РЕЗУЛТАТ ОТ ЦИТОНАМЗКА?!?

  • 11 370
  • 9
Здравейте,
Днес си получих изследването от цитонамазка и микробиология
На резултатата от микробиологията пише:не се изолира патогенна аеробна флора и кандида. До тук добре...
Но резултата от цитонамазката е-ПАП2 И Пише следното:
РЕЗУЛТАТ ОТ ЦИТОЛОГИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ:
Цитологично описание на изследвания материал:Гинекологична цитонамазка от порцио/шийка на матка/ представена от нормални плоски епителни клетки/суперфициални-70% и интермедиерни30%/,неутрофилни левкоцити++,бактерии+++/коки/,клетъчен детрит+,слуз+
Няма цитологични критерии за интраепителни или малигнени лезии
     ОСНОВНИ ИНТЕРПРЕТАЦИОННИ КАТЕГОРИИ:негативни за интраепителни или малигнени лезии с наличие на микроорганизми,флора съмнителна за бактериална вагиноза.

Ако някои разбира нещо ще се радвам да ми пише,че хептен се обърках-ЧИСТА МИКРОБИОЛОГИЯ/И РАЗНИ БАКТЕРИИ СЪМНЕНИЕ ЗА БАКТЕРИЯЛНА ВАГИНОЗА ОТ ЦИТОНАМАЗКАТА  newsm78 И какви са тези коки??????  #Shocked
Аз питах гинеколошката за цитонатамазка,а тя каза че няма нищо тревожно в резултата и нищо ми няма.И каза след 1 год. пак на проф. цитонамазка
Аз утре така или ианче трябва и при личната да отида и на нея ще и ги покажа да видим неиния коментар!!!!
Чувала съм,че жените водещи полов живот ,повечето са ПАП2 , И ЗАРАДИ ТОВА НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАМ,ама тези коки......И как така микробилогията не ги е хванала.Но сигурно са нещо нормално след като лекарката каза,че няма нищо тревожно  Simple Smile
Ще съм много благодарна за вашето компетентно мнение
Виж целия пост
# 1
Не знам дали ще те успокои, но и аз съм с резултат ПАП 2 и гинеколожката ми каза, че това е напълно нормално. От другите неща нияо не разбирам  Joy  Но и всичките ми приятелки са с такъв резултат
Виж целия пост
# 2
Съветвам те да си направиш второ микробиологично изслезване на друго място.Аз също съм 2 група и повечето жени,водещи полов живот са.Тя,както левкоцитите и бактериите в секрета говорят за възпаление.Коките най често са еширихия коли,стафилококи,стрептококи-все гноеродни микроорганизми,но кое от тях точно е ще покаже резултат от микробиология и съответна антибиограма(на какво е чувствителен този микроб).
Виж целия пост
# 3
и аз съм ПАП 2, вече 3 години някъде и няма проблеми Crossing Arms
Виж целия пост
# 4
Здравейте,
Днес си получих изследването от цитонамазка и микробиология
На резултатата от микробиологията пише:не се изолира патогенна аеробна флора и кандида. До тук добре...

Не се изолира аеробна флора, което означава, че нямаш аеробни микроорганизми, но бактериалната вагиноза може да се причинява от анаеробни бактерии, за които явно не са те изследвали, тоест нищо чудно да имаш. Малко неясно го обясних... С две думи, има два вида бактерии - аеробни и анаеробни - установено е, че нямаш първия вид, но не се знае за втория. Аз имах абсолютно същия резултат на микробиология, липса на аеробни гадинки, но ми откриха стрептококи, които са анаеробни. Повтори си микробиологията и настоявай да е разширена. Успех! Ако имаш въпроси, пиши ми.
Виж целия пост
# 5
Ох, да се пиша и аз тук
СС-нормален цервикален и плосък епител,катарален секрет, левкоцити
PV- нормален плосък епител, флора от АБ(или поне така го разчитам)
 Накрая-"PAP-I група"
Някой ,който разбира повече може ли да изкоментира? Embarassed
Виж целия пост
# 6
stanina - доколко аз знам - много си си добре, особено с тоя ПАП 1

pika - хубаво ще е да ги разследваш тия коки. Според мен това е нещото, което изглежда доста неясно. Хубаво е все пак, че са открили какър вид са бактериите "долу-горе". Мисля, че ще ти е доста трудно да намериш лаборатория да ти изследва анаеробните бактерии. Поне така е за Варна. Оказа се, че има само една лаборатория, която прави подобно нещо, първо защото трябва сериозна специална подготовка и изследването е трудоемко и второ защото това са гнилостни бактерии и от РИОКОЗ им правят проблеми за тези неща. (Така ми обясни моята гинеколожка. А една лаборантка и една микробиоложка от една лаборатория ми обясняваха половин час защо това не се прави.) Аз трябваше да ида още преди 2 месеца да ми вземат секрет за същото нещо, но точно сега съм дала отбой на всякакви лекари, защото съм в депресия така че повече от това, че и аз съм така не мога да ти кажа. И аз трета цитонамазка бях с бактериална вагиноза, вече два пъти я лекувам и все излиза, че я има. Вече почвам да си мисля, че така ще си остане... Ама като реша, че ще почна пак с лекарите ще видим за тия анаероби какви са - може и трети път да се опитам да я махна. Но вече упорито отказвам да чакам с бебеправенето по тоя въпрос защото толкова време мина и пак същото....
Та - не знам дали те насърчих или обезсърчих... Дано имаш полза от написаното...

 Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 7
Да, интересно ми е обаче, какво е катарален секрет. И уж микробиология нормална, а съм си с бяло течение и сърбежи( те може да са от бръсненето де Embarassed)
Виж целия пост
# 8
катарален секрет-означава,че е безцветен и бистър,образува се заради дразнене на лигавицата от различни фактори,може да е признак за начално възпаление,а може и да не е(зависи от причината-механична,химична,физиологична,патогенна флора и т.н.),но като цяло резултатът ти е отличен.Ако се притесняваш и имаш оплаквания след време си пусни микробиологично изследване на влагалищен секрет.
Виж целия пост
# 9
Много ти благодаря, Пумукъл  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия