ДУФАСТОН - за или против

  • 1 410
  • 7
Здравейте мили дами! От доста време влизам във форума и чета коментарите ви и дискусиите по въпросите, които вълнуват всяка жена. За това реших да се регистрирам, за да мога да сподилям и аз с вас. Въпроса ми е с този прочут ДУФАСТОН, за който има много противоричиви мнения. Да си призная малко съм се наплашила и незнам какво да правя. На 20 години сам и имам нередовна менструация. Днес бях на гинеколог и той ми предписа Дуфастон за 5 дни, 2 пъти по 1. Чувала сам обаче, че има странични ефекти като напълняване и окосмяване. Именно и това много ме притеснява. По принцип сам много слаба- 47 кг., никога не сам пазила диети, ям си нормално, но явно това е и причината за месечните ми закаснения. Сега е трети месец, от както ми го няма, не сам бременна (мисля, че ми е още ранко), не пия и противозачатъчни. Моля ако някой има вазможност, да ме посъветва какво да правя, да пия или не Дуфастон. Вярвам, че ще се отзовете на помощ за съвет. Ще чакам вашите отговори. Предварително благадаря.   bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз го пия вече 3-ти месец и нямам никакви, ама никакви странични реакции- просто зависи от организма. Щом доктора ти го е предписал, значи трябва да го пиеш. Това със закъснението и то 3 мес. вече, не е шега работа. Ако нещо те притеснява, тогава отиди при друг.   bouquet
Виж целия пост
# 2
Siska24, благадаря  Wink
Виж целия пост
# 3
Аз пих дуфастон, но по друга схема, защото при мен проблема
не беше нередовна менструация и го пиех 12 дни по 2 таблетки.
При мен имаше странични ефекти– напълнях, но само  2 кг.,
които изчезнаха веднага след като го спрях.
Също така ми излезнаха пъпки по лицето,
които също изчезнаха след като го спрях.
Но при мен приема беше повече дни.
Защо не потърсиш и друго мнение, може да
има и друг вариант.
Успех!
Виж целия пост
# 4
Благодаря, Доли. И аз мисля че трябва да се консултирам и да чуя мнението на още някой специалист и още утре ще се заема с това.
Ще се радвам и на съветите тук във форума  Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
aziatkata, поради някаква причина мисля, че бъркаш Дуфастон с противозачатъчни. Дуфастон не е контрацептив (въпреки, че изписан преди овулация, потиска същата).
Щом имаш менструални смущения, би следвало да ти се направи обстоен преглед и да ти се назначат изследвания (на репродуктивните хормони) ПРЕДИ изписването на какъвто и да е препарат, особено хормонален препарат, какъвто е Дуфастон. Това не е апсиприн и е най-малкото непрофесионално изписването му ей така. Бих потърсила още едно мнение.

П. П. Допълвам се: Нищо против препарата, просто освен, че е хормон, може и да не е подходящото лечение за теб.
Виж целия пост
# 6
Аз също съм пила Дуфастон доста време и не съм имала никакви странични действия.
Направи си още една консултация с друг специалист.
И в крайна сметка, ако трябва да го пиеш, ще пиеш. Peace
Виж целия пост
# 7
Здравей ,аз също също съм пила дуфастон за ради нередовна менстроация,но ефектат е 0.Пия дуфастон идва ми,но като го спра пак не идва ,ина4е страни4ни ефекти не сам имала .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия