Невралгия на троичния нерв

  • 137 211
  • 30
Имам страшно главоболие от дясната страна на главата , направо е непоносимо , ужасно вече 20дни  #Cussing out На трима невролога ходих и тримата казват една и съща диагноза  ooooh!и дано да е това , защото си мисля за най-лошото  Cry Cry Cry Болката не минава , чак ми е засегнато дясното око , всъщност възпален ми е нерва на дясното око и много боли  #Crazy Изписват ми най-различни противовъзпалителни и болкоуспокояващи , но болката не отминава , освен като спя  Tired Някой имал ли е същият проблем и колко продължава това - не издържам Confused
Виж целия пост
# 1
Никой ли не е страдал от това заболяване ... newsm78
Виж целия пост
# 2
Съжалявам нищо не знам за това заболяване ! На мен ми прилича на менингит ?! newsm78
Но, аз не съм лекар !

Ето нещо което намерих за четене:
http://www.doctorbg.com/page.php?id=2186

http://www.doctorbg.com/page.php?id=15312
Виж целия пост
# 3
Баща ми мина през адските кризи на това заболяване. Лекарите казват, че това е най-силната болка, която човек може да изпита. Той не можеше дори да се храни. Всеки допир дори до водата му причиняваше неописуема болка. Дразнеше го всякакъв шум и движения около него. Това продължи месеци наред, до почти пълно изтощение и отслабване. Всеки път му даваха различни обезболяващи лекарства, от които тотално се упояваше, не беше на себе си, залиташе и падаше. Тези кризи, незнайно как, започнаха да се разреждат. Сега само понякога, когато се храни, започва да чувства подобна болка, но за щастие минава бързо. По препоръка на лекарите, спря цигарите (беше заклет пушач, от 14 годишен) и кафето. Биеха му витамин Б12, а после продължи да го взема на хапчета. Така и не разбрахме, какво точно му помогна, но дано никога да не се повтори, защото това е ад и за него и за нас.
Виж целия пост
# 4
Сега разбирам , как се е чувствал човечеца  #Cussing out Мен леко ме облекчават болко успокоителните медикаменти  Sad но до кога ще продължи всичко това - не знам  Thinking
Виж целия пост
# 5
Ивалина за съжаление и аз не мога да те успокоя.Не съм имала невралгия на Троичния нерв ,но знам че доста бавно минава.Може да пробваш физиотерапия и масаж на изходните точки,но трябва да се консултираш с добър физиотерапевт дали в този момент е подходящо.При някои помага.Успех  bouquet
Виж целия пост
# 6
Аз имах преди няколко години.Болката наистина е ужасна-не постоянна,а внезапна-сякаш някой ти пуска ток през ушите/очите и главата ти ще се пръсне.Просто е нечовешко.Не можеш да се храниш,да спиш или каквото и да е.
При мен не знам от какво точно се получи възпалението-дали от много силното стягане на брекетите или ми бяха настинали ушите,но беше кошмарно.
Болкоуспокояващите не помагат кой знае колко-като изпиеш една тб темпалгин/невралгин тя ти действа след 30 мин чак,а дотогава...2-3 мин те пронизва и после спира.
Аз пиех милгама капс(вит. от групата Б в конски дози) и мисля,че това излекува възпалението.
Има и милгама на ампули,но не знам дали са по-удачни в случая.Трябва невролог да каже.
Виж целия пост
# 7
Препоръчвам ти да те прегледа и очен лекар.
Преди две години при мен започна така, с нечовешки болки в дясната страна на главата, отделно че и на окото нещо ми ставаше.
Неврохирург ми каза, че е мигрена. Изписа ми 2 хапета за 100 лв общо. Изпих ги, не ми подействаха. Tired Вика "значи не е мигрена".
Оказа се херпес зостер на дясното око и цялата дясна част на лицето и главата. През този период и зрението на дясното ми око беше силно засегната, нищо не виждах, а никой и не даваше гаранция да прогледна пак с него.
Слава богу, Praynig, с помощта на свестни лекари и мнооооого лекарства вече съм ок. Е, част от лицевите ми нерви няма да се възстановят никога, ама т'ва е най-добрия изход.
Виж целия пост
# 8
http://www.doctorbg.com/page.php?id=2186
http://www.doctorbg.com/page.php?id=15312
Виж целия пост
# 9
Препоръчвам ти да те прегледа и очен лекар.
Преди две години при мен започна така, с нечовешки болки в дясната страна на главата, отделно че и на окото нещо ми ставаше.
Неврохирург ми каза, че е мигрена. Изписа ми 2 хапета за 100 лв общо. Изпих ги, не ми подействаха. Tired Вика "значи не е мигрена".
Оказа се херпес зостер на дясното око и цялата дясна част на лицето и главата. През този период и зрението на дясното ми око беше силно засегната, нищо не виждах, а никой и не даваше гаранция да прогледна пак с него.
Слава богу, Praynig, с помощта на свестни лекари и мнооооого лекарства вече съм ок. Е, част от лицевите ми нерви няма да се възстановят никога, ама т'ва е най-добрия изход.
Мила , ходих и на очен лекар - изобщо нямам нарушение в зрението , очни дъна всичко ми казаха , че е нормално  ThinkingВече какви ли не работи си мисля и най-вече за тумор ... newsm78
Виж целия пост
# 10
Препоръчвам ти да те прегледа и очен лекар.
Преди две години при мен започна така, с нечовешки болки в дясната страна на главата, отделно че и на окото нещо ми ставаше.
Неврохирург ми каза, че е мигрена. Изписа ми 2 хапета за 100 лв общо. Изпих ги, не ми подействаха. Tired Вика "значи не е мигрена".
Оказа се херпес зостер на дясното око и цялата дясна част на лицето и главата. През този период и зрението на дясното ми око беше силно засегната, нищо не виждах, а никой и не даваше гаранция да прогледна пак с него.
Слава богу, Praynig, с помощта на свестни лекари и мнооооого лекарства вече съм ок. Е, част от лицевите ми нерви няма да се възстановят никога, ама т'ва е най-добрия изход.
Мила , ходих и на очен лекар - изобщо нямам нарушение в зрението , очни дъна всичко ми казаха , че е нормално  ThinkingВече какви ли не работи си мисля и най-вече за тумор ... newsm78
Виж, съжалявам, ако съм те стреснала. Но то е, за да търсиш причината.
Ако болката продължава, защо не смениш докторите? Иди за второ мнение.
Виж целия пост
# 11
Препоръчвам ти да те прегледа и очен лекар.
Преди две години при мен започна така, с нечовешки болки в дясната страна на главата, отделно че и на окото нещо ми ставаше.
Неврохирург ми каза, че е мигрена. Изписа ми 2 хапета за 100 лв общо. Изпих ги, не ми подействаха. Tired Вика "значи не е мигрена".
Оказа се херпес зостер на дясното око и цялата дясна част на лицето и главата. През този период и зрението на дясното ми око беше силно засегната, нищо не виждах, а никой и не даваше гаранция да прогледна пак с него.
Слава богу, Praynig, с помощта на свестни лекари и мнооооого лекарства вече съм ок. Е, част от лицевите ми нерви няма да се възстановят никога, ама т'ва е най-добрия изход.
Мила , ходих и на очен лекар - изобщо нямам нарушение в зрението , очни дъна всичко ми казаха , че е нормално  ThinkingВече какви ли не работи си мисля и най-вече за тумор ... newsm78
Виж, съжалявам, ако съм те стреснала. Но то е, за да търсиш причината.
Ако болката продължава, защо не смениш докторите? Иди за второ мнение.
Вече трима невролога ми казват една и съща диагноза  Thinking днес болките поне са поносими Confused
Виж целия пост
# 12
Имах същия проблем преди няколко години. Това страдание се свързва с голям процент самоубийства, ако продължи с месеци или години. Болката беше нетърпима. Обикновено си има причина, която може да се отстрани. При мен се оказа възпаление на умъртвен вече зъб, който обаче не ме болеше. Запълниха ми каналите пак, лекуваха го и в деня, в който го затвориха и довършиха, болките спряха. Зъбът беше горе в дясно. Пробвай със зъболекар.
Виж целия пост
# 13
Имам невралгия на троичния нерв и съм на 19. Когато доктора ми постави диагнозата помислих че е нещо което ще мине след като си изпия хапчетата. Но ето че след 3 месеца се събуждам и дъха ми спира след като поредната "стрела" пронизва главата ми. Нетърпимо е, но ужасяващото е че се очертава цял живот да ме преследва това усещане. Успокоявам се от мисълта че тази болест има ремисия и с нетърпение я очаквам. Просто се примирявам, пия си витамините редовно и се страрая при всеки пристъп не да кривя лицето си в гримаса а да се усмихна, жена съм се родила и трябва да съм силна. Успех на хората които знаят за какво говоря!!! А аз започвам поредна безсънна вечер и дано утре да имам късмет!
Виж целия пост
# 14
Направих си скенер , при който излезе всичко нормално ... но и така едни казват невралгия , а друг - не е ... newsm78
А , не казват от какво е  Sad Като излезна малко и ме духне ветреца мястото отдясно , където ме боли го чувствам като изгорено , изтръпнало  Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия