Разсеяни продавачи или не съвсем

  • 4 507
  • 60
Как процедирате с такива личности в тази ситуация?Влизате в магазин и на касата си плащате точната сума, но някой преди вас ви е изпреварил за цигари да речем.Касиерката ви е взела парите вече, но по-късно ви пита защо не сте платили.Аз днес изпаднах в подобна ситуация, от там купуваме цигари и кафета с мъжа ми на път за работа почти всеки ден, но днес бях само аз и си взех единствено кафе.Някаква си бабка пита кога ще й дам парите, а аз вече ги бях оставила.Възможно е хората преди мен да са си ги взели с рестото, да е внимавала  smile3511.Казвам й, че съм платила, а тя като ми се разкрещя за някакви си петдесет стотинки.Отгоре на всичко искаше да й платя сметана, която не съм поисквала и тя не ми е давала.Просто й казах, че за мен кафето е платено и си го взех без да ми мигне окото.Замислям се дали изобщо да й правя всекидневен оборот на тази сврака.Вярно е, че тук става въпрос за дребна сума, ами представете си, че е по-голяма.
Как ще докажете, че сте платили, ако отзад няма никой, който да ви е видял, че давате парите?
Благодаря за мненията, темата е съвсем сериозна, защото всеки е изпадал в такава ситуация, докато пазарува.
Виж целия пост
# 1
Веднъж ми върнаха ресто с 10 лева по-малко, усетих се чак след 1 час. Върнах се, казах за проблема, и момичето веднага преброи парите в касата, свери данните с компютъра и ми върна остатъка. В случая и двете бяхме разсеяни, даже вината беше повече моя, че не гледам, какво си прибирам в джоба, но съм благодарна на момичето, че не се направи на интересна.
Виж целия пост
# 2
Малко са честните хора като тези на които е попаднала Джарита.Много внимавайте какво ви връщат, естествено все за ваша сметка ще е минавката.Аз веднъж в Била с майка ми си купих салата Мирон, а я бяха таксували с грешен етикет, отдолу гледаме пише сьомга, цена на килото 56 лева.Ако хората не обръщат внимание на тези неща, може пазаруването да им излезе през носа.Ние се усетихме, защото в кошницата имахме само 4 неща и нямаше как всичко това да струва 30 лева.

Случаят по-долу е наистина фрапиращ, явно и банковите служители са разсеяни.Аз например плащах едни глоби на мъжа ми по банков път, сега пазя бележките като зеницата на очите си, да не би да кажат, че не сме си ги платили.
Виж целия пост
# 3
Възможно е хората преди мен да са си ги взели с рестото, да е внимавала 

Бабката е разсеяна, но и ти май си спала още. Разплащането на каса е отговорен процес и за двете страни.
Случаи имам много, но поведението на умишлено разсеяния продавач винаги е лесно да се разпознае. Най-фрапиращият случай беше когато на два пъти правих вноска по кредита и получих документ. На следващия месец от банката настояваха, че не съм.
Виж целия пост
# 4
Ако някой се промъкне след като съм подала пари, просто посягам и си ги дръпвам назад, докато се уреди тази каша.
Размерът на сумата няма никакво зн-е. От малкото към голямото, от личното към общото.
Снощи се видях с един приятел германец (36г.), който се удивяваше, как българите уж сме били бедни по статистика, а сме демонстрирали все посл.модел автомобили и хендита и още по-непонятно за него беше, защо хората тук изминават цели километри в дърдорене по телефона, докато на него всеки евроцент му бил скъп и предпочитал обаждането да приключи до 30сек. "здрасти- идвам- чао". Затова човекът кара скъпо Ауди, което сменя през 3 години, почива вс.година в чужбина (и извън континента), а ние тук от гъзария ще се пукнем, само някой да не ни помисли, че нямаме пари. Не че не е вярно.
Виж целия пост
# 5
Как ще докажете, че сте платили, ако отзад няма никой, който да ви е видял, че давате парите?


  С касовата бележка.Свикнала съм винаги да си я искам без значение какво купувам.
  Рядко пазарувам сама, обикновено го правим двамата с мъжа ми и той винаги преглежда внимателно дали са маркирали правилно покупките.Ставали са грешки, но винаги са ни ги оправяли на място.
Виж целия пост
# 6
Хората тук изминават километри говорейки по телефона защото имат безплатни минути към плановете. Приятелят ти е сноб!  Tired
Виж целия пост
# 7
Хората тук изминават километри говорейки по телефона защото имат безплатни минути към плановете.
То пък щото другаде не го правят, айде сега!

По темата - касова бележка задължително.
 Рядко пазарувам сама, обикновено го правим двамата с мъжа ми и той винаги преглежда внимателно дали са маркирали правилно покупките.Ставали са грешки, но винаги са ни ги оправяли на място.
Точно така. Ако е сбъркан баркодът на стоката например, може да стане грешка и без касиерът да е виновен. Иначе винаги гледам да внимавам като пазарувам, случвало ми се е да ми върнат както по-малко пари, така и повече.
Виж целия пост
# 8
Хората тук изминават километри говорейки по телефона защото имат безплатни минути към плановете. Приятелят ти е сноб!  Tired

Честно казано, едва ли ще успея да спестя за Ауди /последен модел/, ако дори изобщо спра да говоря по телефона. Я да видим сега - 120 лв. месечно за сметката, ако събирам около 1500 месеца, май ще съм събрала нужната сума! Ама няма да мога да сменям колата на три години.

Колкото до разсеяните продавачи - не съм изпадала в подобно положение. Давам парите, а в ръката ми връщат ресто и касова бележка. Ако някой ме предреди, опрелено се отдръпвам от касата, заедно с парите си. Какво е виновна в случая бабката в кафето, че някой нахал ти е гепил стинките! В такъв случай, предреждачът с цигарите би отнесъл една благословия, а аз щях да си платя кафето втори път.
Виж целия пост
# 9
Каква касова бележка бе, хора.Това е нещо като магазинче, тип будка за кафе, вестници, цигари, аз касов апарат там не видях, ако е имало, никога не са ми издавали бележка.
Може би грешкате е моя, че й дадох парите преди да ми направи кафето и като е тръгнала да го прави, се е разсеяла, пък е възможно хората преди мен да са ги взели с рестото си.Става въпрос за 50 стотинки, не за 50 лв.Според мен тя си е виновна, да е гледала.

Аз пък нямаше да си платя кафето втори път, пък и днес нямаше с какво, защото ми бяха последните стотинки в портмонето.Бях си ги изчислила точно след като си купих нужното ядене за през деня.
Виж целия пост
# 10
Каква касова бележка бе, хора.Това е нещо като магазинче, тип будка за кафе, вестници, цигари, аз касов апарат там не видях, ако е имало, никога не са ми издавали бележка.

Ами не подкрепяй сивата икономика!  Naughty
Виж целия пост
# 11
Хората тук изминават километри говорейки по телефона защото имат безплатни минути към плановете. Приятелят ти е сноб!  Tired

Верно, сигурно в Дюселдорф (ФРГ) не са чували за това. Нека те светна, че пичът работи в Т-Mobile Joy
Виж целия пост
# 12
На мен често ми се случва като ми връщат рестото да ми подават първо стотинките и да се мотаят с левчетата, според мен умишлено. Понякога се усещам, че трябва да има и още, но понякога доволно си тръгвам само със стотинките и по-късно се усещам, че съм 5лв. примерно изкъсо. Да съм гледала, както се казва.
Виж целия пост
# 13
Да, това с левчетата и аз съм го забелязала, така хората се разсейват и забравят че трябва да им върнат книжни.Аз ей така взех нещо дребно веднъж за 2 и нещо, върна ми до 5 лева, а останалите до 10, аз стоя и чакам, а тя ме пита защо."Аз не ли ви ги върнах"?? Thinking
Те на това разчитат, на балами, които не могат да смятат наум.Ако мине номера..... Naughty
Виж целия пост
# 14
Хората тук изминават километри говорейки по телефона защото имат безплатни минути към плановете. Приятелят ти е сноб!  Tired

Верно, сигурно в Дюселдорф (ФРГ) не са чували за това. Нека те светна, че пичът работи в Т-Mobile Joy

Да те светна, че е доста е просташко да плюеш по хората, които респективно плащат заплатите в твоя бранш.

Продавачите, които започват връщането на ресто от стотинките обикновено смятат като допълват към сметката стойността на банкнотата. Там където продажбите минават през компютър го няма този проблем. Просто подкрепяйте такъв тип търговски обекти като пазарувате в тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия