Адаптирано мляко и болести

  • 2 960
  • 48
Прави ми впечатление, че във кърмаческия форум е бъкано с теми от сорта на "разстройство и слуз в акото", "повръща на фонтан", "висока температура" и т.н. Чудя се дали децата на адаптирано мляко имат същите проблеми и в каква насока- по-големи, по-малки или никакви.

Слагам възможност за три отговора, заради мамите с повече деца.
Виж целия пост
# 1
До първата си годинка се е разболявала само веднъж, когато имаше някаква епидемия и сестрата на мъжа ми ни зарази всички до един, но го изкара на крак и само с витамин С /за разлика от нас Mr. Green/.
Запек-не.
Разтройство-не.
Повръщане на фонтан-не.
Колики-не.
Алергии-не.
До сега има 11 зъба /от които 1 кучешки и 2 кътника/-не съм усетила неразположение при нито един от тях, чак като се белнат ги забелязвам!

На адаптирано мляко е от двуседмична възраст. Мисля, че детето ми е здраво и се надявам и за напред да е така Grinning
Виж целия пост
# 2
До годинката изкара една лека вирусна инфекция, но като цяло досега проблеми с болести, повръщане и др. неразположения не сме имали fingerscrossed

Отговорът е по скоро 1 newsm78, но не гласувам, защото не минахме годинката като без хич.

Може би ако добавиш междинни отговори като "по-скоро не", или "по-скоро да", картинката би била по-пълна.
Виж целия пост
# 3
Докато беше на кърма имаше запек, като мина на адаптирано- нямаше
Разстройство не е имал
Повръщал е само един ден на фунтан, но пак беше на кърма
Колики пак докато го кърмих
Алергии- не
Два три пъти му е теквал носа, но висока Т не е вдигал, антибиотици също не е пил  Naughty
От 40-50 ден е на адаптирано мляко.И аз мога да кажа че детенцето ми е здраво,жизнено и енегрично, надявам се и за напред да е така  Grinning
Виж целия пост
# 4
Според мен няма особена връзка от това дали е на ад. мляко или на кърма детето. Всичко е индивидуално.

Йоан беше на смесено хранене до 9.5 месеца. През това време имаше веднъж двуседмично разстройство (така и не се разбра от какво) и веднъж изкара вирусна инфекция с висока Т (тогава се и отби), защото тръгна на ясли. В средата на юли пак ми изкара вирус с много висока Т и силно зачервено гърло.
Виж целия пост
# 5
Не се е разболявала.Веднъж започна да се сополяви и отмина за 2-3 часа,така че не го броя.
Виж целия пост
# 6
Абе това с какво е хранено и колко ще боледува детето си е живо бла-бла. Случаи всякакви.

Иначе имаше леки вирусни инфекции, но тогава всички около нея бяха болни, то нямаше как просто  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
и аз така мисля, че няма връзка м/у болести и хранене, но нали пусти имунитет е издигнат в култ, та се очаква бебоците на адаптирано мляко да са крехки, болнави и с куп проблеми.  Thinking Явно е така само на хартия, но да видим резултата от анкетата какво ще покаже.
Виж целия пост
# 8
 newsm53Ерика,моля те newsm20 newsm20,не почвай да подражаваш на един друг човек с проучванията си за адаптираното мляко newsm62 newsm62
Алекс не се е разболявал. smile3525
Виж целия пост
# 9
Ама моля ти се бе Билянка, аз се стремя да докажа обратното! Grinning
Виж целия пост
# 10
До сега, да чукна на дърво не се е разболявала.
Само веднъж се разсополиви за 2-3 дни, но тогава ни избиха 2-та зъба на веднъж, та си мисля, че е от тях. Пък и точно тогава се прибрахме в БГ, все пак и смяната на климата си оказва влияние.
Виж целия пост
# 11
Ама моля ти се бе Билянка, аз се стремя да докажа обратното! Grinning
newsm10 smile3501С теб съм !Винаги съм го твърдяла пред мои познати,здравето не зависи от типа млечно хранене!
Виж целия пост
# 12
И двамата са ми се разболявали през първата година!
Каката ми изкара тежък грип че чак търсихме бърза помощ на 8 м беше
Малкия - на 7 месеца бронхит, зарази се от кака си, а тя от детската градина
Бяха кърмени до 6 месец
Толкова за протокола
Виж целия пост
# 13
Не гласувах защото не сме навършили още годинка. До сега (да пази господ) не се е разболявал макар че предната зима всички в къщи (без него) изкарахме какви ли не грипове и вирусни инфекции. Алергии не е проявил към нищо. Имаше проблеми със запека е повръщаше първите 2-3 месеца. Предполагам че е от адаптираното мляко.
Виж целия пост
# 14
Ние имаме още много до годинката, затова няма да гласувам, но ще отговоря Laughing Малката изкара лека настинка на 3 месеца, но по моя вина Blush Слава богу - мина и за 3 дена Praynig Разстройство и запек не е имала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия