доматена супа

  • 701
  • 4
Мами, чета от време на време и във вашия форум, но не съм голяма готвачка и само чета. Сега обаче се замислих има ли такова чудо рецепта като доматена супа с фиде. Замислих се че дори не знам как се прави доматената супа, вероятно става кисела. Възможно ли е това да се избегне.
Някаква помощ по въпроса? Laughing
Виж целия пост
# 1
има, виж с търсачката или в библиотеката, аз съм пускала рецепта.
може и с фиде вместо ориз, стига да ти е по-вкусно. Аз с фиде я правя  понякога.
А за да не е кисела, може лъжичка захар да пуснеш вътре.
Виж целия пост
# 2
Детето сега яде супа фиде от кухнята и някак и на мен ми придойде за тая супа. Благодарско.
Виж целия пост
# 3
Доматена супа

 500г белени стерилизирани домати
 1 глава кромид лук
 1 корен от магданоз
 100г фиде /ориз/
 4 супени лъжици олио
 5 чаени чаши вода
 1 чаена лъжичка червен пипер
 1 яйце
 сол
 черен пипер

Лукът и магданозовият корен се почистват и измиват, нарязват се на дребно и се задушават в мазнината и малко вода до омекване.
Прибавя се червеният пипер и нарязаните домати заедно със сока от консервата.
Заливат се с горещата вода и след като течността заври, се прибавя фидето (оризът).
Супата се вари до омекване на фидето (ориза), отстранява се от огъня, подправя се със солта и черния пипер на вкус и се застройва с разбитото яйце.
Виж целия пост
# 4
Аз правя на моя син една много бърза и елементарна доматена супа. Значи нужно е:
1 буркан доматено пюре
2-3 с. л. брашно
олио
1 глава лук
1-2 листчета дафинов лист
черен пипер
бульон (зеленчуков или пилешки)
фиде или макарони от малките
картофи
каймени топчета като за супа топчета – по желание
В олиото се запържва брашънцето, след това се прибавя половината от буркана доматено пюре ако е малък целия, досипва се вода, слагат се лука картофите и топчетата, оставя се да ври, докато се сварят нещицата. Накрая се прибавя фидето и супата е готова. Аз ядох за пръв път в една приятелка и бях приятно изненадана от това колко вкусна може да бъде доматената супа, никога до сега не бях яла. Сега в къщи се прави често, защото малкия я харесва адски много.




Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия