Кое кога от Млечна кухня?

  • 4 820
  • 14
Здравейте!
Моля да ми споделите как хранехте децата си на девет-десет месеца с храните от млечна кухня.
Ема сега яде по 5 пъти,а педито каза да минем да 4 пъти ето така:
6ч. попара
10ч. плод
12.00 манджа
16.00 кремче,кисел...
20.00 супа
Само че не мога да си представя детето да заспи ,без да си муца млякото.Днес наистина хапна сутринта попара,без да пие мляко ,но не знам като почнем кухнята как да процедирам.
Моля да ми помогнете  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 1
А за муцането на млякото педи нищо ли не каза? Понеже именно то сега е най-най-важното! В 6ч не се дава попара, а мляко. Преди сън не се дава супа, а мляко.
Останалото сега и от кухнята може да си го разпределиш според вкуса и апетита на детето ти  Peace
И вместо кремче или кисел бих давала млечна каша или поне ги редувай.
Виж целия пост
# 2
Сина ми е напочти 11 месеца и пие мляко 4 пъти на ден по 240 мл. На обед само има едно твърдо хранене, което обикновено също е млечно (в яденето има кисело мляко, сирене или извара) и толкова. Другите му твърди храни са каквото си открадне от масата, ако нещо му хареса!  Simple Smile

Както вече е казала Блонди, на тази възраст млякото все още е преоритет. Педиатърката ни знае как се храни детето ми и никога не ми е правила коментари по колко пъти да яде. Това е нещо, което детето само определя!  Peace
Виж целия пост
# 3
Аз дадох "кремче,кисел" за пример-не и правя нито едно от двете,а млечни каши,плодчета с мляко ,с овесени ядки,с извара и т.н.
Млякото сутрин забелязах,че от около три седмици не го иска-пиеше  най-много 60мл. и затова реших ,че може да го прескочим и хапна всъщност не класическа попара  Grinning а бисквити с кис.мляко.
Просто вечерното ядене се чудя как да го натъкмя  newsm78 яде супа и после мляко пак стават 5 на ден.
Четох подобни теми,но моя въпрос го нямаше разнищен  ooooh!
Виж целия пост
# 4
Е че зле ли му е на детето с 5 хранения?!  newsm78 Честно да си кажа някак си не мога да разбера къде точно е проблема.
Това, че детето яде по-често отколкото смята, че трябва да яде педиатърката ли?! newsm78
Виж целия пост
# 5
Предполагам,че има нещо вярно в съветите и  Mr. Green
и из доста сайтове чета ,че трябва да се намалят храненията, ноо можем и така да си продължим ,пък да си траеме  Joy
както си траем,че не ставаме в 6.00 ,а в 8.00  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 6
Остави малко настрана кой какво ти казва и къде какво си чела какво трябва и какво не трябва, а сама прецени от какво има нужда детето ти!
Ако смяташ, че с 4 хранения си е добре - направи ги 4. Ако са му малко - остави ги 5, като в случая има множество вариации по тема.
Виж целия пост
# 7
е ние сме на 8 мес и сме на 5 хранения ,като м/у храненията и давам по някой плод или кремче.Не виждам причина да й ги намаляш.Ние се храним така :
6;00 - 220 АМ
10;00 -попара,кус кус,мляко с  бисквити
13;30- манджичка от ДК
17;00- кисел
20;30 -220 АМ

Виж целия пост
# 8
Ние сигурно от 6 мес някъде бяхме на 4 хранения.Но и аз мисля че 6 часа е подобре мляко отколкото попарка.и в 10 попарата.
Ние бяхме така на тази възраст:
9 часа редувах Ам и попара
12 30-13 манджата от ДК
17 кисела или нишестето от ДК с 1 бисквитка закуска
20 30-21 АМ 220гр.

дРУГАТА супичка от ДК и я давах на другия ден за обяд.А за следобяд и правех кисело млеко с бисквитка и малко плодово пюре(пресен плод не обича както и соковете)Взимах през ден ДК.
Виж целия пост
# 9
А млечната кухня не е ли само обедно меню? В смисъл, че предлагат първо, второ и трето, но всичко това е за обяд, а не да се разпределя за целия ден.
Дъщеря ми на 6 навършени месеца вече беше на четириразово хранене, като нито едно от тези четири яденета не беше просто АМ. Добавях в пюретата и в кашите по 2-3 лъжички, но не е пила мляко от шише вместо някое хранене. Тя всъщно категорично отказваше да пие каквото и да е от биберон. Вода проти чак след десетия месец - от чаша.
Виж целия пост
# 10
И аз доколкото знам кухнята е само обедното ядене на детето. Не, че е задължително да изяде всичко, но определено не е предвидено да се дава като храна за цял ден.
Аз не бих давала в 6 часа попара, а мляко и изобщо млякото не бих го спряла толкова рано, освен ако детето не иска да го пие, разбира се.
Моето дете има следните хранения
6ч. АМ
10ч. плод, рядко попара от сухар, чай и козе сирене
12.30ч. зеленчуци и месо, или зеленчуци и жълтък
16.30ч. плод или каша
19.30ч. зеленчукова супа със сухар в нея
20.30 АМ

За мен броя на храненията не е толкова определящ, а съдържанието и количество са ми по важни. Но най ме интересува детето ми да е нахранено и да се чувства добре, а не какво казва даден педиатър.


Виж целия пост
# 11
А млечната кухня не е ли само обедно меню? В смисъл, че предлагат първо, второ и трето, но всичко това е за обяд, а не да се разпределя за целия ден.
Дъщеря ми на 6 навършени месеца вече беше на четириразово хранене, като нито едно от тези четири яденета не беше просто АМ. Добавях в пюретата и в кашите по 2-3 лъжички, но не е пила мляко от шише вместо някое хранене. Тя всъщно категорично отказваше да пие каквото и да е от биберон. Вода проти чак след десетия месец - от чаша.
Как ще дадеш всичко на веднъж???А какво ще му дадеш следобяд?На едно 8 мес или 10 мес дете . newsm78 И не виждам причина защо да не се дава мляко от шише за заместване на едно хранене? Например в 6 ч и в 21 ч?
Виж целия пост
# 12
Ние правим така:
9.30-10: десерта от ДК, ако е грис или мляко с ориз (ако не е такъв, а е кисел или нещо друго нишестяно - не и го давам, хвърля се), другите варианти за закуска при нея са - попара със сирене или кис.мляко с бисквити (изобщо не мога да се погваля с разнообразие Embarassed)
13-13.30: манджичката от ДК
17.30-18: супичката от ДК с 1 сухарче
21-21.30: АМ
Виж целия пост
# 13
Мляко пиеше сутрин и вечер, през деня на поискване, около 1 литър се събираше на ден + 3 хранения с твърда храна (обяд, следобедна закуска и вечеря). Така се хранеше до 3 г.

За бебе, което иска мляко - посоченият режим ми се струва абсурден, особено тази дупка от 8 вечерта до 6 сутрин  Rolling Eyes 4 хранения може да има дете, което самО си ги определи, но да натискаш такова малко бебе и ТИ да махаш ...

По въпроса за детската кухня, копирам ти от една проверка на ХЕИ:
"Във всички детски млечни кухни се предлага само обедно меню ( супа, основно ястие и десерт ). ...
... хранителните продукти за децата от детската ясла се изписват на база: първо (супа) – 100 гр., основно ястие – 150 гр. и десерт (най-често млечен крем) – 250 гр.  Децата, ползващи детската млечна кухня, получават най-често ястия в грамажи – супа – 200 гр., основно ястие – 200 гр., и десерт (млечен крем) – 250 гр., което води до несъответствие на грамажите на изписаните хранителни продукти и качеството на готовата храна ( вероятно оводняване на супите или влагане на повече брашно).  ..."


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=149562.0

П.П. Не бих следвала повече съветите на педиатърката, поне по отношение на храненето ...
Виж целия пост
# 14
Безумно е на 10 месечно бебе да се махне мляко, защото трябва да се храни 4 пъти. Детето ми е на 1г.8м., но млякото вечер си е задължително. С него храненията и стават 5. До година и половина често закусваше АМ. Сега режима и е такъв:
сутрин - каша, елда, ядки и т.н. + мляко
обяд - манджа
следобед - кис. мляко, каша, елда, ядки, плодове, + мляко
вечеря - супа, каша
преди сън - 200мл. мляко
Започнах да и давам по-сериозна вечеря, когато усетих, че само мляко и е недостатъчно до сутринта. Това се случи някъде към 1г.2м.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия