Стероиди - да или не

  • 816
  • 2
Моля за съвет - от два месеца имам проблеми с дясната ръка. Мислех, че отново се обаждат плексита и тендовагинита. След двумесечно щадене на ръката плюс различни мазила резултата е още по-силни болки в рамото. Доктора каза, че има и възпаление в раменната става. Предложи ми два варианта за решаване на проблема. Първият - една торба хапове, а вторият - три инжекции дипрофос в ставата. На мен не ми харесват и двата. Хапчетата категорично ги отхвърлям, но се колебая дали да направя стероидните инжекции или да се пробвам с физиотерапия. Трябва да реша бързо, че вече се не трае болката, особено нощем. Много ли са тежки страничните ефекти от стероидите? Като прочетох листовката ми настръхна кожата ...
Виж целия пост
# 1
Според мен пробвай с физиотерапия, знам че има обезболяващ ефект, както и milgamma /невропатичен, витаминен препарат/- таблетки или инжекционен разтвор. Кортикостероиди само когато нищо друго не помага...Стискам палци бързо да мине!
Виж целия пост
# 2
Физиотерапията понякога върши чудеса.Опитай,но трябва да направиш поне 10 процедури .Имай предвид ,че в началото може да се влошиш ,това е нормална реакция.В никакъв случай не обездвижвай ръката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия