Жено, чуваш ли ме?

  • 6 052
  • 121
Абе, я да ви питам, жени, вие слушате ли мъжете си?
Нямам предвид дали правите, каквото ви кажат. Чувате ли ги какво ви говорят.
То е ясно, че ги чувате, че говорят. Вниквате ли във смисъла на казаното от тях,
запомняте ли го, можете ли да го възпроизведете със свои думи?
Счупи се капака на тоалетната чиния. Чопчето, пласмасовото на основата. И викам, споко, ще го направя по-здраво. Вземам от работата винтоверт и свредло, купувам от железарски магазин болт, гайка и две шайби, всички поцинковани, и се прибирам. Инженер ли съм, или лукова глава. Да, ама не. Вълчицата изхвърляла капака. Защото й пречел.
Снощи и разправям как се боядисват яйца. В малки бурканчета, от лютеница, от старите. И й викам, първо боядисваш зелени и сини, после смесваш боята и добавяш зеленото капсулче с боя. Два пъти обясних. А също обясних как се варят - на един ред в тенджерата, да не са плътно едно до друго, а свободно, защото телата се разширяват при повишаване на температурата. Да, добре, добре, ама нанай. Мани дето има спукани, ами напърнила пет-шест буркана тип омния с вода и сипала боята. И ми мяца, че ставали бледи. Както казваше един стар Вълк, дядо ми - с таквиз коне - такваз кошия. Той казваше още - е/и, учи, е/и, учи - се не нае/ано, се ненаучено. Аз бях малък, не го разбирах.
Може би възприемате говора на мъжовете си като звуков фон, и като млъкне, казвате да , добре! Кура му добре.
Като гледам стари филми, едно време мъжете са говорели по-бавно, по-тежко, и с по-малко приказки. Може би така трябва? Така добре ли е?
Виж целия пост
# 1
Чувам по принцип.
Когато обаче времето между развалянето на капака и донасянето на иструменти вкъщи, с цел оправянето му премине извън разумни граници и аз изхвърлям. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Това със зеленото капсулче и аз не го разбрах Crazy

Инъче, чувам.
Виж целия пост
# 3
Вълчо,разсмя ме.
По принцип чувам какво говори,ама зависи от настроението ми дали го слушам.Не понасям да ми дава акъли в домакинството.
Виж целия пост
# 4
Държа да чуя версията на Вълчицата.

Иначе по принцип чувам, каквото и разправя мъжа ми  Whistling
Виж целия пост
# 5
Избирателно чувам аз.
Вълчо, аз лично бих те оставила ти да свариш и да боядисаш яйцата. Я как хубаво им разбираш.  Laughing
Виж целия пост
# 6
Абе, аз чувам, ама там дето не му е работа да не се бърка.
Аз давам ли акъл как да си смени свещите на колата? А?
Че яйца да ме учи как да боядисвам. Амаха! Crossing Arms
Виж целия пост
# 7
 Аман от дървени философи! Tired Като сте такива големи разбирачи ,вместо само мозък да ръсите ,да се бЕхте хванали и някаква работа по същество да свършите. То с дудняне е най-лесно. Crossing Arms
Виж целия пост
# 8
За капака щях да чуя и да напомням 3-4 дни до седмица(толкова ми е предела и капацитета на запомненото чуване), после хвърлям.
За яйцата щях да отвърна - или си ги боядисваш както си знаеш, или ако аз ще ги боядисвам, акъл не искам.
Тъй е в наш'та къща - който знае и вижда какво трябва да се направи, хваща се и го върши.
А най-добре чувам, когато ми обещава нещо, после си го търся като наследство.
Виж целия пост
# 9
Слушам избирателно, нооо съм забелязала че и той ме слуша избирателно Stop
Виж целия пост
# 10
Предполагам, не боядисва за пръв път яйца.  Как се е справяла досега.
Виж целия пост
# 11
Слушам избирателно, нооо съм забелязала че и той ме слуша избирателно Stop

И аз така, но пък сме си добре, купон да става , кой чул, кой недочул, кой чул пак се прави на недочул и така  Joy
Виж целия пост
# 12
Спирам да слушам от момента, в който залитне към излишни подробности. В общи линии и двамата се чуваме.
Оцветяваш първо сините и жълтите, Вълк. После смесваш боите и получаваш зелено.
Виж целия пост
# 13
Точнж така, но като изсипя и зелената боя, става с 33% по-концентрирано зелена.
Тебе трябвало да зема, Галл.
Виж целия пост
# 14
Ооооооо,пак някой се е размрънкал и е решил да дава акъл
та да не боядисва и вари яйца за първи път
за капака и аз ако чякам два дена и хайде на боклука
Защо не ни оставите сами да си вършим работата,ако имаше толкова желание бих те оставила да ги свариш и боядисаш сам-само после на мен да не ми харесат
а аз щях да си изляза на кафееееее
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия