Пилешки късчета Хепи

  • 29 252
  • 10
Днес във 24 часа имаше публикувана рецептата на Хепи  : "пилешки късчета Хепи" от Теодор Атов.

Приготвих ги за има няма 15-20 мин и станаха фантастични. Затова реших да публикувам рецептата тук, в случай, че решите да опитате и вие, мисля, че няма да съжалявате!  Peace Много вкусно и лесно! Simple Smile

Продукти за 1 порция:

150 г червено пилешко от бутче (аз купих направо пилешко филе)
25 г олио
2 с.л. брашно
30-40 г гъби
1 с.л. соев сос
1/2 ч.ч. вода

за гарнитурата:
150 г картофено пюре
30 г кашкавал

Приготвяне:
1. Месото се нарязва на дребни късчета. Овалва се в брашно и се запържва на слаб огън. Разбъркват се месцата докато станат златисти. Добавят се нарязани на дребно гъби. Може да бъдат пресни, може и от буркан.
2. За да не загори се добавят 100 г вода. След това за вкус се добавят 10-15 г соев сос. Отново се задушават и запържват. Похлупват се с капак, за да се сгъсти соса.
3. Предварително се подготвили картофено пюре. Оформяме го като каре. Поставяме късчетата върху пюрето. Само върху тях настъргваме кашкавал.

Сервират се топли с чаша студено бяло вино!   bouquet
Виж целия пост
# 1
Какво ще рече червено пилешко?  newsm78
Късчетата и шишчетата трябва да са от бутче, не от филе, на филето месото е бяло и доста сухо и на мен никак не ми допада  Confused
Виж целия пост
# 2
ами преписах го дословно така както са го публикували във вестника. Аз го направих с пилешко филе и резултата ни хареса! Simple Smile
Другия път ще пробвам с месо от бутче и ще видя тогава как е! Може наистина да става още по-добре! Simple Smile   bouquet
Виж целия пост
# 3
Много ги харесвам пилешките късчета на Хепи и преди бях търсила рецептата...  bouquet
Виж целия пост
# 4
ами преписах го дословно така както са го публикували във вестника. Аз го направих с пилешко филе и резултата ни хареса! Simple Smile
Другия път ще пробвам с месо от бутче и ще видя тогава как е! Може наистина да става още по-добре! Simple Smile   bouquet

Явно различно на бялото са имали предвид, но то по бутчетата все си е черно (или червено).
С месото от бутчетата става много по-крехко, опитай и ще ти хареса  Hug Само трудно се обезкостява и е малко досадно (поне за който не знае точната техника), но се свиква и си заслужава усилията.  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Сигурно си права! Аз нали съм малко калпазанка, затова реших по бързата процедура да мина с готово филе направо.  Embarassed Но скоро ще пробвам както казваш с месо от бутчетата. То хората сигурно не напразно са написали да е с червено месо!  Embarassed
Виж целия пост
# 6
записвам се и аз-имам бутчета-но няма останалите продукти,така,че после ще пробвам
Виж целия пост
# 7
Пилешките късчета Хепи ми бяха любими.  Blush
Жалко, че вече няма Хепи при нас.

LaDiDa  - благодаря за рецептата   bouquet
Виж целия пост
# 8
записвам се и аз-имам бутчета-но няма останалите продукти,така,че после ще пробвам

Направи си шишчета със зеленчуци някакви, стават супер  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
ммммммм, мерси за рецептата!  bouquet
Ще я пробваме Peace
Виж целия пост
# 10
Мерси   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия