Кротна ли се по-голямото ви дете, след като се появи второто?

  • 2 058
  • 32
Здравейте, Simple Smile

Това ме вълнува - дали вашите по-големи дечица почнаха да спят повече, да слушат повече, след като се роди братчето или сестричето им? Но говоря за малка разлика между децата - от порядъка на 2-3 години. Една колежка ми каза, че по-голямата й дъщеря почнала да спи след като се е родила сестра й, като разликата им е 2 години точно. Чудя се дали има и други такива примери, като ми е пределно ясно, че всяко семейство е различно, децата също. Wink

Благодаря ви предварително за споделеното! Hug  bouquet
Виж целия пост
# 1
Според мен няма връзка между "кротването" и второто дете.По-скоро бих го свързала с поникването на всички зъби, което става обикновено между втората и третата година на детето, което и съвпада с интересуващата те възраст.
Синът ми все още се буди нощем, независимо, че вече две години има сестра...И все още си е палав, даже става все по-палав...
Виж целия пост
# 2
Ne.Не съм имала никакви "проблеми" с дъщеря ни,не е било нужно нито да спи,нито да яде повече (нито брат и м-у другото). Спят си сами по стаите по цяла нощ от около 6м средно. Палавостта, за мен, е хубаво качество,стимулирам я и у 2та и не дръжа никой да се кротва,ако се случи-вадя термометъра! Laughing
Виж целия пост
# 3
При нас разликата е 5 години, но то не е толкова от значение.Когато се роди малката, голямата се "кротна" точно за 3 месеца в начмалото и после си беше пак същата.Е, тя по принцип си спи, обаче с останалото....Сега вече и дума не може да става за кротване, дори болни-белите са по две-смятайте какво  е при два броя  Crazy Иначе влияние може да окаже малкото при положение, че още от самата бременност му се говори за бебето.Важното е, да се почувства голямо, но не и да се лишава от внимание, за сметка на бебето!
Виж целия пост
# 4
Ооооооо, щерката си беше супер кротко дете. Ела да я видиш сега, на прага на пуберството.
Но нейната щурост няма нищо общо с появата на брат й. Wink
Виж целия пост
# 5
Не не се кротна, сега дивеят и двамата ... и я учи на още по-големи щуротии...
Виж целия пост
# 6
Не не се кротна, сега дивеят и двамата ... и я учи на още по-големи щуротии...
Ти за моите ли деца говориш.. Joy Joy
Какво ти кротване,що е това.. и има ли, то почва У нас.
Виж целия пост
# 7
Оффф  ooooh! наистина като са две съвсем се допълват.Никакво кротване,все повече дивеят и щуреят.
Виж целия пост
# 8
Категорично НЕ! Допълват се идеално в пакостите. В момента големия 3,9 г подтиква малкия 2,3 да прави неща за които знае, че ще му се карам, а малкия с усмивка се съгласява на всичко. За спането още се будят по 2-3 пъти за сок, вода, за пиш и пр.
Виж целия пост
# 9
Мисля, че нямат нищо общо. Децата ми имат 2 г и 3 мес разлика. Каката много се радва на малкия. А сега когато тя е по4ти на 5, а той на 2 и половина - купона е пълен  Mr. Green Забавляват се, играят си заедно, а най-интересното е, 4е когато някой посегне на кака, малкия веднага ска4а да я защитава  Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
Разликата на мойте е 1 г и 8 м, като се роди второто, баткото започна да ревнува и съответно за да привлече вниманието правеше беля след беля, но с течение на времето прие бебето и постепенно се кротна Grinning. Сега когато бебето е вече голямо и двамата си играят, занимават се заедно и разбира се и заедно правят белите, но общо взето сега вече е много по - спокойно отколкото преди година Mr. Green.
Виж целия пост
# 11


 Не, мина няколко буйни периоди.Но не ги отдавам на появата на брат му, ами на други фактори.Сега вижда как брат му се залива от смях като го гледа как прави бели и няма спасение.
Виж целия пост
# 12
Той по принцип си беше кротък- темперамент. Стана по- свеж и естествен след раждането на брат си, изразява по- лесно положителните си емоции. За нас това беше проблем- беше ми по- затворен, привидно неемоционален и плах. Промяната беше много положителна за самия него.

Спането в "повече" ми е безинтересно, "яденето"- също, както и "слушането" по принцип, тези неща не са ме вълнували толкова.
Виж целия пост
# 13
Аз не знам дали влизам в критерия малка разлика - разликата им е точно 3г.6м., но да кажа - да, кротна се, много голяма положителна промяна виждам в каката, след появата на сестра и, дори спря да си яде ноктите, което за мен е върховно постижение. Изобщо много съм доволна от развитието на двете деца в комплект и с тази точно разлика, но предполагам нещата са комплексни и зависят основно от родителите, не толкова от новото бебе, защото то не разбира и няма как да окаже чак такова въздействие, поне в първата година от живота си.
Възможно е обаче просто да е порастнала, все пак през септември ще стане на 5, време е да се осъзнае. Grinning
Виж целия пост
# 14
Нищо общо ня между двете.
Единственот окоето се случва е че мъника пораства много бързо... а не е .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия