Оазис в пустиня гореща, бъбриви арабки приютява за 111-та среща

  • 24 121
  • 296


* WELCOME *    1 1 1    * WELCOME *    1 1 1    * WELCOME *    1 1 1    * WELCOME *     1 1 1    * WELCOME *    1 1 1    * WELCOME *    1 1 1    * WELCOME *    1 1 1    * WELCOME *    1 1 1    * WELCOME * 


Добре дошли на всички приятели на
арабската култура

111-та

българско-арабска,

този път с ирански привкус










Заповядайте в светa на арабските приказки,
летящите килимчета и вълшебните лампи


Предишните ни теми:



Запознайте се с нас


Можете да видите колоритните, забавни и смели истории
на момичета в тази тема.
Tук ще разберете как всяка от тях се е качила на
летящото килимче и е поела по своя път:
Приказки от 1001 нощи


Можете да ни видите в нашия албум.
На тайно местенце. Ще получите парола, ако пишете в 5 поредни теми.
Представете обстойно себе си, семействата си, направете ни съпричастни към живота си.
Бъдете искрени - дайте и ще ви дадем!!!
п.п. След като минат пет пълни теми изпратете ЛС с ваш имейл на потребителката Мързел,
ако никой от старите не е против тя ще ви  изпрати паролата!




Ако ви интересува или сте любопитни - прочетете повече за :


снимки от Мароко
Египет
Сирия,Ливан
Мароко,Алжир,Тунис
Кувейт
арабска кухня
снимки от Алжир
снимки Сирия
снимки Ливан
снимки Йордания


Образователни и полезни линкове


Превод на Свещения Коран от проф.Цветан Теофанов
 
Арабски за начинаещи

 
Настанете се удобно и се потопете в арабската магия:









Виж целия пост
# 1
 Peace
Ха така, изпреварих ви всички....може да съм болна, но съм бърза  rotfImbo
Рейн, чудесен привкус! Последната снимка на какво е точно  newsm78
Виж целия пост
# 2
Олд, светкавично пристигане в оазиса, браво !

Надявам се не възразявате срещу иранския елемент в чест на двете новопоявили се момичета. Откога чакаме 'иранка', и изведнъж не една, ами две....

Виж целия пост
# 3
опс...ето ме хахаха
Виж целия пост
# 4
Peace
Ха така, изпреварих ви всички....може да съм болна, но съм бърза  rotfImbo
Рейн, чудесен привкус! Последната снимка на какво е точно  newsm78

На някакво момиче във въздуха Честно казано надявах се с ваша помощ да разбера  newsm78



п.с привкусът е само ирански, редактирах
Виж целия пост
# 5
Не възразявам изобщо. Сетих се,че това на последната снимка е мома, седнала на люлка, пунтираща летящо килимче  Peace
Виж целия пост
# 6
Браво!!!
Страхотна тема   bouquet
Поздравления!На мен днес не знам защо ми е студено и не е зле да съм в едно оазишче

Идвайте...
Виж целия пост
# 7
И аз съм сред първите записали се! Grinning
Ди, благодарности за темата!  bouquet
Виж целия пост
# 8
 smile3535 цоп...

Ди, мерси за темата  bouquet Иранският и привкус е чудесен, и аз съм от отбора, желаещи да видят Иран.  Heart Eyes
Някой да е запознат с архитектурната техника (или простет за неграмотността каквото е това), с която придават този вид на сградите в този регион? На ситна мозайка, като италианска, пъстра и много красива. Камъче по камъче ли се реди?  Crazy
Спорти, добро предположение  Peace Много правдоподобно звучи това с килимчето.  Flutter
Марси, все зарбавям да ти кажа - радвам се, че е стигнало най-накрая, макар и доста по-късно.  Hug

И поетесите ни не похвалих в миналия си пост.. за тях сега ще сложа по едно пожелание, а и за другите момичета в темата:

Ето така да ви гледат половинките ви, с кристални пантофки да ви обуват.  Heart Eyes Без да бъдете Пепеляшки в ежедневието  Naughty  Mr. Green


Виж целия пост
# 9
Ку ку пристигам за вкусните обедни гозби  newsm68........аа то нямало  newsm09...изяли сте ги лакомии такива  smile3516,тогава да минем на зрелищата,какво предлага днес менюто откъм тази точка  newsm78
Ди
   bouquet мерси за уютната обстановка ,първо ще полежа край оазиса,после ще вляза в палата и ще положа морна кълка на люлката  Mr. Greenако има и тиви мога да откарам цял ден  newsm03 , в края на вечерта ако съм доволна оп престоя за благодарност  мога да разкажа една приказка на султана   Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Да бе, то станало обяд.Хайде днес от мен пилето а десерта от вас-вие сте майсторките-кулинарки


Да ви е сладко-малко, но от сърце от мен
Виж целия пост
# 11
запис и аз, да не тръгнете за Иран без мене  Mr. Green 

от бързане , публикувах в старата тема, не знаех , че има нова, ама не е голяма загуба, вайкам се за подаръците  Mr. Green

Марси, знаеме те тебе, че си сопетанко , много сладка дума, не знам дали я имате във Варна / човек , който се спъва/  Sunglasses  и аз се спъвам постоянно. Нося ниски токчета, когато случая го изисква. В работата гледам поне 2 дни седмично да съм официална  Mr. Green  Най-обичам маратонки.

Виж целия пост
# 12
Любава, срам нямаш  #Cussing out Как го цопна това пиле.. примрях от глад на секундата щом го видях.  Blush От вчера печено пиле ми се мотае из главата, ще ме накараш да запретна ръкави.   chef
В този ред на мисли, да отговоря на Теди (леле, много съм разсеяна) - не месих вчера, ама днес правя царевични питки, в момента се пекат. За сефте ми е, дано станат.  Party Калцоне значи.. и не се обаждаш, щях да рипна по пантофки.  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Любава, аз не съм по месото, но ще хапна малко от бутчето, другото го давам на Либра  Mr. Green
Кате, ама вярно дълго си писала - наистина ли имаше 20 нови отговора  newsm78 Кучето ни е голямо, черно и благородно. Осиновено е от един голям лондонски дом, оставяно е там два пъти (не знам изобщо защо) и сякаш заради това сега ни се отблагодарява с много обич и послушание. Според мен е микс между хрътка и дог или нещо такова - понякога го бъркат с доберман, но е по-миличък. Адски бързо тича - като кон е.Иначе е много страхлив и макар, че изглежда страшно, по-вероятно е някой него да ухапе. Сега е на 7 години, осиновен е преди 6. И само да добавя, че е трениран отлично, но на английски, и като го разхождам се изпъчвам насред мегдана и викам на английски за сеир на всички преминаващи наоколо  Crazy
За подаръците на родата - в твоя много специфичен случай те разбирам напълно и подкрепям твърдата линия, към която се придържаш  Peace
Виж целия пост
# 14
Олд, започнах да пиша някъде от около 9.30 , ама имах много прекъсвания от досадници  Mr. Green

Имахме в двора едно улична превъзходна, чудесен екземляр, колко съм ревала като малка, защото една жена го нарече вампир  Confused  е, наистина, не беше най-красивото куче, ама ни служи дълго и верно цели 17 години  Simple Smile  Милия ни Бъки, беше микс от майка териер и баща неизвестен  Mr. Green   
Ахмед ми беше подарил ротвайлерче, Йоско, ама май го отровиха , коло ревах тогава.

Мразя да се привързвам. Понякога се питам какъв е смисъла изобщо да обичаш човек или животинка, когато неминуемо идва момента на раздялата  Cry


Уф, ама и аз, понеделнишки развалям настроението, а сутринта ми беше супер весело.

Ядосана съм, един навляк , от който мислех, че сме се отървали се появи пак след година отсъствие  #Cussing out От най-долните навляци. Не съм присъствала на случката, славабогу, когато се е изплюл в динята, за да не ядат другите. И други неща има, които не смятам да преглъщам.
Ахмед е на принципа, почука ли някой на вратата, не може да го отпратиш, и че може би се е разкаял и идва за прошка  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes 
Дълбоко се съмнявам. Ахмед е такава лесна мишена, само да си кюрд и живота си дава вече , забравя всичко лошо  Confused Аман от мазните им фалшиви приказвки за братство, родство и взаимопомощ, на които само той вярва, а другите ги използват в точното време и място, ама така, че взаимопомощта да е в тяхна полза  #Cussing out  Такава скорост съм набрала, че видя ли го довечера тоя в нас, ще го изгоня по най- скандалджийския начин и не ми пука, и това, че ще накърня мъжката чест на любимия няма да ме спре  Twisted Evil 

П.П. Ей, тия мъже бе, като деца са наивни, изпуснеш ли ги за 5 мин от полезрението си, и веднага цял куп глупости ще надробят. Контрол, контрол и пак конрол му е майката, за спокоен живот без навляци  Mr. Green   Мисля да напусна работа, за да мога да се постветя изцяло на борбата с вредителя  Mr. Green

като забелязвате и мен ме е обсебил предменструалния синдром . От сутрнита си повдигам духа с военни маршове . Ще си поръчам и куртка тип Сталин  и ще четете по вестниците за мене  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия