Проблем с прохождането - криви си крачетата

  • 7 278
  • 23
Забелязвам от известно време, че като стъпва детето и си изкривява леко навътре крачетата. Според баба му това ще се коригира с времето. Тя моята мома е от късно проходилите, още не иска да върви самичка, само когато е много зарибена с нещо и не забелязва, че не се държи. Не знам дали да звъня на лекарката ни и да искам консултация с ортопед, първо рекох да се допитам до форумското мнение Simple Smile Случвало ли се е на някой и дали наистина се оправя от само себе си?
Виж целия пост
# 1
Потърси консултация с ортопед. Поне аз бих.  Peace
Виж целия пост
# 2
Ние преди 3 дни ходихме на ортопед защото и според мен малкият си криви крачетата. Той обясни, че е напълно нормално. Но все пак аз бих я завела.
Виж целия пост
# 3
Дори да няма проблем една консултация с ортопед само ще те успокои, няма да навреди
Виж целия пост
# 4
Детето трябва да се заведе на ортопед, като проходи, ако още не си я завела - действай.
Виж целия пост
# 5
и според мен е добре да отидете на ортопед,а за прохождането при всяко дете е индивидуално. Peace
Виж целия пост
# 6
Консултирай се със специалист,за твое успокоение.Успех в прохождането
Виж целия пост
# 7
Синът ми проходи преди два месеца и горе долу преди месец забелязахме,че си криви крачетата,стъпва на вътре по същия начин като вас.Миналата седмица го водихме на специалист ортопед-абсолютно нормално и не е проблем това кривене при прохождащите деца каза лекаря,ще се коригира с времето.Единствено каза да го наблюдаваме като седи,да не седи върху крачетата си,защото тогава е имало кривене на крачетата.
  Моя съвет е да се консултирате с ортопед за да се успокоиш.Мисля,че ще ви кажат същото,като на нас.
  bouquet
Виж целия пост
# 8
След като нещо те притеснява,заведи детето при специалист.Най-малкото - за лично твое спокойствие.
Виж целия пост
# 9
Благодаря за отговорите!

luda gana, тя точно това прави моята хубостница, сяда си върху краката. Хм, ще се ходи явно на ортопед, да видим какво ще ме посъветва.
Виж целия пост
# 10
Благодаря за отговорите!

luda gana, тя точно това прави моята хубостница, сяда си върху краката. Хм, ще се ходи явно на ортопед, да видим какво ще ме посъветва.

Да,най-добре я заведи за твое успокоение,не и позволявай да седи върху крачетата си,като я видиш,веднага я вдигни.Надявам се всичко да е "ок" и с времето ще си ги изправят.    bouquet
Виж целия пост
# 11
Нормално е доста дечица си кривят крачетата като ходят, моето също и тъй като бяхма известно време с профилактични гащи аз много се притесних, но нашият ортопед ме успокои и каза , че е възможно да си криви крачетата защото винаги я държа за ръка ,посъветва ме да я оставя да ходи сама.Не се притснявай консултирай се с ортопед за твое успокоение.
Виж целия пост
# 12
Изобщо не е проблем, детето скоро е проходило, още просто не се е ориентирала кой е най- добрия начин да го прави. Пробва различни пози... а и крачетата не са достатъчно стабилни. Не й разрешавай да ходи по чорапи или с меки обувки - само босо или с буйки. Независимо от това е добре да се направи консултация с ортопед около времето на прохождането.

ПП
Добрият начин за стабилно прохождане е никаква помощ. Да се оправя само, да се подпира на каквото намери, да си намери баланса - само, своя баланс. Никакво водене за ръка, никакви каишки, никакви проходилки. Уокърите са добра идея - то е като подвижен стол. Преди да вземем уокъра бебето ми се опитваше да си прибутва офис-стола (на колелца). Ама е доста тежичък...  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Моята дъщеря е на година и четири месеца.Тя също си кривеше крачетата,но вече стъпва правилно.Забелязах при нея,че стъпва с крачето навътре,когато са й по-големи обувките.С маратонки такъм проблем няма.Да не би и при вас да е от това?
Виж целия пост
# 14
Момичета, мерси още веднъж за отговорите, като гледам май от всичко по малко има при нас, което да е допринесло за кривенето, като изключим, че обувките са й съвсем тамън и изглежда, че са й много удобни.

katiABV, благодаря за съветите!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия