Позната ли ви е тази болка?

  • 4 531
  • 15
Здравейте, момичета. В края на  седми  месец съм и  имам чувството, че скоро  ще  окуцея съвсем. Още от трети месец започнах да получавам  болка в  мускула на  дясното   бедро.  Първоначално го чувствах само като изтръпване  при дълго  стоене  права / на едно място/. При ходене болката отшумяваше.В  следващите месеци   от изтръпване   болката преминаваше в  парещо усещане  и схващане, което се разлива чак горе  до  кръста. И ако преди можех да измина  без проблеми  километри наред / понеже работата ми е свързана с целодневно ходене/, сега  едва минавам  половин километър, преди да ми се наложи да седна да почивам. Почивам 10- ина минути, болката преминава и тръгвам отново и така- до  следващото   болезнено  изтръпване.  Подчертавам- не става въпрос за костите, а за   един   отлично развит  при мен мускул, който сега е скрит от купчина  сланинки Embarassed Оплаках се на доки, като предположих, че е някакво  скъсано мускулно  влакънце, на което не давам  възможност да зарасне, той обаче отсече, че нищо ми няма  и че  трябва да проявя търпение. Проявявам го, с нищо не се  мажа...обаче ми е  любопитно- дали е възможно това да е от килограмите...на вас случвало ли ви се  е? И още нещо- по цялата ми шия  избиха  множество дребни  брадавички...а това случвало ли ви се е по време на бременност?
Виж целия пост
# 1
Това болезнено схващане и изтръпване може да са крампи. Неприятни са, но доста бременни ги имат и доколкото знам, нямат нищо общо с качените килограми или с досегашната ти двигателна активност. Дано е такова все пак, да не е някакъв по-сериозен проблем.
Виж целия пост
# 2
Мускулните спазми са доста често срещани по време на бременност  Peace, дължат се на липса на магнезий, попитай докито да ти изпише на таблетки ако трябва, дано да те облекчи.
Ако не това със сигурност ще ти мине след около два месеца Hug
Виж целия пост
# 3
И на мен ми прилича на крампи......
Получих ги един-единствен път в 4-5 месец, схвана ми се крака през нощта, в съня ми....болката беше гадна.....
Доколото знам, трябва да се пие допълнително магнезий, но най-добре е да се консултираш с гинеколога си Peace
Виж целия пост
# 4
 И на мен ми приличат на крампи, имах и аз в края на бременността - получаваше се нощем докато спя, като се опитвах да се обърна, много гадно беше. Дано да е това и при теб. Както са ти писали и преди мен, ако не с лекарства след 2 месеца ще мине.  Peace
Виж целия пост
# 5
И на мен краката ми изтръпваха до болка. Лекарката ми изписа магнезий и сега нямам такъв проблем.
Виж целия пост
# 6
Здравейте, момичета. В края на  седми  месец съм и  имам чувството, че скоро  ще  окуцея съвсем. Още от трети месец започнах да получавам  болка в  мускула на  дясното   бедро.  Първоначално го чувствах само като изтръпване  при дълго  стоене  права / на едно място/. При ходене болката отшумяваше.В  следващите месеци   от изтръпване   болката преминаваше в  парещо усещане  и схващане, което се разлива чак горе  до  кръста. И ако преди можех да измина  без проблеми  километри наред / понеже работата ми е свързана с целодневно ходене/, сега  едва минавам  половин километър, преди да ми се наложи да седна да почивам. Почивам 10- ина минути, болката преминава и тръгвам отново и така- до  следващото   болезнено  изтръпване.  Подчертавам- не става въпрос за костите, а за   един   отлично развит  при мен мускул, който сега е скрит от купчина  сланинки Embarassed Оплаках се на доки, като предположих, че е някакво  скъсано мускулно  влакънце, на което не давам  възможност да зарасне, той обаче отсече, че нищо ми няма  и че  трябва да проявя търпение. Проявявам го, с нищо не се  мажа...обаче ми е  любопитно- дали е възможно това да е от килограмите...на вас случвало ли ви се  е? И още нещо- по цялата ми шия  избиха  множество дребни  брадавички...а това случвало ли ви се е по време на бременност?
Казват му схващане и болка на "шивашкия мускул" и е характерно точно при бременните.
Пиеше се витамин В някой си, не го помня точно.
А за брадавиците - точно там получих и аз по време на бременността - по шията.
Като родиш, ще ги махнеш, не се тормози Peace
Виж целия пост
# 7
И на мен ми прилича на крампи, аз също в 7 месец получавах само че на прасците,лекарката ми изписа магнезий и сега нямам такъв проблем, само от време на време. А за брадавичките и на мен ми се появиха няколко Peace
Виж целия пост
# 8
На два пъти през нощта ми се е схващал кракът - ужасно е ... #Cussing out, а и в брадавици ми стана цялата шия  Thinking
Виж целия пост
# 9
Моля, споделете дали боли отстраняването на брадавичките. Прави се от дерматолог, нали?
И аз се сдобих с няколко и нямам търпение да се отърва от тях.   
Виж целия пост
# 10
 От брадавички немога да се оплача,но болезнените крампи добре си ги спомням.Започнаха към седмия месец и беше още едно допълнение на картинката......понапълняла,изнервена и накуцваща,но щастлива бъдеща мама.
Виж целия пост
# 11
моите `брадавички`/аз им викам бенки/,които се появиха през бременността,изчезнаха сами.

а за крампите-при мен помагаше опьването на стьпалото максимално напред,контрашпиц.
Виж целия пост
# 12
Доколкото си спомням от многото четене, това е ишияс предизвикан от бременността и допълнителното тегло на бебето, което притиска определен нерв. Не се притеснявай - ще отшуми след раждането.
Виж целия пост
# 13
и аз имам такива мускулни болки от 1 месец насам десния крак само когато ставам от легнало или седнало положение и първите 5,10 стъпки са ми мъка голяма, казах на док и той ми отвърна че е нормално. А за брадавичките и мен ме интересува как се махат, аз имам от първата бременност и не ми изчезнаха може би само понамаляха, но са толкова мънички че приличат на бенки (ако не се вгледаш продължително) и все пак ме дразнят
Виж целия пост
# 14
Имах такива болки през цялата бременност, които изчезнаха месец, след като родих, заедно с досадните брадавички.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия