кърмене и антибиотик

  • 996
  • 13
Здравейте,

бебчето ми е на 11 дни, а аз развих някакво възпаление на бъбрека и поддържам висока температура от 4 дни (38, стигна и до 39)

изписаха ми Aksef (активна съставка Cefuroxime axetil). Педиатърката каза да спра да кърмя детенце, а в саита за проверка на лекарствата пише че е безопасен.

Много съм шашната. Моля споделете опит
Виж целия пост
# 1
Здравейте,

бебчето ми е на 11 дни, а аз развих някакво възпаление на бъбрека и поддържам висока температура от 4 дни (38, стигна и до 39)

изписаха ми Aksef (активна съставка Cefuroxime axetil). Педиатърката каза да спра да кърмя детенце, а в саита за проверка на лекарствата пише че е безопасен.

Много съм шашната. Моля споделете опит

То колко време трябва да пиеш антибиотика? Ако не е много дълго не можеш ли да изпомпваш изхвърляш кърмата, за да си поддържаш лактацията? А като спреш антибиотика пак да продължиш с кърменето. Имай пред вид, че някои антибиотици остават в организма за определен брой дни след спирането им. Пак говори с педиатърката си. Аз лично, ако лекар ми каже да не кърмя докато пия даден антибиотик бих го послушала
Виж целия пост
# 2
Може да се кърми.По-добре се консултирай и с друг лекар - някои се презастраховат прекалено,а антибиотиците от тази група се дават и на бебета при нужда.Аз бих се консултирала с друг лекар и упорито бих настоявала за антибиотик,съвместим с кърменето - с абсолютна сигурност има такива за твоя проблем,а не е показано едно-единствено лекарство!
Антибиограма правена ли ти е - за да можете да се ориентирате към кои антибиотици е чувствителен причинителя на инфекцията?
Виж целия пост
# 3
правиха ми изследване на кръв и урина и ми изсписаха това, че било широкоспектърно.

а педиатърката като и се обадих да я питам веднага каза - давай адаптирано мляко. нито прегледа бебчо, нищо Sad

звънях и на една друга педиатърка и тя каза че лекарствата за бъбреци били съвместими. сега съм пред дилема?
Виж целия пост
# 4
Изследване на кръв и урина не е същото - антибиограмата е посявка от бактерията и я тестват за чувствителност към различни антибиотици.Става за 2 дни обикновено.
Но да - в тези случаи най-често изписват нещо широкоспектърно без изследвания.Този антибиотик специално е съвместим,казала ти го е и другата лекарка,а и бебенцето ти е много-много мъничко,така че приема малко количество кърма,в която има минимално количество от антибиотика,който не е вреден за него (доколкото могат да не са вредни антибиотиците принципно).Според мен може да се довериш на втората лекарка,след като мнението й съвпада с информацията от твоите проучвания - за твое успокоение ще ти кажа,че аз също съм пила антибиотик от тази група и не съм спирала да кърмя (вярно,че беба беше на 3-4 месеца) - по предписание и съвет на педиатърката на беба (която ми е и личен лекар).
Разбира се,решението ще го вземеш ти - но не отлагай дълго да не стане сериозно положението с теб.В краен случай можеш да даваш на бебе адаптирано (с чашка или спринцовка) и да цедиш на всеки 3ч,за да поддържаш лактацията - и след 5-7 дена да пробваш отново да кърмиш.Успех Grinning
Виж целия пост
# 5
положението стана още по-лошо. продължавам да поддържам температура над 38, а тази нощ вдигнах 39.9. от утре ще почват да ми бият инжекции Gentamicin, а те вече май не са съвместими с кърменето.

явно ще трябва да си купя хубава помпа и да цедя, но се притеснявам бебчо да не се отбие, че е много мъничък и не успява да се наяде с лъжичка
Виж целия пост
# 6
Абсолютно съвместим е гентамицина Grinning Няма риск нито за кърмачето,нито за кърмата - ето ти инфото,може да го разпечаташ и дадеш на лекаря ти (ако чете английски - виж и линковете отдолу на страницата,те са към неща,които лекарите си разбират и според тях преценяват риска) - http://www.e-lactancia.org/asp/lactanci22.asp#
Виж целия пост
# 7
Понеже няма как да ти пиша на лични, ще ти дам тук координати на педиатър, който подкрепя кърменето и късното захранване, на мен ми изписа антибиотик, напълно съвместим с кърменето (още преди да й кажа, че настоявам за такъв, тя ме попита дали кърмя и ме успокои, че не е нужно да прекъсвам), пих го 10 дни (антибиотика е Аугментин). Казва се д-р Гергинова и приема в Шейново, телефоните са 0888 665215, 9659 440 - кабинет и 585295 - домашен (ако го сметнат за реклама, нека модераторите се намесят Simple Smile) Приемът е частен, но си заслужава. Успех!
Виж целия пост
# 8
и аз така прочетох в сайта, но една педиатърка ми каза, че можело да увреди по някакъв начин слух и се притесних.

дано до утре да смъкна температурата и да си остана на антибиотика на който съм в момента
Виж целия пост
# 9
аз съм от варна. ако някой може да ми препоръча педиатър тук.

Виж целия пост
# 10
Аз подкрепям напълно Хедра и мисля,че можеш да продължиш кърменето и едновременно с това да си проведеш  и назначената терапия.
Виж целия пост
# 11
и аз така прочетох в сайта, но една педиатърка ми каза, че можело да увреди по някакъв начин слух и се притесних.

дано до утре да смъкна температурата и да си остана на антибиотика на който съм в момента
Надявам се да си смъкнала вече температурата и да си по-добре Grinning
Тези неща за слуха са верни - но не когато антибиотика е приеман в минималното количество чрез кърмата.По принцип гентамицин се прилага при недоносени бебета,които са с недоразвити всички важни системи в тялото и имат висок риск за инфекции (и често ги получават) - тогава заради продължителното приложение(седмици) и високите дози при определен процент дечица (далеч не при всички) се получава увреждане на слуха.Но при теб случаят е друг - детето няма да получава директно антибиотика,а в малкото количество,което преминава през кърмата и то не за продължителен период от време - така че вероятността да стане нещо подобно е твърде невероятна.
Хайде да се оправяш вече,стига толкова притеснения - оттук нататък нека всичко да върви по вода с гледането на бебче Grinning
Виж целия пост
# 12
температурата взе да пада, вече е от нормална до 37.2.
сега се чудя дали не ми намаля кърмата от толкова притеснения, че вече не си усещам гърдите така пълни както преди или е време вече да се регулират нещата. иначе бебче ака и пиша добре.

благодаря на всички за помощта. надявам се скоро да съм съвсем добре.
Виж целия пост
# 13
температурата взе да пада, вече е от нормална до 37.2.
сега се чудя дали не ми намаля кърмата от толкова притеснения, че вече не си усещам гърдите така пълни както преди или е време вече да се регулират нещата. иначе бебче ака и пиша добре.

благодаря на всички за помощта. надявам се скоро да съм съвсем добре.
Радвам се че си по-добре!
Възможно е да намалее кърмата след болест, а и това че не кърмиш а цедиш също се отразява. Все пак нали знаеш че има оправия Wink, кърмиш по-често, на час-час и половина и до няколко дни ще влезете в ритъм с бебчо Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия