Резултат от хистологично изследване на аборт в 20 г.с - моля за помощ

  • 1 536
  • 4
Здравейте 
Обръщам се към вас с молбата за помощ за разчитане на хистологични изследвания,които взех днес от болницата,но никой не искаше да ми обясни какво означават резултатите от тях,а на мен ми е много притеснено  Cry
На 25 март загубихме бебчето ни- изтекаха ми водите в 20 г.с и 4 дни бях на изчаквателна терапия и задържане,но неможахме да спрем вече започналия родов процес ............................... Cry След седмица се наложи и кюретаж,понеже след раждането не ме изчистиха и останала задържана плацента.
Днес си взех резултатите от хист.изследвания
Описанието от хист.изследване от раждането е:
децидуа  и хориални въси с трофобласт, формиращи плацентарна тъкан.
А Описанието от хист.изследване от кюретажа е:
Некротично променена децидуа със спетицио трофобластни клетки и дифузен сегментоедреноклетъчен възпалетелен пиорплтрат.

Моля да ме извините,ако има грешки в написването,не разчитам хубаво написаното на ръка

Ще чакам с нетърпение,ако някой може да ми помогне в разчитането на резултатите.
Благодаря Ви прадварително от сърце.

Виж целия пост
# 1
Съжалявам за загубата ви Cry

В най-общи линии резултата от хистологията след кюртажа означава, че е имало възпалителен процес - отразява настъпилото възпаление на ендометриума (тази част от плацентата, която е от майчината страна - децидуа) - след като не е била добре изчистена плацентата.
Хистологичното изследване след раждането звучи нормално, просто е изредено какво е наблюдавано, без да са описани някакви патологични изменения.

Лекарят ти най-добре ще ти разтълкува резултатите и ще можете да очертаете с него план за действие Hug
Виж целия пост
# 2
hedra ,благодаря ти много за отговора Hug
Аз също се надявам вече всичко да е наред.
Виж целия пост
# 3
Dime много съжалявам за случилото се Sad
За жалост, в тези хистологии никога не пише нищо конкретно като информация.
Виж целия пост
# 4
Dreаming, и аз вече се уверих в това, много жалко за всички като мен,които се надяват на някакъв резултат от това.
Дано все по малко жени чакат такива резултати.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия