малко наддаване през третия месец - да се притеснявам ли?

  • 5 599
  • 16
Здравейте майчета,
Днес бяхме на консултация и аз съм леко притеснена. Оказва се, че за 3 седмици синът ми е наддал само 350г и е пораснал само 1 см (тук много не вярвам, защото аз вкъщи повече го изкарах, а и дрешките умаляват скорострелно).  Много ми е притеснено! Изписаха ни 3130 г, 50 см, сега тежи 6350 г. и е 57 см. Първите 2 месеца наддаваше по 1400г, а сега.... Пълни си по 5-6 памперса на ден и поне 1-2 с ако, абаче много се стресирах. Изцяло на кърма е, давам малко чай (с 300 зора) само ако хълца по няколко глътки, после започва да го плюе. Храни се по 6 пъти на денонощие, влкючително и нощем поне веднъж.
Имам 2 въпроса:
1. да се притеснявам ли за наддаването?
2. Защо така изведнъж е толкова драстична разликата? Доки каза, че изглеждал дохранен и нищо му нямало, да не дохранвам. И аз не съм си помисляла да дохранвам, ама....

Четох, че след 3 месец започва по-бавно наддаване, но при нас точно през третия месец сякаш изобщо не сме пораснали Sad

Много ви благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Здравей, разбирам, че си притеснена заради голямата разлика в наддаването на сина ти, но всъщност той е свършил работата която други бебета биха свършили за 6месеца, за 3 - удвоил е теглото си и е пораснал с цели 7 см. Нали разбираш, че няма как да продължава да качва по 1400гр. всеки месец Simple SmileА и три седмици не е един месец и не се знае колко ще качи бебето за тази една седмица, най - често бебетата не наддават равномерно.
Чела си, че е нормално след 3тия месец да започне по плавно наддаване, което не е константа и явно се е случило при вас малко по - рано, но за сметка на това младежа има завидна преднина Simple Smile А щом пълни памперсите редовно, изглежда и се чувства добре, а и педиатъра му го намира за дохранен, не се тревожи и се наслаждавайте на кърменето още дъълго време  Hug
Виж целия пост
# 2
Аз също подкрепям мнението на fl0, няма защо да се притесняваш. Пълненето на памперсите е най-показателно, че всичко си е в нормата. Всяко дете се развива индивидуално, а ние мамите трябва да следваме именно тази  индивидуалност. При нас наддаването в 3-ия месец беше дори по-малко. Успех, не се тревожи излишно. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Много ви благодаря!  Hug
Дано още дълго време си отглеждаме бузанките! Много им се радваме и щипкаме Simple Smile
Надявам се тази седмица да качи още някой и друг грам и да е по-спокойно положението.
Виж целия пост
# 4
Радвам се, че сме те поуспокоили, най-вече защото наистина нямаш повод за притеснение, пиши пак как върви наддаването като минете конултацията следващия месец. Hug
Виж целия пост
# 5
Перфектно тегло за бебе на 3 месеца. Поздравления за педиатъра! Доста биха препоръчали дохранване на негово място.
Виж целия пост
# 6
Здравей:) Честит бузанчо Simple Smile
Детето ти наистина е наддавало прекрасно първите два месеца и е напълно нормално тази разлика сега да те смущава. Затова аз бих искала да те попитам няколко неща:
1. Как чувстваше гърдите си първия месец и има ли някаква разлика сега...
2. От едната гърда ли се кърмите на хранене или от двете?
3. По колко време суче бебчо? Горе-долу какъв е дневният ви режим - т.е. тези шест кърмения през колко време са?
4. Има ли промяна в поведението на бебето напоследък? Минаха ли коликите (питам, защото предлагаш чайче)?
Виж целия пост
# 7
Здравей:) Честит бузанчо Simple Smile
Детето ти наистина е наддавало прекрасно първите два месеца и е напълно нормално тази разлика сега да те смущава. Затова аз бих искала да те попитам няколко неща:
1. Как чувстваше гърдите си първия месец и има ли някаква разлика сега...
2. От едната гърда ли се кърмите на хранене или от двете?
3. По колко време суче бебчо? Горе-долу какъв е дневният ви режим - т.е. тези шест кърмения през колко време са?
4. Има ли промяна в поведението на бебето напоследък? Минаха ли коликите (питам, защото предлагаш чайче)?

Здравей, Ани,
в гърдите ми няма разлика от втория месец и сега. Първия беше малко по-особено докато ми се регулира кърмата, затова казвам от втория. И втория месец и сега се храним от една гърда на едно ядене. Той така или иначе сам си пуска гърдата и обикновено е заспал вече, така че смятам че му стига. Много рядко вечер предлагам и от втората, но по-скоро дръпва 1-2 пъти и се отказва.
От месец някъде вече суче по 10, рядко 15 мин. Но много интензивно дърпа и през цялото време яде. От 2-3 дни вече има случаи и по 7-8 минутки да хапва само. Не знам дали това оказва някакво влияние, но пак сам си пуска гърдата, не  го ограничавам аз.
Кърменията протичат така:
през нощта в 3 часа
после в 6.30-7 ч
после в 10 ч
после в 13
в 16
в 19.30-20 ч
понякога се буди и към 1 през нощта и хапва, но не всяка нощ.
Така ни се събират по 6, понякога 7 хранения на денонощие.

Напоследък е малко по-нервен, предполагам защото коликите се завърнаха. Даже малко по-силни отпреди Sad Понякога му давам Инфакол, но от него пък се запича и не съм много редовна.
От седмица нещо ми стачкува - гладен е, като го сложа на гърдата почва да реве, не иска да засуче, иска да се оглежда и да е прав. След като го успокоя, обикновено си засуква и млъква...Хапва 10на минутки и заспива.
Чайчето го савам само като хълца, иначе не ще и да помирише  Laughing
Ами това е.
Благодаря ти за вниманието!
Виж целия пост
# 8
Моята бебка като хълца й давам да суче. На 2-3 смуквания и вече е спряла.
Виж целия пост
# 9
И аз доскоро така процедирах, ама сега ако не е гладен не иска да засуче. Само се оглежда, нервира се и почва да реве...Sad
Виж целия пост
# 10
Коте, не се коркай! Много често точно тия притеснения объркват кърменето, а то си върви перфектно. Наистина поздравления за педиатъра. Може да пробваш да го будиш, когато гърдите ти са много пълни, защото точно пълнотата е сигнал на тялото да намали кърмата.

И при нас с кърмене спира да хълца веднага. Даже сам се дръпва, като спре. Как усеща, че е спрял, не знам... Laughing
Виж целия пост
# 11
И при моето момче имахме такъв спад в наддаването точно в 3 месец.За цял месец беше наддал 300 грама и порастнал с 5 см ( 5700/65 ) .Също се бях притеснила,но педиатърката ми беше много спокойна,каза нищо да не предприемам и да не се притеснявам.На следващия месец всичко си беше нормално.
Като гледам килограмите на синът ти са доста добри за 3 месеца Peace
Виж целия пост
# 12
Здравей, при нас се получи същото нещо, но се оказа, че е от зъбите - започнаха да растат в третия месец(края) вече сме в шестия и не могат да пробият. Детето се мъчи, плаче, яде мъничко.Този месец е наддала 250 грама  ooooh!
Виж целия пост
# 13
Здравейте!
Обещах, като ни премерят да пиша. Вчера бяхме на контролно мерене, за 2 седмици беше качил още 350 гр. Общо е пораснал около 5 см и така като тегля чертата се получава - за 5 седмици - 700 гр. и 5 см. Общо взето е добре Simple Smile Успокоих се, а и предполагам, че сега в жегите още по-мало ще качва, така че...
Благодаря ви за отговорите!  Hug
Виж целия пост
# 14
Здравей, разбирам, че си притеснена заради голямата разлика в наддаването на сина ти, но всъщност той е свършил работата която други бебета биха свършили за 6месеца, за 3 - удвоил е теглото си и е пораснал с цели 7 см. Нали разбираш, че няма как да продължава да качва по 1400гр. всеки месец Simple SmileА и три седмици не е един месец и не се знае колко ще качи бебето за тази една седмица, най - често бебетата не наддават равномерно.
Чела си, че е нормално след 3тия месец да започне по плавно наддаване, което не е константа и явно се е случило при вас малко по - рано, но за сметка на това младежа има завидна преднина Simple Smile А щом пълни памперсите редовно, изглежда и се чувства добре, а и педиатъра му го намира за дохранен, не се тревожи и се наслаждавайте на кърменето още дъълго време  Hug
съгласна с две ръце. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия