от кога жълтък?

  • 1 265
  • 24
вече сме почти на 6 м. досега съм давала само зеленчуково пюре и се чудя от кога може жълтък да се дава местно и него не сме давали още
Виж целия пост
# 1
От петия месец давах месни, а жълтък - никога. Всъщност пробвах няколко пъти, през доста големи периоди, но и двете ми деца бяха възмутени от вкуса му и плюеха яростно.
Синът ми все още не яде жълтък!
Виж целия пост
# 2
питам защото педиатърката ми каза един месец след като съм започнала с зеленчуково пюре да започна да давам през ден 1/4 жълтък
Виж целия пост
# 3
Някой мами захранват по съвет на педиатъра рано,други късно/след годинката като мен/.Има много теми по въпроса.Като попрочетеш малко може би сама ще сигнеш до свое си решение.
Виж целия пост
# 4
Има много теми по този въпрос.Ето ти компетентно мнение на Косе Босе относно въвеждането на жълтъка :

Счита се, че след 6 м. организмът може да толерира жълтък.
Затова има педиатрични организации, които официално препоръчват жълтък на 7 м.
Отлагането за възраст 9-10 м. е свързано с:
- презастраховане (но много зависи от схемата на захранване като цяло)
- вероятността да попаднат белтъчни следи върху жълтъка (белтъкът е сериозният алерген)
- спорните хранителни съставки на жълтъка (съдържа желязо и важни витамини, но също 'лоши' мазнини)
Виж целия пост
# 5
питам защото педиатърката ми каза един месец след като съм започнала с зеленчуково пюре да започна да давам през ден 1/4 жълтък

И моят педиатър така ме посъветва и много ми се караше, че не давам жълтък. Ама като не искат да го ядат, насила ли да им го тъпча в устата?
Каквито и предписания да се дават от различните специалисти, в крайна сметка децата сами си избират менюто. Моите и прясно изстискан сок от ябълка и морков не пожелаха да пият. И зеленчукови пюрета отказаха категорично. Захраних ги направо с месни. И всеки ден по два пъти си хапваха месно пюре или риба. Месарчета са, какво да ги правя. И сега предпочитат пържоли и кюфтета пред крем-супа. Всъщност крем-супа от зеленчуци изобщо не искат и да вкусят.
Виж целия пост
# 6
От няколко дни й давам жълтък. На диета съм и когато ям варени яйца малката ми ги дърпа от ръцете и така започнах да й давам. То пък се оказа, че много й харесва!
Виж целия пост
# 7
Жълтъка го бях позабравила Embarassed Embarassed Embarassed и го въведох на 10 месеца Whistling
Виж целия пост
# 8
Жълтъка го бях позабравила Embarassed Embarassed Embarassed и го въведох на 10 месеца Whistling
Споко, много източници препоръчват въвеждането на жълтък на 1 годинка!  Peace
Виж целия пост
# 9
Няма официална схема на захранване, която да препоръчва жълтък след 1 година - освен при алергични деца.
По лична или лекарска преценка може да се отложи.
Жълтъкът е важна, но не незаменима храна.

Захранване със жълтък
Виж целия пост
# 10
Няма официална схема на захранване, която да препоръчва жълтък след 1 година - освен при алергични деца.

  И аз се чудя от къде постоянно откривате тези източници със странни препотъки.В Англи препоръчват жълъка от 9-ия месец и изрично ме питаха дали вече го давам.
Виж целия пост
# 11
и  аз още не давам, смятам кам 8-9 месец да по4на
Виж целия пост
# 12
Аз се опитах да дам на 8м,но така и не успях.Ами не иска да го яде и това е.Усещаше го и в пюрето и плюеше.Все още не го иска.Компенсирам с месо-това поне обича Wink
При нас е като при baibibi-и заленчукови пюрета не ядеше.
Виж целия пост
# 13
Направих опит да въведа жълтъка при 8 навършени месеца, но дъщеря ми не го харесва. Мисля да пробвам отново около годинката. Според нашия педиатър не е проблем, че не яде жълтък.
Виж целия пост
# 14
5 мес.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия