отбиване на близнаци

  • 674
  • 6
Здравейте мами,
Не намерих отговор на моя въпрос и за това пускам нова тема.
Та, имам близнаци на година и половина и още ги кърмя /за приспиване, успокоение/. Но вече започвам много да се изтощавам и ми се иска да ги отбия. Това ставане по безброй пъти нощно време, вече започва да ми идва в повече.Четох за хомеопатчни лекарства за спиране на кърмата.Но ми се иска някоя мама, която е отбила детето си с хапчета да ми сподели как го е понесло то и дали наистина като ти спре кърмата детето се отбива. Не бих искала да ги травмирам.
Много благодаря!
Виж целия пост
# 1
Noisette  не мога да ти дам съвет, защото и аз съм на тоя хал, но шапка ти свалям за дългото кърмене на две човечета! А аз съм тръгнала да се оплаквам , че кърмя едно по цяла нощ! Желая ти успех!
Виж целия пост
# 2
Благодаря! И браво и на теб!  Peace И все пак е приятно да се сгушите двамата / тримата в моя случай/
Виж целия пост
# 3
noisette , поздравления и от мен! Разбирам напълно колко може да бъде изтощително, не само в психически, но и в чисто физически план. И аз понякога имам чувството, че направо ми "изсмукват" и силите, въпреки че вече се кърмим само два пъти дневно.
Аз не бих взимала хапчета за спиране на кърмата, още повече че не е и най-добрият вариант за майката подобно рязко спиране. Те вече са големи, не успяваш ли да ги разсейваш по някакъв начин, при моите просто доста естествено се получава напоследък, по-интересни са им всякакви други занимания и игри и нямат търпение да сукнат и да избягат отново. Не знам дали спите на едно легло, но дали няма да е вариант да ги преместиш да спят в техните си креватчета, дори в друга стая. Може би така постепенно ще престанат да се будят и да те търсят. Опитвала ли си да им даваш водичка като се събудят? Или просто да не предлагаш гърда при всяко пробуждане, понякога те се будят, но после си заспиват самички. Може пък да подейства.
Всъщност не пишеш по колко пъти все още се кърмите денем и нощем, приемат ли вече доста твърда храна, може би с малко повече подробности ще стане по-ясно и ще получиш по-конкретна помощ.
Виж целия пост
# 4
Отначало ги слагам в креватчетата им. Но по някое време ги взимам, защото много ми се спи. Особено дъщеря ми, която много трудно заспива. Инъче се кърмим по няколко пъти на ден. Нощно време се събувдат по безбой пъти и с вода не става. Той пийва малко и после си иска,а тя категорично отказва вода. Като се събуди едното бързам да го гушна, за да не събуди другото. За друга стая незнам, само ще си мисля дали не плачат и няма да издържа.
Откакто са се родили сме излизали не повече от 5 пъти до 12 часа и ако се събудят преди това става страшно.
Разсейването им е трудна работа щом става въпрос за кърмене. Може би трябва да съм по-упорита.
Виж целия пост
# 5
А има ли кой да дойде за няколко дена , например някоя от бабите. Като се събудят нощем и не видят теб, а баба си примерно, може да не искат да сучат, теб те свързват със сучене и като не им дадеш се сърдят  Wink Също първо виж да отпаднат дневните кърмения /особено ако са за приспиване/, тъкмо бабата ще помага първо само денем. Една майка беше писала, че давала на детето да гушка гърдите без да суче, а пеела песни и го милвала докато заспи. А биберон даваш ли, ако да, оставяй ги да спят с иберона, знам че не е хубаво, но така задоволяват нуждата от сукане и понякога помага. Отпаднат ли дневните кърмения, за да спрете нощните може направо да ги пратиш при баба им за няколко нощи.
Виж целия пост
# 6
Ами пробвала съм да излезем нощем и да ги оставя на бабите, ама те много се разстройват като ме няма. Биберон никога не са искали и не мога да го използвам като вариант. Трябва да пробвам през деня с майка. Тя доста добре се справя. Ама ако съм там не става.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия