Погача за близнаци?

  • 4 345
  • 9
 Здравейте двойни и тройни мами!  Мама съм на близнаци и в събота ще правя така наречената  "погача".  Интересува ме как се процедира при близнаци, в смисъл една или две погачи (питки) да направя и също ще ми е интересно да споделите как е минало при вас и кои от обичаите сте спазили?
Виж целия пост
# 1
По какъв повод ще правиш погачата. То това си е друго название на питката и аз лично не го свързвам с някакъв определен празник. Общо взето на всеки си меся питка и гостите ми само нея чакат. Сподели какво имаш предвид, че ми стана интересно.
Виж целия пост
# 2
По какъв повод ще правиш погачата.

Новородени са, вижда се от лентичката!Ето описание на обичая:
Кога и как се прави погача за бебе

miramar, те са си отделни хора - за всеки по една Laughing Потърси в старите теми има разкази от погачите на други близнаци Wink
Виж целия пост
# 3
Мдааа, изтървали сме го този момент. Ние, разбира се, поканихме след около месец и половина приятели и роднини, но май не правих погача тогава, че нямах сили. Иначе за всеки друг повод правя, та дано да съм наваксала.
И аз мисля, че е по-добре да са две, в такъв случай. Децата, макар и родени заедно, са отделни личности със самостоятелен път в живота. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
По какъв повод ще правиш погачата. То това си е друго название на питката и аз лично не го свързвам с някакъв определен празник. Общо взето на всеки си меся питка и гостите ми само нея чакат. Сподели какво имаш предвид, че ми стана интересно.

Ами смятам да направя погачата, която се прави на 40-тия ден от раждането на бебето. В нашия случай избрах да я направя на 40-тия ден от термина, защото са родени преждевременно и по обясними причини нямаше как да се направи по-рано. Смятам, че това не е проблем. Пък и не искам да пропусна ритуала по представянето на бебетата в църква и четенето на така наречената "чиста молитва", а също и запознаването им с роднини и приятели на гости вкъщи и получаването на подаръци  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Аз приех погачата като един вид представяне на бебетата в рода Wink. Две питки - трябва да са сладки, да им е сладък живота.
Виж целия пост
# 6
определено 2 погачи.
Виж целия пост
# 7
Правих погача намазана с мед, когато проходиха. Понеже тръгнаха с 2 седмици разлика, правих 2 погачи. Хапнахме я в кафето в парка с цялата тайфа от наборчета и майките им.
Виж целия пост
# 8
Аз взех две погачи, защото са си все пак двама отделни човека. И ги чупихме и двете над всяко бебе по една.
Виж целия пост
# 9
 Погачата ни мина в събота. Както сте писали направихме две и ги разчупихме над всяко бебе.  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия