Рецепти от Кулинарен журнал - доволни ли сте от резултата?

  • 7 898
  • 20
Здрасти!

Тази година съм абонирана за списанието и все гледам да сготвя нещо от него, а не само да го разглеждам Wink

Но: в петък направих три от рецептите и от две не съм доволна. А бяха от наградените!?

Правих Пилето с гъби и зеленчуци (от рецептите на Дюкянките) и стана много добре, но от Дребните сладки две от наградените рецепти  Crazy - загубих три часа да изрязвам фигурки с формички, да завивам розички и т.н., а накрая - сладките бяха много твърди и безвкусни - не бяха достатъчно сладки...

Преди време правих едно Пиле с булгур - пак наградена рецепта. Е беше отвратително! Този булгур никой не го и вкуси, само пилето обрахме, че ми беше жал да го изхърля...

Вие харесвате ли нещата, които готвите оттам? Винаги ли стават така, както са показани? Вкусни ли са ви?
Виж целия пост
# 1
Наградите ги раздават с томбола, а не по вкуса на рецептата, така че това не го гледай.
Аз си адаптирам рецептите, овкусявам ги по моите си настроения.
Пък и имат значение конкретните продукти, които ползваш, те могат да провалят и проверени рецепти (особено маслото).

P.S. Мерси за абонамента   bouquet
Виж целия пост
# 2
аз съм пробвала някой неща и са ми се получавали, но като цяло от една книжка, най - много едно нещо да направя newsm78, уж хубаво изглеждат на снимките, но нещо нямам стимул да ги правя Crazy Blush
Виж целия пост
# 3
Харесвам списанието като цяло, но малко неща съм пробвала - не съм имала провал.
Виж целия пост
# 4
само разглеждам и уж си наумявам какво ще направя, след това забравям и така си остава книжката четена-недочетена. а пък и откакто влизам тук нямам нужда от други  стимули
Виж целия пост
# 5
Пък и имат значение конкретните продукти, които ползваш, те могат да провалят и проверени рецепти (особено маслото).


Ами сладките бяха с маргарин. Взех от Rama. Ние не ползваме такова нещо от години, но сега като видях, че пише с маргарин, реших, че друга подходяща мазнина няма (масло не става, че сме алергични...).
Дали с мас щяха да се получат по-добре? newsm78

С олие не може да стане, защото е течно newsm78
Виж целия пост
# 6
Харесвам списанието като цяло, но малко неща съм пробвала - не съм имала провал.

И аз така.Между другото това е единственото кулинарно списание,откоето не съм изпускала нито един брой,откакто съм започнала да го купувам.
Виж целия пост
# 7
Харесвам списанието като цяло, но малко неща съм пробвала - не съм имала провал.

И аз така.Между другото това е единственото кулинарно списание,откоето не съм изпускала нито един брой,откакто съм започнала да го купувам.

Че е добре оформено, то се вижда. И формата му, и снимките, и наличието на конкурси и т.н.
Но нали го купуваме и да готвим от него, да взимаме идеи newsm78 Учудвам се, че на практика хората не готвят, а само го разглеждат...

Аз също имам почти всичките му броеве, преди това купувах Сол&Пипер, много го харесвах, докато не намалиха рецептите на половина, увеличиха цената двойно, снижиха качеството на печата, напълниха го с реклами ... и спрях да го купувам...


Виж целия пост
# 8
Чета го и съм пробвала някои неща-примерно тарталетките са от там,правя и една крем-пита пак от рецепта на Журнал.Май само сладкиши съм правила.За основните-правих пъстърва със сметана-добре се получи,също и сафрид на фурна.От салатите правих зелена салата с пилешко и е много вкусна.
Виж целия пост
# 9
Вчера правих сладкиша "Кодрит Кадир"от списанието.Като за първи път мисля ,че се получи.Само дето крем карамела не стана плътен .На какво се дължи?Дозата в рецептата е на 650 мл. прясно мляко 3 яйца  и 1 ч.ч захар.
Виж целия пост
# 10
Аз също съм абонирана за списанието. Приготвям по някоя рецепта, но не винаги пропорциите ми са същите : като видя, че тестото е рядко, добавям брашно; или в някоя рецепта има много малко течност като една чаша кисело мляко, прибавям още малко и т.н.Ivira е права за продуктите-едно брашно може да съсипе цялата питка например.
Виж целия пост
# 11
Купувам го и само го разглеждам.Аз рядко готвя точно по рецепта.Обожавам да купувам такива списания и гледам много кулинарни предавания но.....само за идей.Дори само цветово нещо ме вдъхновява и от там започвам да творя.Кога се получи кога не - то и темата с провалите трябва да се пълни Joy Почна ли да готвя обаче в 90 % от случайте половината вече е от мен.То си и личи от пусканите от мен рецепти.В повечето от тях часта с червени букви Променено от мен е доста ooooh!
Виж целия пост
# 12
Аз също си купувам списанието редовно и съм приготвяла доста неща от там - досега не си спомням да съм имала провал. Дори съм изпращала мои рецепти и поне моята логика е, че винаги изпращам многократно изпитани и любими неща,  никога не бих си позволила да пратя рецепта, която не съм пробвала или не ми е харесала. Предполагам, че и другите разсъждават така и затова смело пробвам рецептите, изпратени от читатели. Но истината е, че в последните броеве намирам все по-малко неща, които да ми харесат или да ми се прииска да сготвя.....
Виж целия пост
# 13
Нашата Мариетка имаше в един от последните броеве - ако не и последния - рецепти, като едната бе за козунак. Та си имаме лична съфорумка участвала и печелила награда в това списание...Да си кажат и други, ако са писали.


Не го следя, просто го потърсих от позната вестникарка само за да видя рецептите на Мариета.
Виж целия пост
# 14
Браво на Мариетка smile3501 smile3501 smile3501.Ако е в последния брой  - сега ще ида да погледна, че вчера го купих Peace.
Аз доста рецепти дето съм ги чела и гледала във форума съм засичала там.
В последния брой примерно пингвините с маслинки ги има.И още много много други неща съм засичала.Да се надяваме да са на съфорумки  а не............както често се случва да ни копират.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия