Как да учим децата на чужд език вкъщи?

  • 5 036
  • 16
За да не се превръща темата в дискусия, трябва ли или не трябва да се учи чужд език, въпросът ми е към тези, които мислят, че трябва. Синът ми е на 3 г. 3 м., но е в яслена група още, сиреч в градинска отива есента и тогава ще почне с английския там. Искам допълнително да се занимаваме вкъщи. Т.е. започнала съм, но идея си нямам какво и как се прави. Моля ви да обменим опит, за тези, които сами учат дечицата си вкъщи на език, как, какво се прави, помагала някакви, изобщо всичко, всичко, да си разкажем. След малко ще се включа да обясня аз с какво съм започнала, резултатите са доста добри, детенцето възприема и запомня и му е интересно, т.е. 3 в 1 се получава, хем учим, хем играем, супер.
Поздрави.
Виж целия пост
# 1
Мога да кажа, че не го уча. Пускам му Липи и Меси, за да свикне със "слушането" и понякога разлистваме картинен речник. Пускам му и песнички на английски. Това е.
Виж целия пост
# 2
Кои са Липи и Меси?
Иначе, да, и за мен идеята е да посвикне със слушането, като цяло. Аз действам с книжки, изрових едни със шарени животни и по тях, повтаряме - животните, леко са римувани. Мисълта ми е, за мен е подходящо с детски книжки да е ученето, на много ниско ниво разбира се, но специално за моето дете установих, че ми трябват римувани. Много по-лесно усвоява, а е изключително трудно да се намерят такива. Някакви идеи?
Иначе за песничките, бях ги позабравила, имаме си, ще пускам.
Виж целия пост
# 3
цък
Виж целия пост
# 4
Ами,почва се от азбуката,можеш да вземеш картинен речник,има достатъчно учебници за начинаещи,ти сама трябва да знаеш езика....Почвате от учене на думички .Граматиката,виж,там е по-трудно за децата,но пак ще се правите....
Виж целия пост
# 5
не съм съгласна, че се започва с азбуката на тази възраст. Препоръчвам да наблегне най-вече на слушане и говорене - отдели 1-2 часа за комуникация само на английски език, без да използваш по никакъв начин български език. Спомни си кои думи го научи първо да казва на български, кое научи първо да разбира и на същия принцип действай и с английския. Има много инфо в сайтовете на BC, BBC или ако напишеш в търсачката - материали на английски за деца и т.н. но най-важно е да му говориш, той да повтаря и постепенно голяма част от обкръжението и познатите му неща, ежедневието и любимите му неща ще ги знае и на английски език. Постепенно ще стигнете и до азбуката, а граматиката - в момента тя естествено се усвоява - докато говори и слуша - като прави разлика за много и малко /така се учи мн. и ед. число/ не се учи като в училище - това е съществително, глагол, наречие и т.н.
Виж целия пост
# 6
Купувам англо-говорящи играчки. Имахме забавен случай преди няколко месеца. Отиваме в един магазин и там има същата играчка, от която синът ми е запомнил само "bye-bye". Той я забеляза точно на излизане и с широка усмивка каза на продавачката "bye-bye". Тя остана впечатлена, а аз не й разясних защо синът ми на една година говори английски.  Laughing

Аз започнах на 4год. с картинен речник. Майка ми четеше думите, а аз ги свързвах с конкретни предмети.  Peace
Виж целия пост
# 7
A тази книжка "Уча английски с Франклин" примерно, аз даже не съм я поглеждала. Говорим за английски конкретно, аз владея и немски, но там пък материали съвсем незнам как да си намеря..... Ще взема да се влача към библиотеката на Гьоте ...
Виж целия пост
# 8
Пускай му англоезични филмчета и детски песнички на английски.
Моите от Cartoon Network бяха понаучили доста, но напоследък не им давам да го гледат много-много, щото действа затъпяващо. Пък и те напоследък малко време прекарват вкъщи и или си играят помежду си или стоят зад компютъра, нямат време за тв.
Виж целия пост
# 9
А на каква възраст е удачно да се започне?
Виж целия пост
# 10
Твърди се, че чуждоезиковото обучение се започва, когато детето е овладяло добре майчиния си език.
Има много подходящи книжки и картинни речници. За обучение по англ ез има и различни програмки - започва се от цветовете, животните... Мисля, че най-добрият вариант е да се говори в определено време на чужд език. Някой беше споменал за азбука, мисля, че при малките деца изобщо не трябва да се говори за азбука и граматика - те се въвеждат при горе долу шестгодишни деца.
Виж целия пост
# 11
Това е темата, пълна е с полезни линкове и методи.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72266.0
Виж целия пост
# 12
Ако знаеш езика, говори му само на него. Българският ще го научи от околните.
Виж целия пост
# 13
Аз от около половин година и говоря - ние изучаваме Италиански ,гледаме барби и уинкс също на този език.Мисля ,че на тази възраст това е достатъчно.Ще следя темата  Peace
Виж целия пост
# 14
Филмчетата на "Бейби Айнщайн" също ще свършат работа,те са точно за по-малки деца.Иначе моят големия син научи доста от Cartoon network,Jetix и от компютъра.По-миналата година му взех и поредицата "Magic English" на Дисни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия