съвет за кърмене под час през нощта

  • 1 365
  • 12
Значи, моето бебе е на 1м.17 дни (7 седмици), кърмя го под час-в 8, 11, 14, 17, 20, 23ч. и той се буди към 4.30-5ч сутринта. проблемът е че ми е малко трудно да спазвам вечерните часове-какво имам предвид-в 23ч. на него много му се спи и обикновено го будим. тъй като искаме това хранене постепенно да отпадне, решихме да него будим, тогава той огладнява към 1.30-2ч. и после в 6 сутринта. Понякога обаче той сам се буди в 23ч. и после в 5 сутринта. А напоследък взе да ми прави много гаден номер-буди се в 23ч., в 3.30 и в 6.30, но в 3.30 и в 6.30 почти не яде newsm78. И така като яде малко в 6-6.30 после в 8ч. не е много гладен и всичко му се обърква.

Въпросите ми са следните:
1. Тези от вас които кърмят под час спазвали ли сте твърди часове и за през нощта и ако да, децата ви как реагират на това, бързо ли свикват?
2. ако сте махали нощно хранене (не чакате детето само да се откаже), как точно го правите?

Аз си мисля че след като често сам издържа от 23ч до 5ч без да яде, значи може и няма смисъл да го храня ако се събуди по-рано. Само че снощи пробвах така да го "успокоявам" до 5ч и той много се разсърди Twisted Evil ама съм сигурна че не беше гладен, защото хапна съвсем малко. мъжът ми пък предлага да не го будим в 23ч и да го храним когато огладнее и да чакаме той сам да се откаже
Дайте съвет какво да правим newsm78
Виж целия пост
# 1
Смятам ,  че  мъжът  ти  е много  прав.  При кърменето  бебето  само  определя според потребностите  си кога и  колко  да яде.  Понякога  има нужда не само от  храна, но и  да  почувства мама, че  тя  е  там за  него. 
Затова трябва да може  да суче  когато и  колкото  пожелае.  Така  като  се опитваш  да му наложиш  своите  си  виждания,  то се нервира реве,  ти  не можеш да спиш. По-лесно е да  го накърмиш за няколко  минути  докато  се  успи  и  ти  да си легнеш.
За  да ти  е по-лесен живота, мисли в посока - как да си  създадеш  удобства за нощното кърмене,  хем ти  да си почиваш,  хем  бебето  да задоволи  потребностите  си.  Кърмя вече 8  месеца,  откакто бебето  стана на 1,5 месеца  спя  перфектно,  а тя  суче  често по  10 пъти  на нощ. 
Виж целия пост
# 2
Слушай мъжа си и бебето си Simple Smile
Много е мъничко бебочето, за да му махаш нощното кърмене..
А и бебетата не са машини да огладняват еднакво по едно и също време всеки ден.. Имат ужасно бързо и често променящи се нужди, особено в първите няколко месеца..
Не го буди.. и не го дръж гладно -  той най-добре знае какво и колко иска!
Виж целия пост
# 3
В началото и аз будех дъщеря ми за кърмене, но резулатът беше сънливо и кисело бебе, което не искаше да суче и заспиваше почти веднага на гърдата. Спрях да я будя и я оставих сама да си определи режима. И тя като твоето бебе първия месец се будеше между 4 и 5 ч. сутринта, но от 2 месец нататък започна да спи до 7-7.30 без да се буди. Ако твоето бебе огладнее, ще се събуди, бъди сигурна. Wink На такова мъничко бебе му е рано да му махаш нощното хранене, но щом само си го пропуска, значи така му е добре.
Виж целия пост
# 4
аз си давах когато бебето си поискаше, в началото давах и през нощта (когато той си се сабуди) и след това спряхме щото си спинкаше детето Peace
Виж целия пост
# 5
Аз до сега давам на бебето винаги, когато иска. Да, буди се нощем, да, малко ми е некомфортно, но няма да е все така. Аз го приспивам към 22. Той мрънка към 1-2, после към 3-4, след това зависи, колко е хапнал към 6 часа пак. Ние  спим заедно и ми е лесно - не ставам, не го будя, не светвам лампа - само се приближавам към него. Така се наспиваме всички и мисля, че е най-удачния за мен вариант. Неговото креватче за момента е като "закачалка", но когато е готов, той сам ще покаже. Не желая да го стресирам, а още по-малко себе си.
Виж целия пост
# 6
Няма ли майки които да кърмят на график? Не мога да повярвам newsm78 Може би просто не пишат във форума
Виж целия пост
# 7
Няма ли майки които да кърмят на график?
Тц, няма  Mr. Green Както възрастните не ядем всеки ден по едно и също време и едно и също количество, така и бебетата. Всъщност защо искаш да наложиш график на такова малко бебе?
Виж целия пост
# 8
Аз не мога да повярвам, че някой кърми по график  Simple Smile.
Как се оправяш-будилник ли навиваш? Какъвто съм шемет, никога не бих се справила с режим  #Crazy
Отдавна вече не поглеждам часовника, като кърмя нощем-знам само, че ме буди, но кога и колко пъти въобще не помня на сутринта. Ако ревеше от глад, със сигурност щях да запомня обаче  Peace.
Виж целия пост
# 9
Няма ли майки които да кърмят на график? Не мога да повярвам newsm78 Може би просто не пишат във форума


Ако прочетеш библиотеката към форума, както сме направили повечето тук, ще разбереш защо няма кърмещи под график. Надявам се да намериш най-доброто решение за бебето и теб.
Виж целия пост
# 10
Брей, от мъжа ти ще излезе страхотна кърмачка  Mr. Green

Извън майтапа, и аз исках като родих да кърмя по график, на моменти даже си мислех, че съм успяла, докато не дойде първия по-осезаем скок в растежа и заблудите ми се изпариха. И до днес се питам как точно да накарам дъщеря ми да не се буди по два пъти на нощ да яде, но не съм успяла да си отговоря на този въпрос.

P.S. Ако това NY е New York не вярвам щатските педиатри да те съветват да кърмиш по график.
Виж целия пост
# 11
Ами аз съм се срещала с 3-4 педиатъра и отделно ходих на обучение по кърмене (много тъпо звучи Simple Smile) и всички така казваха-храни бебето на 2-3ч, ако спи на третия час го събуди, ако иска да яде преди втория час-чакай да стане време, аз това го разбирам като кърмене по график Rolling Eyes Чела съм библиотеката но този вариант на 2-3ч по ми допадна, и малкия не протестира-не е недохранен нито пък нещастен Simple Smile
Благодаря за отговорите!
Виж целия пост
# 12
аз познавам няколко майки, които  кърмеха под час, на база на техния опит мога да потвърдя, че повечето бебета имат  проблем с режимите.  Майките също влагаха в процеса  повече  нерви и  усилия отколкото реално имаше  нужда. 
 Наистина обикновенно бебетата искат да  сучат на 2-3  часа, но според мен трябва да гледаш на тези часове ориентировъчно. Води се по детето, лекарят може да ти даде препоръка, но ти си тази, която е денонощно с детето и най-добре можеш да прецениш дали този съвет се отнася за твоето дете.  Naughty 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия