прехода от кошарата кам леглото и от гърнето към тоалетната

  • 1 465
  • 21
здравейте мами!нашата сладурана скаро ще стане на 2 годинки и искаме да я прехвърлим в нормално легло!вие кога го направихте?

И как преминахте от гърнето към тоалетната!и ползвахте ли тези специални дъски/за малки дупета/ за деца! Laughing
Виж целия пост
# 1
Синът ми беше на 1 г и 6 м, когато го преместихме от кошарата в нормално легло, но го направихме на тази възраст не защото беше вече голям, а защото кошарата ни трябваше за бебето. Тя все още си спи в нея  Mr. Green.
А детско гърне той никога не е ползвал. Явно го беше страх от него и винаги като искахме да го сложим на него пищеше Sad. Започна да сяда на тоалетната чиния, когато беше на 2 г и 8 м. Използва детска дъска. А бебката си седи на детското гърненце и като я гледам няма скоро да използва голямото Mr. Green.
Виж целия пост
# 2
Дъщеря ми беше на две години и половина, когато започна да спи в нормално легло.
И на година и малко, когато започна да ползва тоалетната със специалната дъска.
 
Виж целия пост
# 3
Дъщеря ми започна да спи на голямо легло, когато беше почти на 5 год. Но дотогава просто нямаше място, къде да г сложим вкъщи. А тоалетна с допълнителна дъска - беше на около 2 год. Все още я ползва.
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми преместихме в голямо легло, когато стана на 3 години.
Около годинаи 2-3 месеца предпочиташе седалката на тоалетната пред гърнето. Ползва седалката до към 3 години и половина.
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми започна  да спи в детско легло на 3 годинки ,а на 2 ползваше тоалатната със специалната дъска.
Синът ми пък е на 2 г.1м. -още спи в кошарата и през ум не му идва да ходи в "голямата тоалетна"-просто виждам ,че не е готов и това за мен е водещо.
Виж целия пост
# 6
Синът ми е на четири години и чак сега ще го сложим в голямо легло. Кошарата ни обаче е по-големичка, не е като стандартните и нищо нямаше да попречи да го оставим в нея поне още година.
За гърнето - получи се от самосебе си, когато тръгна на детска градина. Т.е. - на три години. В началото ползваше специална малка седалка, но вече не. Даже не ме пуска да вляза при него.
Виж целия пост
# 7
Дъщеря ми отказа категорично да спи в кошарата си на година и 2-3 месеца. В чудо се бяхме видели. 1-2 месеца след люти битки накрая ние сразени я взимахме при нас.
После й взехме легло, от което не може да пада и досега си спи на него.
Гърне също не е ползвала. Като стана на година и половина й взех дъска за тоалетната и досега ползва нея.  Peace
Виж целия пост
# 8
За леглото - след 3 години.
Дъска за тоалетна сложихме когато започна сама да се катери върху нея , но не си спомням възраст Embarassed.
Иначе понеже е зимно бебе - на гърне от годинка и половина, падаше се лятото
Виж целия пост
# 9
От 3 годишна спи на спалнята с баща си,а за гърнето още си го ползва в зависимост от ситуацията.,но и на тоалетна чиния сяда.
Виж целия пост
# 10
Когато навърши две години, започна да спи на стандартно легло. Радваше се на стаята си.
За гърнето - все още сме на него. Изпитва някакъв ужас от тоалетната и не го насилвам.
Виж целия пост
# 11
Дъщеря ми все още спи в бебешкото си легло, но оградата я махнахме малко след като навърши 2 години. На тоалетна все още не иска да ходи, въпреки че има детска дъска. Като че ли я е страх от тоалетната, затова не я насилвам.
Виж целия пост
# 12
Ние ползваме една много удобна дъска на Нуби.
Още спи в бебешкото легло, но мисля скоро да й взимаме детско, а има и ограничители, които се протават против падане.
Виж целия пост
# 13
когато прескочи оградата на кошарата я направихме на легло, от тогава не желае и секунда да седи в леглото си, пищи, реве, ако го приспя и стана, след малко като не ме усети се буди и така....премести се да спи при нас, а преди да махна решетката , го целувах, излизах от стаята и 10 мин по-късно беше заспал и спеше нам до малките часове, щом се видя без ограничител - край.....
Та ако не прескача, не бързайте, че това не само при нас така стана Wink

От памперс към гърне - изчакай да се постопли още малко и пробвайте, детето ще си покаже готово ли е Simple Smile
Виж целия пост
# 14
В тоалетната започнаха да ходят едва тогава, когато пораснаха достатъчно, за да могат сами да слизат и сядат на седалката.
Горе-долу по същото време смених бебешките легла с преграда с нормални легла.
Бяха на около 5 г.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия