Виж целия пост
# 10
моите не се махат,поне аз не виждам начин да ги разглобя,
а в душ кабината няма как да влязат:))
Виж целия пост
# 11
Твоите може да са на руло. Там не знам махат ли се...

Вземи хубава пръскачка и ако е възможно хубаво ги напръскай от към стаята... зависи какво има зад тях обаче.. и дали можеш да подсушиш от вътре надеждно... Пароструйка?
Виж целия пост
# 12
на руло са. по вратите се сгъват настрани, а по прозорците нагоре. явно само с парцала ще ги бърша..
освен това мъжът ми не ми разрешава да ги прибирам зимата, че влизали насекоми ( къде ги видя...) вие вашите прибирате ли ги?
Виж целия пост
# 13
Да, но са на рамка. В България рулата не са разпространени.
Аз даже не съм виждала тук.
Виж целия пост
# 14
Полезни и за съжаление големи прахосъбирачки, и аз ги откачам и всеки месец са под душа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия