ИСКАМ СЛИНГ

  • 773
  • 8
Здравейте момичета,
Прегледах с търсачката темите за слинга, но не мога да разбера как да си го направя Sad
Леля ми е шивачка и искам да и обясня точно как да ми го ушие, но като самата аз не схващам, как да стане...
Може ли някой да ми помогне?
Виж целия пост
# 1
това беше разисквано тук преди около 2 месеца.
Виж целия пост
# 2
А защо не разпечаташ инструкциите и не ги дадеш на леля ти сама да ги види?Или разгледай филмчетата,където слингът се показва и обяснява от различните му ъгли,там доста добре се вижда какво представлява и как е направен.Прочети цялата тема за слинговете,не само инструкциите - доста неща се дообясняват впоследствие и има и други снимки,на които е показан.
Вариант 3 - жива демонстрация,само че малко трудно ще се организира,защото като ти гледам лентичката,бебе е твърде мъничко и сигурно още не излизаш навън.
Хайде ще взема и да снимам по-подробно моя слинг и ще кача снимките по някое време днес Grinning
Виж целия пост
# 3
Като подхванахме темата и аз да питам: Колко време ви отне да свикне бебето там? Моята е супер любопитка и когато я държа иска да гледа, не стои вътре. Как мога да я сложа и да си гледа навън? Като се има предвид, че вече е 7 кг и отгоре. Гледах едни снимки, но не ми стана ясно. Хедра, плииийз, снимай.
Виж целия пост
# 4
Моята бебина седи в него откакто се е родила,така че си е свикнала.Но по принцип препоръчват когато сложиш бебето за първи път вътре,веднага да започнеш да се движиш,за да не започне да се съпротивлява.И може да отнеме известно време свикването - важно е да не се насилват нещата,а ако протестира,да се вади от слинга и на следващия ден да се пробва отново,като пак се движиш и евентуално правиш нещо интересно за бебето,за да го задържиш за по-дълго време - и така докато свикне.
За малко бебе начинът за сядане да гледа напред не е удобен - трябва да сложиш бебето в джоба в седнало положение с лицето напред,като краченцата му са кръстосани в глезените и свити в тазобедрената става като за седене(понеже е трудно за обяснение,просто си представи как седи в теб в скута ти с гръбче,опряно в твоя гръден кош - просто й кръстосваш крачетата в глезените и ей така седи в слинга).Беба седеше в това положение без проблем,докато се движа,но когато я вадех,ревеше,което ме навежда на мисълта,че са й изтръпвали крачетата или не е било удобно по някаква друга причина и затова почти не съм ползвала тази позиция.
Но откъм 5-тия месец вече не беше проблем да гледа напред,защото тя си се въртеше сама - тогава вече е достатъчно ръба на слинга да минава под ръчичките,не над раменете,и бебето може да се върти само да гледа насам-натам.Може да пробваш и носенето на хълбок да видиш дали ще е удобно на бебето - и ние май от горе-долу това време се носим така.
Виж целия пост
# 5
Виж тук:
http://www.mamatoto.org
Има гениални неща според мен. Днес си купих два шала от един индийски магазин и ще си правя това дето го наричат wrap.
Виж целия пост
# 6
Моята бебина седи в него откакто се е родила,така че си е свикнала.Но по принцип препоръчват когато сложиш бебето за първи път вътре,веднага да започнеш да се движиш,за да не започне да се съпротивлява.И може да отнеме известно време свикването - важно е да не се насилват нещата,а ако протестира,да се вади от слинга и на следващия ден да се пробва отново,като пак се движиш и евентуално правиш нещо интересно за бебето,за да го задържиш за по-дълго време - и така докато свикне.
За малко бебе начинът за сядане да гледа напред не е удобен - трябва да сложиш бебето в джоба в седнало положение с лицето напред,като краченцата му са кръстосани в глезените и свити в тазобедрената става като за седене(понеже е трудно за обяснение,просто си представи как седи в теб в скута ти с гръбче,опряно в твоя гръден кош - просто й кръстосваш крачетата в глезените и ей така седи в слинга).Беба седеше в това положение без проблем,докато се движа,но когато я вадех,ревеше,което ме навежда на мисълта,че са й изтръпвали крачетата или не е било удобно по някаква друга причина и затова почти не съм ползвала тази позиция.
Но откъм 5-тия месец вече не беше проблем да гледа напред,защото тя си се въртеше сама - тогава вече е достатъчно ръба на слинга да минава под ръчичките,не над раменете,и бебето може да се върти само да гледа насам-натам.Може да пробваш и носенето на хълбок да видиш дали ще е удобно на бебето - и ние май от горе-долу това време се носим така.
а теб отдавна исках да те помоля ако е възможно да направиш снимка точно как седи с лице напред, другото носене го схванах и свикнах, но това напред въпреки инструкции не мога и това е Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Синчето свиква горе-долу в новия слинг, още му е странно храненето в него, бори се. А изобщо не виждам начин да заспи вътре, така че ще мога да го нося само на кратки разстояния и за съня да се прибираме.
Виж целия пост
# 8
Оказа се че за wrap дължината на два индийски шала не е достатъчна, трябва към 4,5 метра плат. С това, което се получи при мен, мога да връзвам само някои по-прости модели, но не и основните, които са и най-удобни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия