Отново за диабета - инсулинозависим?

  • 1 426
  • 5
Здравейте,
на майка ми и поставиха диагноза диабет, лекарката и казала че е по-добре да е на инсулин, т.к. щадял органите.
Общо взето съм запозната с заболяването, но това което ме интересува е как точно се набавя инсулина? И как се бие?
Мисля че по здравна каза се дава безплатно или греша? И Дали майка ми сама ще може да си го бие? Знам че има някакви писалки чрез който сама може да инжектира инсулина, но къде се продават? Обиколих няколко аптеки всички м казват че нямали ooooh!
Другото което ме притеснява е че лекарката не и е изписала диета Rolling Eyes а до колкото знам това е едно от важните неща за овладяване на болестта.

Ще съм благодарна ако получа отговори  Peace
Виж целия пост
# 1
Здравей,
Имам баба на инсулин.
Да се обърне към добър специалист ендокринолог.
Инсулин, писалки и др. медикаменти за диабет се изписват от ендокринолог и поемат от здравната каса.
С писалката се свиква сравнително лесно, не се притеснявай, ще свикне и сама.
Но първо добър ендокринолог, защото може и да не се налага веднага инсулин, а да се започне с лекарства и диета.
Успех!
Виж целия пост
# 2
Мерси Hug
аз точно това смятам да направим Peace определено ще поискам и второ мнение преди да почне сама инсулина, лошото е че сега е в болница и вече 5 дни е на инсулин ooooh!
Виж целия пост
# 3
ne6to pove4e za diabeta ako ve4er zabravi6 da si sloji6 insylina
 newsm44 newsm44 book
Виж целия пост
# 4
ako sytrin kr,zahar ti e visoka ili niska,na gladno,ako ve4er predi hrana e niska kakvo pravite
Виж целия пост
# 5
Диабетът не е шега работа, особенно когато си на инсулин. Много добре трябва да подберат нужните дози. Естествено трябва да се съобразява и храната която се поема.
Имайте предвид, че на възрастните държавата отпуска само 150 лентички за цялата година, което е смешно. Захарта трябва най-малко 3 пъти на ден да се мери.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия