Пъпчици и Elocom

  • 6 515
  • 15
Здравейте момичета Simple Smile
Днес бяхме на консултация, и тъй като пъпчиците по лицето все още не ни минават си поисках направление за кожен лекар.
Педиатърката ни отказа, защото била сигурна, че не са гъбички и някои деца се чистят до 1 годинка ако им е по-мазна кожичката. И понеже настоях за направление тя ми изписа кремче Elocom и каза да го мажа САМО  с това и нищо друго по 1 път на ден.
 Незнам.... надявам се да е ефикасно. Във всеки случай жената беше направо УБЕДЕНА, че са си нормални пъпчици. Май ще трябва да и вярвам засега!!!
Някой мазал ли е детето си с това лекарство? Какво мислите по въпроса?
Виж целия пост
# 1
Ами аз съм мазала Христи като беше на 2 месеца с това лекарство. И друг път съм казвала, а то и на опаковката си пише- но това е силен кортикостероиден препарат. Neutral Face
Изписаха ни го за себероичен дерматит тогава. Екземоподобни образувания по кожата на тялото, лицето, главата на бебето. Като зачервени лишеи на места, на места струпеоподобни такива. Много беше гадно, но Елокома ни помогна.
Според мен, потърси и второ мнение.  Wink
Виж целия пост
# 2
Елокомът е кортизонов препарат, обикновено се изписва за алергични обриви и не се наже дълго време на обширни участъци. Според мен отидете на дерматолог.
Виж целия пост
# 3
аз не знам с кортизон как ще си намажеш бебето Rolling Eyes на твое място бих се допитала до дерматолог
Виж целия пост
# 4
Аз не бих изписала Elocon на дете под 2 годишна възраст. Лично мнение, разбира се.
Виж целия пост
# 5
Да, аз мазах дъщеря ми горе-долу около първата й годинка. Доволна съм, защото тя имаше грапава кожичка (нещо като лишейчета) точно на бузките и на дупенцето и се изчисти. Оттогава не е имала подобни проблеми. Eloсom-а тогава ни го изписа нашата лична лекарка и то веднага щом видя пъпчиците, така че не съм пробвала нищо друго за мазане.
Това е от мен, а на вас пожелавам да се оправите бързо!
Виж целия пост
# 6
Ами купихме го вече. Ще го мажа 3 дни и ще видя има ли ефект. А на крачето има нещо като лишейче и ни изписа Певизон. За него пише че е и за гъбични инфекции.
Педиатърката ни явно разбира от тези неща... Щом е толкова сигурна! Питам тук за други случаи за собствено успокоение така да се каже. Simple Smile
Купихме и двете кремчета. Не са ефтини ..... но.... няма начин.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: sunny_bunny
Здравейте момичета Simple Smile
Днес бяхме на консултация, и тъй като пъпчиците по лицето все още не ни минават си поисках направление за кожен лекар.
Педиатърката ни отказа, защото била сигурна, че не са гъбички и някои деца се чистят до 1 годинка ако им е по-мазна кожичката. И понеже настоях за направление тя ми изписа кремче Elocom и каза да го мажа САМО  с това и нищо друго по 1 път на ден.
 Незнам.... надявам се да е ефикасно. Във всеки случай жената беше направо УБЕДЕНА, че са си нормални пъпчици. Май ще трябва да и вярвам засега!!!
Някой мазал ли е детето си с това лекарство? Какво мислите по въпроса?


Много внимавай с него! Това е кортикостероид и съвсем не е безобиден. Не трябва да се мажат големи участъци от кожата при това мазането не трябва да е повече от продължение май на 7 дни беше. Прочети внимателно листовката преди да започнеш да мажеш.

На Борис му изписаха Елком за мазане, но на алергични обриви и само при нужда при това след като навърши 1 година. Певизон ни бяха изписали на 3 месеца заради едно гнездо със странни пъпчици. С Елком не съм го мазала. Само с певизон и то 2 пъти. Пъпчиците изчезнаха и от тогава не съм го ползвала.
Виж целия пост
# 8
Mai vsichgki pediatri tova izpisvat. Pri nas Elocom-a niamashe mnogo efekt, i naistina ne moja da se izpolzva dulgo vreme. Na nas mnogo ni pomogna kato majem purvo s Penaten, a vurhu nego, za da se razmaje po-hubavo s prevaren zehtin, i kojichkata stava super. Opitaite, sus sigurnost e napulno bezvredno, a moje i da vi pomogne.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: kopche
Ами аз съм мазала Христи като беше на 2 месеца с това лекарство. И друг път съм казвала, а то и на опаковката си пише- но това е силен кортикостероиден препарат. Neutral Face
Изписаха ни го за себероичен дерматит тогава. Екземоподобни образувания по кожата на тялото, лицето, главата на бебето. Като зачервени лишеи на места, на места струпеоподобни такива. Много беше гадно, но Елокома ни помогна.
Според мен, потърси и второ мнение.  Wink


Абсолютрно същото беше и при нас!  Confused
  Arrow  Мина му само с 2 намазвания и 2-ри път на са му се показвали такива петна!
Успех-дано и при вас да мине бързо!  Grinning
Виж целия пост
# 10
Цитат на: sunny_bunny

Педиатърката ни явно разбира от тези неща... Щом е толкова сигурна!


Извинявай, ама това изобщо не е показател, че ги разбира тези неща - кожните проблеми са трудни за диагностициране. Мен лично доста ме смущава факта, че първоначално не иска да ви праща на дерматолог, че отначало не е искала да ви изписва нещо, но след твоето настояване - дикертно ви е дала тежката артилерия - Елокома Confused
Виж целия пост
# 11
Naistina Elocoma ne e za prepora4vane pri malki deca osven ako imat eksema v tezhka forma. Kogato si bjah o6te v BG i sinat mi be6e bebe mu se pojaviha pap4ici po liceto, i ekzema po tjaloto, togava mi izpisaha elokom, mazah go i ekzemata se opravi. No ne sled dalgo pak se pojaviha. Sega si ima o6te pap4ici po liceto, no go mazha samo s ovlazhnitelen krem. Tuk v Switzerland kazah na li4nia pediatar na sina mi, 4e sam go mazala s Elocom i toi kaza v nikakav slu4ai da ne go mazha pove4e s tova, za6toto ekzemata ne e v tezhka forma i mi izpisa drug krem, koito e za ovlazhnjavane na kozhata, kazva se Pelsano.

Momi4enceto, koeto gledam ima ekzema po razete, kojato e v tezhka forma. Mazha ja edin pat na den s elocom. Za njakolko dno se opravjat razete i, no sled okolo nai-mnogo mesec pak se pojavjava.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: mam4e
Цитат на: sunny_bunny

Педиатърката ни явно разбира от тези неща... Щом е толкова сигурна!


Извинявай, ама това изобщо не е показател, че ги разбира тези неща - кожните проблеми са трудни за диагностициране. Мен лично доста ме смущава факта, че първоначално не иска да ви праща на дерматолог, че отначало не е искала да ви изписва нещо, но след твоето настояване - дикертно ви е дала тежката артилерия - Елокома Confused


абсолютно съгласна с казаното от mam4e.
с парите за тези мазила да беше завела бебо на частен дерматолог.
Ама как така се доверяваш на педиатър за кожен проблем Shocked  Shocked  Shocked много съм ядосана (меко казано) и на твоята педиатърка и от твоята толкова смела постъпка.
Виж целия пост
# 13
Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad
 Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry
Виж целия пост
# 14
И ние ползвахме Елоком, когато Наско беше на един месец. Имаше страшен обрив по лицето, цяла седмица го мазах с какво ли не само и само да не стигам до Елокома, но крайна сметка след две намазвания с крема, вси4ко се оправи. Знам, 4е не е препоръ4ително да се ползват такива кремове, на Тридерма пише-за деца над две години, но и той се изписва.
Незнам от какво естество е обрива, но има една специална козметика на Др. Тайс, крем4ето е Нахткерцен, комбинирана козметика и лекарствен продукт за бебета. Това е по безвредно.
На нас оба4е ни помогна Елокома и за да не се притесняваш толкова освен педиатърката, ни го изписа и детски алерголог.
И аз поисках второ мнение Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия