Гоните ли децата докато ги храните?

  • 1 142
  • 29
Здравейте мами
Вече изпадам в тих ужас когато дойде време за ядене. От ден на ден става все по-зле. Не, че бебка е толкова злояда - хапва си детето но никак не може да стои на едно място, докато свършим с процедурата. То не бяха играчки, книжки, песни - нищо не помага за повече от 10 секунди. Понякога се събираме трима души - двама да изнасят представление и аз да пъхам лъжицата. Храня я в един бебешки шезлонг за да може да легне малко назад и да пъхна храната в устата, но тя бърза да седне и да стане. Аз я бутам назад, тя се дразни и започва да пищи и да стиска устата, аз я оставям да стане, тя почва да пълзи наоколо, аз я гоня с лъжицата, пъхам в устата, яденето пада на земята и така до пълно изкрейзване  Close Пробвах и в бебешко столче, но тя не се обляга назад и съответно яденето пак пада от устата. За супа изобщо да не говорим. Освен това и в столчето става и се мъчи да пълзи по масата.
Дайте някакви идеи какво да правя с това чудо? Направо така се кефя като гледам майките да хранят децата си в количките в градината, а те си лежат милите и само отварят уста като гарджета  Grinning
Виж целия пост
# 1
И при нас беше така в един момент-хранех я в столчето за колата и когато и омаля в раменете,няколко дни я гонех по земята,на леглото и къде ли още не,за да и бутна лъжицата в устата.Това се оправи веднага щом и купихме стол за хранене.
Виж целия пост
# 2
Ти чакай да видиш като проходи какво ще е Mr. Green
И ние сме същата история, но вече на друг етап /на 1,8 години/ Laughing
Вече съм вдигнала ръце и ако ще, да яде. Омръзна ми да играя Болшой Театр Naughty
Виж целия пост
# 3
Според мен не трябва детето да свиква да се храни със забавления. Ако не е свръх слабичко, тръгне ли нанякъде, прекрати храненето. Ще се научи, че ако иска да яде трябва да седи. Обаче ако си е по природа злоядо и докторите са казали, че трябва да яде повече, трябва може би някаква изобретателсност. Виж какво харесва и как да приготвиш храната по-привлекателна за него. Може да опиташ да му ангажираш вниманието само с говорене - покажи лампата, къде е вратата, къде са ти ушичките и т.н. Но и това си е малко порочно, защото не го учи, че времето за хранене не е за игра. Но пък на тази възраст не пречи, си мисля.
Успех!  Grinning
Виж целия пост
# 4
 NaughtyНе,той вече почти ме гони за да яде,или когато някой около него се храни.Колко различни са децата Thinking и най-голямата гадост да му дам да пробва я хапва без протести.
Виж целия пост
# 5
Никога не съм гонила, колкото й се яде - толкова, няма да умре от глад.
Обаче по едно време баба й я беше научила и имаше строяване и на двете  smile3514
Виж целия пост
# 6
По принцип не сме имали никога проблеми с храненето.
Първо го хранех в столчето-кошница за колата. Дори шишето си пиеше в него легнал и аз му го държах. Около 7мия месец отказа въобще да пие от шише и яде с лъжица. Купихме столче за хранене. То има няколко позиции. Докато свикне да не му тече от устат , за около месец, го слагах в полегнало положение, но после и до сега е все в макс. изправено. Не ползваме голямата табла. Идва високо. Само малката е сложена. ВИНАГИ и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО яде в стола, Само ако си поиска бисквита, краставичка, домат, може да си ги гризка , но това е м/у храненията. Обожаваме да гледаме Анимал Планет докато ядем, или сега сме луди на тема списания с коли.
Една от основните ми цели бе яденето да е свързано със сядане в столчето. Дори като ходихме у майка ми сложихме стола за колата в/у друг стол и така имитирахме високото столче за хранене. И сега си знае - Хайде да ядем, Бори, на столчето , и сам си отива там.
Виж целия пост
# 7
Не я гоня, но гледам когато яде, да сме само ние двете в стаята.
Изключвам телевизори, телефони и скривам всичко, което може да я разсейва..

Ноооо и без да го правя, тя е толкова лакома, че и сама не им обръща внимание.... Laughing
Виж целия пост
# 8
Случва ни се от време на време да прибегнем и до тази процедура, но се храним предимно в столчето за хранене, а в движение му давам плод или някакъв зеленчук м/у храненетата.
Виж целия пост
# 9
Никога - сяда в стола,яде колкото яде и като вземе да се разсейва и да се върти,свалям да си играе и храненето е приключило.Нито пък по време на ядене давам играчки,нито разсейвам,за да мога да натъпча още една лъжица - от глад няма да умре,а няма смисъл да се правя на маймуна и да създавам лоши навици у децата.
Виж целия пост
# 10
За моя радост  Wink не мога да ти дам съвет.

Храня Дани в столчето за хранене през целия ден.
Няма нищо против детето, дори е свикнал - щом наближи часът за папкане, сам иска да влезе вътре   Grinning

Ама твоето човече е още малко, може пък по-натам да свикне в стол за хранене  Hug
Виж целия пост
# 11
НЕ! никой не гоня! Ако са гладни - ядат..ако не искат - значи не са гладни.
Дете доброволно умряло от глад няма.Simple Smile
Аз бях супер злояда като малка и имам ужасни спомени от висене на масата....и още тогава се зарекох ако някой ден имам деца да не ги насилвам да се хранят...
Виж целия пост
# 12
Ти чакай да видиш като проходи какво ще е Mr. Green
И ние сме същата история, но вече на друг етап /на 1,8 години/ Laughing
Вече съм вдигнала ръце и ако ще, да яде. Омръзна ми да играя Болшой Театр Naughty
newsm78 Май има и други като нас.  Rage Мькаааа.......
Виж целия пост
# 13
не съм гонила номер 1, няма да гоня и номер 2
детето няма да се остави да умре от глад, а с гоненето проблемът само се задълбочава
Виж целия пост
# 14
никога!
На 1г. и връчих лъжицата, на 1г. и 3м. се хранеше почти изцяло сама. Сега ме гони от зори до късен мрак за ядене. Rolling Eyes
Щом иска да и интересно, нека да и е интересно да се храни.  
Ако още не може - да яде когато иска... Пробвай вариант - щом и е интересна масата - сложи неща, които може да яде сама с ръще - парченца кашкавал, хлябче, сварен картоф - и междувременно пробутай каквото смяташ, че трябва. Ако проявява интерес към лъжицата и самостоятелното хранене - дай и на нея лъжица, при това в началото, когато е наистина гладна.
Никакви песни и танци на народите.
Мен в началото ме беше шубе, затова и оставях пюрето или супата с натрошен хляб и излизах от стаята, за да не гледам щетите   Mr. Green Peace- е, такива почти нямаше. Да не говорим, че никога не си е играла с храната.
така че - забавленията - само, доколкото и е забавно да се храни!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия