ЦЕРВИКАЛНА СЛУЗ

  • 9 851
  • 31
здравейте момичета, от както се лекувах 1 месец от бактериална вагиноза, вече имам възможност да следя цервикалната слуз и заедно с мерене на БТ, да хвана най-после най-подходящите и горещи дни.
Въпросът ми е: каква точно трябва да е ЦС около овулацията? В Зачатие, Бейбиплан и ФертилитиФренд, имат най-различни определения за ЦС. В момента съм на 11 ден от началото на цикъла, ЦС е разтеглива като хвана между палеца и показалеца, и ми се струва, че е прозрачна. Във ФФ отбелязах като Стики, а в Бейбиплен като Лепкава. Дали тази ЦС, която аз съм видяла е фертилна или не още?  newsm78 Надявам се темата да е ползотворна за всички!   bouquet
Виж целия пост
# 1
До колкото знам, най-добре е ЦС да е като белтък на сурово яйце, не е много добре да е лепкава, но при всеки е различно, аз честно казано почти нямам ЦС и това може и да е проблем.
Успех! Hug
Виж целия пост
# 2
bebe26  виж   тук
П.С. Преди 1-2 дена и аз пуснах подобна на тази тема,защо не пишеш там,че много стават темите по този въпрос,може да ни се скарат вече?
Ето я и нея  тук   
Виж целия пост
# 3
сега забелязах темата  Embarassed просто се чудех това, което видях сутринта, как точно да го въведа в сайтовете за О,, като лепкава или като фертилна?  newsm78 Иначе цвета на ЦС май си беше белтъкообразен, просто не много течен а лепкав!  newsm78
Виж целия пост
# 4
сега забелязах темата  Embarassed просто се чудех това, което видях сутринта, как точно да го въведа в сайтовете за О,, като лепкава или като фертилна?  newsm78 Иначе цвета на ЦС май си беше белтъкообразен, просто не много течен а лепкав!  newsm78
И аз много пъти се чудя как точно да въведа ЦС,понякога при мен е много променлива.Ако не си много сигурна във вида на ЦС,пиши си и в бележки. Peace
Виж целия пост
# 5
Скоро обсъждахме това в "Проблемно забременяване". Тамичката се казва "Симптоми при овулация".
Виж целия пост
# 6
Момичета, кога е по-фертилна ЦС- когато е белтъклообразна или когато е водниста?  newsm78 При мен вчера сутринта беше като белтък, но следоб стана доста водниста!
Виж целия пост
# 7
Бебе26, и в двата случая е признак на фертилнос. Водниста или белтъкообразна, при всеки е различно. И при мен е така, един ден водниста, после точно като белтък- прозрачна и разтеглива, можеш да я разтегнеш няколко сантиметра без да я скъсаш  Joy ...и после пак се сменя на водниста . Но при всеки е различно, някои наблюдават само водниста, други само белтъкообразна , а трети нямат.... При всички положения, е добре да имаш, било водниста или белтъкообразна  Peace
Виж целия пост
# 8
Добро утро, момичета! От скоро следя ЦС като показател за фертилност! Въпросът ми е: ЦС трябва да е по-скоро като белтък, отколкото като течност, пр мен за 2-3 дни постоянно се сменяше от белтък към течност, и после отново белтък...  newsm78
Това дали е нормално, как ви се струва? Как е при вас в тези дни? наистина ли ЦС е толкова важно за забременяването?
Виж целия пост
# 9
BEAUTY81 наистина ЦС е толкова важна за забременяването,прочети тук в  "БИБЛИОТЕКА на често обсъждани теми"   Peace
Виж целия пост
# 10
момичета, пак повдигам тази тема, но от 3-4 дена се лекувам с антибиотик, и естествено ми се появи доста засилено бяло течение. От друга страна все апк реших днес да си проверя ЦС и забелязах, че тя е белтъкообразна и разтеглива, но бялото течение си го имам. Дали е безопасно да бебеправим тези дни? И дали това бяло течение по някакъв начин може да навреди, все пак видях, че имам фертилна ЦС? Вие какво мислите?  newsm78
Виж целия пост
# 11
Не изтървайте момента! Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Хм, антибиотик, бяло течение и бебеправене...  Rolling Eyes Аз бих отложила!
Виж целия пост
# 13

 Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 14
Здравейте !

Не знам дали тук е мястото но...

Днес ЦС ми е течна като вода, много обилна и БТ ми е 37.2, измерена в 17.15ч.
Знам, че само сутрин се мери.Но 0.5 градуса отгоре (спрямо сутринта), ми се струва голяма разлика.Може би  се хващам за всичко (като удавник за сламка), но ми се ще да знам мнението ви...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия