От кога започнахте Вигантол?

  • 3 858
  • 13
Здравейте, от кога започнахте с Вигантол профилактика за рахит?
Педиатърката, при която смятаме да запишем бебка каза, че от 21 ден по една капка сутрин на гладно, без нищо до една годинка.  А в листовката пише в лъжичка с мляко. И нищо за 21 ден, да е навършило 2 седмици само. А един друг педиатър при който водихме малката (имахме преглед от пакета с раждането) каза, да почваме с разходките, рано е за вигантола.От началото на май.
Виж целия пост
# 1
Мисля, че и при двете ми деца - зимни бебета - започнах с Вигантола след първия месец. Забележи, че са "зимни".  Wink

Вие цяло лято ще сте навън, дори да почнеш по-късно Вигантола, няма бебето да развие рахит. Много често дори пропусках/забравях да давам, но пък всеки ден бяха навън след втората си седмица, макар че бе зима.

5-10 минутки на слънце на ръчичките до китките - и бебето получава необходимата доза вит. Д, не се тревожи. Но и не го "печи" бебето.

Млякото съм го давала и с лъжичка с мляко, и направо в устичката съм капела капка от шишенцето. И за двата метода съм чела тук. Мисля, че втория е за предпочитане, защото понякога Вигантолът си остава по лъжичката - доста е мазен и полепва по нея.
Виж целия пост
# 2
Според мен всички педиатърки препоръчват започването му след около месец !
Виж целия пост
# 3
Препоръчват го след 20тия ден. Става и направо в устата.
Виж целия пост
# 4
На нас пък ни го предписаха от 15-ия ден.За зимно бебе говорим.Няма значение с какво се дава.
Виж целия пост
# 5
След 20-тия ден го почнахме, направо в устата.
Виж целия пост
# 6
От 21-я ден.
Виж целия пост
# 7
След 20тия ден с лъжичка направо.
Виж целия пост
# 8
Започнах "вигантол" след първия месец.Капех го в лъжичка с мляко,защото е много мазен и остава по лъжичката.И не съм го давала на гладно.
Виж целия пост
# 9
След 20-ят ден дирекно в устата,но сме зимно бебе. Peace
Виж целия пост
# 10
Ние сега сме на 25 дена и ни казаха да почваме с Вигантол по 2 капки сутрин на гладно.Предполагам че по 2 капки трябва да е нормално  Thinking вие как мислите.
Виж целия пост
# 11
От 2-я месец, по 2 капки
Виж целия пост
# 12
И аз започнах да давам Вигантола когато малкия навърши един месец. Давам по две капки с лъжичка, вечер след банята преди ядене. Така ме посъветваха и двете педиатърки при които го водим. Незнам защо но и двете ми казаха да го давам в тъмната част на денонощието
Виж целия пост
# 13
Лятно бебе.От 20 ден-по 2 капки директно в устата.Сутрин 15 мин. преди хранене.Беше се научил да зяпа като гардже и да се радва като види шишето(броях на глас Mr. Green).Някъде от 3 месец,заради бурен растеж на височина ни ги увеличиха на 3 капки.Някъде към 9 месец заради обриви ни предписаха витамини Sanostol и спрях временно Vigantola.Но така и не го продължих  след витамините,защото като напипвах фунтанелата,беше започнала да намалява...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия