дава ли се антибиотик след секцио?

  • 6 232
  • 34
ами, това ми е въпроса.
и как става с кърменето?
то и без друго при секцио май кърмата по-късно идва, та и ако се дава АБ и не може да се кърми, как става после с бебето като свикне с биберон newsm78
Виж целия пост
# 1
не винаги се дава, но дори и когато се дава, се кърми - явно са съвместими Peace там ще ти кажат Peace
а за евентуалното свикване с биберон и посел сучене - теми бол, особено в кърмаческия Hug
леко раждане и здраво бебе Flutter
Виж целия пост
# 2
Да, дава се антибиотик, но такъв, който не пречи на кърменето  Peace
Виж целия пост
# 3
Не са ми давали антибиотик или поне не са ме информирали,но болкоуспокояващите и др.подобни(под формата на инжекции) бяха достатъчно голямо препядствие за успешното кърмене  ooooh!
Кърмата ми слезе на втория ден,мисля че това е нормално .При секцио просто няма как да го сложиш веднага на гърда,защото си с упойка.Не мисля,че начинът на раждане е фактор-щом имаш желание,ще кърмиш  Wink .
Успех и леко раждане  Hug  !
 
Виж целия пост
# 4
Ако се дава, ще откажеш ли  newsm78
Аз като раждах естествено и не ми даваха антибиотик, знаеш ли колко пъти съм нахранила синът си кърмейки го - нито един.
А относно отбиването, защото били дохранване е не е задължително да стане така. За разлика от синът ми дъщеря ми е кърмена, но на смесен режим от би се на 6 навършени месеца.

Не мисли предварително каквото стане, има лекари те ще решат. Ти направи само това което зависи от теб.
Ти ще си най добрата майка за твоето дете, няма друга... леко раждане.
Виж целия пост
# 5
Абсолютно съм сигурна,че не съм пила АБ,нито пък са ми вливали-закърмих на 2-я ден.
Виж целия пост
# 6
На мен ми дадоха.
Написаха го на рецепта на мъжа ми, когато ме приеха, т.е. малко преди операцията. Мисля, че беше Аугментин.
Сложих бебка на гърда 24ч. след операцията без проблеми, докато все още го пиех.
Имах доверие на лекарите, при които бях, и знаех, че няма проблем  Peace
Все още кърмя, така че не взимай присърце митовете за секцио-кърмене.
Успех ти желая!
Виж целия пост
# 7
Не съм пила АБ. Кърмя си и до момента без проблем.
Виж целия пост
# 8
аз бях 10 дни в родилното на системи,инжекции,имах проблеми с операцията,не кърмих, че  постоянно вдигах температура,иначе АБ са съвместими
Виж целия пост
# 9
Аз не съм пила АБ след операцията
Виж целия пост
# 10
Не са ми давали антибиотик.Най-добре си преценя лекаря,който е оперирал.
Виж целия пост
# 11
3 дни ми слагаха АБ венозно през абоката,защото започнах да раждам нормално,но се стигна до спешно секцио и съм била дълго време с пълно разкритие-да се предотврати инфекция.
Не са ми забранили да кърмя,напротив поощряваха ме всеки ден да слагам детето на гърда,кърмата ми слезе на 3 ден и се кърмихме успешно до 1г.3 месеца.
Има много полезна информация за кърменето в библиотеката на кърмаческия форум
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
Виж целия пост
# 12
Има антибиотици, съвместими с кърменето.
Иначе - кърмата слиза по-късно, но бебето си засуква всичко до което се добере в първите дни  Heart Eyes, така че дори и да нямаш кърма едва ли ще привикне към биберона до такава степен за 5-6 дни, че да откаже сукането от гърда.
Виж целия пост
# 13
Не са ми изписвали АБ, кърмата ми слезе бързо
Виж целия пост
# 14
Въпросът ми звучи като някакво правило, едното задължително след другото, а не е така.
Аз съм пила антибиотик след секциото, но имах леки усложнения, антибиотика беше абсолютно съвместим с кърменето, а това се опитах да практикувам от 3 ден, а иначе още на 24-ия час от раждането вече започнах да се изцеждам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия