Ваксина против хепатит - за и против

  • 12 920
  • 12
Вчера личния лекар ни посъветва да си направим ваксина против хепатит. За нас с таткото против А и Б, а за отрочето, което е на 7 години - само за А.
Аз съм в голяма чуденка, защото по принцип не съм привърженик на ваксините. Но т.к. този път не става въпрос за грип, а нещо доста по-сериозно, реших да потърся мнение и тук.
Знам, че форума често е неоценим източник на информация, от което често се възползвам. Hug
Очаквам включване по въпроса! Peace
Виж целия пост
# 1
Нашето семейство си ги направи точно такива. Само че тогава отрочето беше на три. Странични ефекти нямаше никакви. Решихме се след като разбрахме за неприятни случки с две приятелки - едната заразена с хепатит Б при манипулации при раждане, а другата беше спипала хепатит А на морето.
За съжаление, ваксините са доста скъпи.
Виж целия пост
# 2
ами и аз напоследък чувам за доста случаи на хепатит и то в доста тежки варианти! ooooh! затова и се замислих по въпроса!
Виж целия пост
# 3
Ваксината против Хепатит В е задължителна за всички новородени. Трябва да се направи, понеже е единственият начин за предпазване от вируса. И е добре след 7г. да се изследва титъра на антителата и да се поднови, ако са паднали под 10, това вече е решение на родителите. За Хепатит С няма ваксина.

http://www.duma.bg/2004/1204/111204/socialen/soc-4.html
Виж целия пост
# 4
Аз съм за и смятаме да си я сложим цялото семейство.
Виж целия пост
# 5
Твърдо "За". Ваксината става за новородени, очевидно не крие големи рискове и за възрастни. В България човек може да се зарази с хепатит на много места, включително и при зъболекаря. Не е и особено скъпа за разлика от лечението на хепатит.
Виж целия пост
# 6
И аз съм твърдо ЗА.И на двете деца сме били такива ваксини Peace.
Виж целия пост
# 7
Ваксините за Хепатит В са безопасни и се понасят добре от здравия организъм. Така че не пречи да се сложи, разбира се след като преди това се изследва HBsAg и anti-HBs, за да се установи със сигурност дали лицето няма хепатит и ако няма - дали не го е прекарал някога и изградил имунитет. Имунитета, създаден от ваксината не е доживотен.
Виж целия пост
# 8
Ваксината за хепатит В е абсолютно безопасна и надеждна. Това е факт, проверен и доказан в практиката преди повече от 10-15години. За децата е задължителна част от имунизационния календар. За възрастните е горещо препоръчителна. Хепатит В е често срещан в страната ни. Вирусът е доста гаден, защото е изключително устойчив в околнота среда. предава се лесно. Води до цироза в немалък процент от случаите. предполагам Ви е известно пък до какво води цирозата... #2gunfire
Изводите оставам за заинтересованите ......
Виж целия пост
# 9
За  Peace
Живея в Столюпеново,където преди 2 години имаше бум сред малцинството  на Хепатит и доста от колегите ми(роми)се разболяха ,а и техните деца и близки,поради това че не са ваксинирани
Виж целия пост
# 10
Здравейте!
Бих искала да попитам дали някой знае къде в Пловдив мога да си направя ваксини против хепатит А и Б? И ориентировъчно някакви цени за ваксините.
Надявам се ще ми помогнете. Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 11
Има комбинирана ваксина срещу Хепатит А и В - Туинирикс и такава, която е само за Хепатит В - Енжерикс Б. Курса на ваксинация за Хепатит В включва 3 дози - Първа доза - на избрана дата. Втора доза - 1 месец по- късно. Трета доза - 6 месеца след първата доза, между 30-60 лева е едната доза (ориентировачна цена, но питай в някоя аптека най-добре за цената). Ваксината се продава в аптечната мрежа и може да ти я постави личния или друг лекар, независимо къде си. Преди да направиш ваксина против Хепатит В трябва да изследваш HBsAg  и Anti-HBsAg. И като приключи курса ваксинация пак трябва да пуснеш Anti-HBsAg след около месец, за да видиш дали ваксинацията е била успешна. И дори ако е била успешна след 5-6 години пак трябва да се пуснат антителата, т.е. Anti-HBsAg, или направо реимунизация, защото титъра на антителата спада.

http://www.hepasist.org/index.php?page=menu5&sub=5_3

http://www.hepasist.org/index.php?page=menu5&sub=5_4
Виж целия пост
# 12
Много благодаря за бързия и изчерпателен отговор!  smile3501
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия