За и против детето да се кръщава на баби и дядовци

  • 16 127
  • 315
Нашето дете не е кръстено на никой както казват някои кръстено е на себе си.Защо? Защото исках детето да си има своя съдба , чула съм от някъде,че като носи името на някой (от родът става на въпрс) то взима и част от неговата съдба , може и да не е вярно но така съм чула,а и не исках някой от дядовците да се чувства пренебрегнат.
Виж целия пост
# 1
И моят син е кръстен на себе си, който иска да си кръщава-да си роди.
Виж целия пост
# 2
Аз съм на мнение,че детето трябва да се кръсти както родителите преценят. Въобще не ме интересува кой какво мисли по въпроса. За протокола - ние си бяхме избрали 2 имена за момче и 2 за момиче. На някои първите букви съвпадаха с тези на баба или дядо, но само толкова.
Не бих го кръстила на човек с тежка съдба по посочените от теб причини.
Виж целия пост
# 3
О ние като го записахме свекъра  и свекървата направиха физиономии,ама да си правят не ми пука ама хич.
Виж целия пост
# 4
Подкрепяп мненията ви, че не е нужно (дори никак) да се кръщава на родители. Такива изживелици ме дразнят и като вземат бабите да се тръшкат за имена.... просто нямам думи
Виж целия пост
# 5
Кръстих я на себе си, защото бях чула това за носенето на съдбата на човека ли, кво беше  Blush пък смятам, че съм най-голямата късметлийка на света и се надявам и малката да ми наследи късмета  Joy
...а и името е хубаво!!!
Виж целия пост
# 6
Ако детето има две баби и двама дядовци,на кого трябва да се кръсти? newsm78Или ще се получават безумни словообразувания,или някой ще се сърди.По тази причина смятам,че трябва да си има собствено "независимо"име.
Но все пак всеки сам си решава Peace
Виж целия пост
# 7
Днес е записан на името на тъста ми, харесва ми традицията, името е хубаво, друго не ме интересува
Виж целия пост
# 8
не бих си кръстила детето на някого само заради традицията. ако харесвам името е друго - нека да се радва родата.
Виж целия пост
# 9
Не съм против,това за мен си е традиция! На който не му харесва-ок,на който му харесва-ок. Все пак това са си нашите деца и ги кръщаваме както искаме Wink
Виж целия пост
# 10
Аз лично не възприемам тази традиция и не съм я спазвала, но ако на някого му харесва - нямам нищо против.

Днес е записан на името на тъста ми, харесва ми традицията, името е хубаво, друго не ме интересува


Честит ти син, да ти е жив и здрав!

Виж целия пост
# 11
И двете ми деца не носят имена (или буквички) на баби/дядовци. Не изпитвам необходимост да обяснявам защо.



Днес е записан на името на тъста ми, харесва ми традицията, името е хубаво, друго не ме интересува

Да ви е жив и здрав Grinning
Виж целия пост
# 12
Все ми е едно другите как си кръщават децата, моето не е кръстено на никой съвсем умишлено.
Не мога да разбера обаче сръдните на роднините, като не кръстят децата на тях.
И семейства са се разваляли заради тази простотия. ooooh!
Виж целия пост
# 13
против съм детето да се запише НЕПРЕМЕННО на дядовците или бабите защото ТЕ ДЪРЖАТ да е така.всеки родител трябва да кръсти детето си с име което им харесва.синът ми е кръстен на дядо си защото името много ни харесва, но с името на дъщеря ми направихме компромис заради родителите ми и съжалявам(сега не бих го направила но.....).един ден когато децата ми ще избират име на децата си няма да се меся по никакъв начин.при наличието на толкова много и хубави имена не смятам че в един род трябва всички да са Иван и Петкан през поколение
Днес е записан на името на тъста ми, харесва ми традицията, името е хубаво, друго не ме интересува

да ти е жив и здрав сина
Виж целия пост
# 14
Лабрадор, честита мъжка рожба да е здрав и много да ви радва!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия