Разходка из Биодома в Монреал

  • 844
  • 10
Вчера се върнахме от поредното си посещение в Биодома в Монреал  и реших да ви покажа малко снимки. Някои са от тази визита, други от предишни; раделени са в албуми, които съответсват на екосистемите представени там. Приятно гледане:
http://community.webshots.com/user/biodome2005
Виж целия пост
# 1
Аууу, голяма красота, много оби4ам природата и животните, супер сте си изкарали . Ей тази снимка http://image56.webshots.com/56/5/75/42/423557542nfUNhE_ph.jpg е много хубава, Изабела е направила като пингвин4ето, голяма сладунка.
Ох, много хубаво ме освежи Grinning
Виж целия пост
# 2
Лаураааа, искам още снимки на seacreatures, само това го нямам на снимки, ама то и не е като да може да се снима. Айде почвам да рИва, искам в Монреал.
Виж целия пост
# 3
Красота......А пък Изабела само как позира  Hug
Много са ми сладки пуфините. Тук ходихме с половинката, докато бременеех с номер две да ги наблюдаваме. До Абърдийн има един залив, в който гнездят....Големи сладури са.
Виж целия пост
# 4
Много хубави снимки   Hug срамота, че живея тук а не съм ходила в Биодома Embarassed
Изабелка си е кукличка Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
Много интересно ми беше да видя снимките ти. Този Биодом какво тоЧно представлява? Нещо средно между ботаниЧеска и зоологиЧеска градина ли е? На практика съм виждала всиЧките тия екосистеми но на разлиЧни места и е много добре Че са ги събрали заедно и така хората по-лесно могат да ги видят. Направо сте щастливци Че имате такова приятно място за разходки и образование в близост!
Виж целия пост
# 6
Много хубави снимки   Hug срамота, че живея тук а не съм ходила в Биодома Embarassed
Изабелка си е кукличка Heart Eyes

Ти сериозно ли? Shocked Ние ходим по 2-3 пъти годишно. И още толкова до Ботаническата градина. И до Стария град.
Нали знаеш, че Монреал си ми е тръпка на мен. Много ми липсва!
А ходила ли си до Шварц'с - магазина (+ресторант) за пушено месо? Смята се за световно известен.
Виж целия пост
# 7
Много интересно ми беше да видя снимките ти. Този Биодом какво тоЧно представлява? Нещо средно между ботаниЧеска и зоологиЧеска градина ли е? На практика съм виждала всиЧките тия екосистеми но на разлиЧни места и е много добре Че са ги събрали заедно и така хората по-лесно могат да ги видят. Направо сте щастливци Че имате такова приятно място за разходки и образование в близост!

Биодома представлява нещо като зоологическа и ботаническа градина, обособени в екосистеми. Представени са 4 екосистеми: тропическа гора с характерните за нея растителност, животни, птици, влечуги, риби и тн;  Лорентидите (това са хълмове близо до Монреал; представени са отново с растителност и животни, като там се следва сезона на годината - дано разбереш какво искам да кажа; ако в Канада е лято, там също представят лято. Любими на децата са пингвините в зоната арктик/антарктик. Непрекъснато има различни прояви, например  разглеждали сме "кухнята" на Биодома - служители обясняват как се поддържат екосистемите, с какво се хранят животните и др.; през лятото има летни лагери за децата. Има и "зона на откривателя" с препарирани животни, микроскопи и др. За децата е много интересно преживяване, защото освен че виждат доста неща, те научават много за животните, хабитата им и т.н. Поне моето дете ходи там с голям интерес и винаги се обогатява с нещо ново.
Виж целия пост
# 8
 Hug Hug Hug
Страхотни снимки, очаквам с нетърпение да посетим това неземно местенце.
Виж целия пост
# 9
Лауричка...това е страхотно място и не е за пропускане. Ние много оби4аме да ходим по такива места и 100% мяна да го преско4им само дето ни е малко дале4ко.

Аз ще се опитам да намеря сайта му ако има, но ще съм ти благодарна ако го знаеш да ми го постваш  bouquet
Виж целия пост
# 10
Намерих го

Ето тук за който се интересуеа
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия