Плач преди и по време на хранене

  • 2 211
  • 24
  Здравейте,
 Бебчето ми е вече в четвъртият месец и предвид малкото количество кърма го захранваме с АМ. Проблема е, че от както заеме позата за хранене започва да плаче. Нищо не харесва, яде с много труд и усилия от наша страна. Сменяхме биберони, вида мляко(NAN, Friso), пюрета(плодове, зеленчуци) и нищо. Педиатъра твърди, че "то си яде колкото му трябва".
Моля, ако някой има подобни проблеми да сподели.
Благодаря
Виж целия пост
# 1
Да не би да не е гладен? През колко време го храните?
Освен това-рано му е още и за плодове, и за зеленчуци. Да не му докарвате колики с ранното захранване?
НАН и Фризо не са най-добрите млека на пазара. Макар и не толкова често, като че ли вече, някои бебета все пак получават запек от тях. Опитай друго, някое с пробиотици-те действат регулиращо на стомахчето.
Виж целия пост
# 2
Възможно е да не е гладен,възможно е и да не харесва предложеното АМ  Peace И според мен е рано за плодове и зеленчуци ,може все още и колики да има  Peace
Виж целия пост
# 3
Може и да е от зъбчета има бебета на който избиват рано
Виж целия пост
# 4
Благодаря за отговорите.
Ако не НАН или Фризо, кое? Да, може би е рано за пюренца, но само с тях можем да го нахраним, като прибавим мляко вътре разбира се. Чисто АМ изобщо не поглежда....Абе доста сме злояди....Щом Ви пиша.....
И да кажа, че е момиченце  Grinning
Виж целия пост
# 5
Стефи,извинявай,но никъде от поста ти не става ясно ,че е момиченце  Hug
Относно АМ,ами ние сме на розов Хип и на малката много й се услажда,но по принцип всяко бебче си има свой вкус .МОжеш да го пробваш,хубаво мляко е и е с пробиотици  PeaceА може и изобщо да не е от АМ-то .Другото ,което ми хрумва е ,ако от съвсем скоро го дохранваш с АМ ,просто да не го иска,защото е свикнало с вкуса на кърмата и ще му трябва време да свикне с новия вкус  newsm78
Виж целия пост
# 6
Благодаря за отговорите.
Ако не НАН или Фризо, кое? Да, може би е рано за пюренца, но само с тях можем да го нахраним, като прибавим мляко вътре разбира се. Чисто АМ изобщо не поглежда....Абе доста сме злояди....Щом Ви пиша.....
И да кажа, че е момиченце  Grinning

Препоръчвам Апамил или Милумил -Милумила по-добре, защото е по сладък и мирише на ванилия, но можеш да вземеш и Аптамил комфорт, защото е създаден за стомашни проблеми. Без зеленчукови или пловоди пюрета. Можеш да добавиш в АМ-а една лъжица безмлечна оризова каша на Милупа. И изправи детето поне под 30 градуса докато яде. Според мен става въпрос за рефлукс, който бихте задълбочили с даване на пюрета, а оттам крачката до гастро проблеми или  злоядство е малка...
На четири месеца не става въпрос за злоядство, а за дискомфорт по време на хранене. Ако това състояние се повтаря, се създава рефлесорна реакция в смисъл "Не ме мъчи, не искам да ме боли, по-добре гладен".
А това за момичета и момчета е просто смехотворно.
Можеш да помислиш и за смяна на педиатъра.
Виж целия пост
# 7
Благодаря за отговорите.
Ако не НАН или Фризо, кое? Да, може би е рано за пюренца, но само с тях можем да го нахраним, като прибавим мляко вътре разбира се. Чисто АМ изобщо не поглежда....Абе доста сме злояди....Щом Ви пиша.....
И да кажа, че е момиченце  Grinning

Препоръчвам Апамил или Милумил -Милумила по-добре, защото е по сладък и мирише на ванилия, но можеш да вземеш и Аптамил комфорт, защото е създаден за стомашни проблеми. Без зеленчукови или пловоди пюрета. Можеш да добавиш в АМ-а една лъжица безмлечна оризова каша на Милупа. И изправи детето поне под 30 градуса докато яде. Според мен става въпрос за рефлукс, който бихте задълбочили с даване на пюрета, а оттам крачката до гастро проблеми или  злоядство е малка...
На четири месеца не става въпрос за злоядство, а за дискомфорт по време на хранене. Ако това състояние се повтаря, се създава рефлесорна реакция в смисъл "Не ме мъчи, не искам да ме боли, по-добре гладен".
А това за момичета и момчета е просто смехотворно.
Можеш да помислиш и за смяна на педиатъра.


Храним се с Милумил,изобщо не мирише на ванилия,мирише кофти,но е най-сладкото АМ.
Виж целия пост
# 8
Ние в момента сме на Фризо от Нана много повръщаше  Peace
Виж целия пост
# 9
Хапваме си НАН1 от първия ден ,нямаме проблеми.Сега давам и плодово пюре.Да са колики от ранното захранване.И храненето с пюрета в полуседнало положение.Спри с пюретата и давай само АМ.Консултирай се с педиатъра.
Виж целия пост
# 10
На 4 месеца злоядо дете, хайде, стига вицове  Naughty Това е невъзможно. Най-вероятно не е гладно детето. Под час ли храниш или по сигнал на бебето? И плодове и зеленчуци на тази възраст също са абсолютно ненужни  Stop
А дали е момиченце или момченце... без коментар  Joy
Виж целия пост
# 11
Ох, чакайте сега. Препоръчвам това, препоръчвам онова  Grinning

Няма универсално мляко, не може така да се минава през всички видове млека.
Според мен проблемът изобщо не е в млякото. Фризото е доста вкусно, повечето деца го харесват.
Мисля си дали не го болят ушите това бебе, тогава сукането си е кошмар, да не му дразнят венците нещо, да не е гладно, да има колики и т.н.
За ушите може да провериш, като натиснеш леко под меката част на ушето, ако заплаче, значи го боли. За венците - вземи Дентинокс, Генгигел, Калгел и намажи венеца една минута преди хранене и виж дали няма да е по-спокойно.
И най-важното, изчаквай детето да даде само сигнал че е гладно, а не ти да му даваш, когато мислиш, че му се яде. Може да иска да разреди храненията. И махни тия плодове и зеленчуци  Tired
Виж целия пост
# 12
  Благодаря Ви за отговорите. Наистина има дискомфорт по време на хранене. А по въпроса за смяна на АМ - пробвахме с Фризо- същата реакция(след НАН). Сега сме на НАН Сенситив. И наистина се запича от тези АМ. Дали това не оказва някакво влияние....?Да, вече започва да плаче дори само да заеме позичката за хранене....Може би е рано за плодове и зеленчуци, но понякога и се услажда и си хапва...,което е радост в къщи.....
А за уточнението, че е момиче - просто забелязах, че говорите в мъжки род
Поздрави
Виж целия пост
# 13
  , вече започва да плаче дори само да заеме позичката за хранене....Може би е рано за плодове и зеленчуци, но понякога и се услажда и си хапва...,което е радост в къщи.....

това и мен ме навежда на мисълта ,че има определен ,явен дискомфорт при хранене и едва ли е от съответното АМ.Както са ти казали -провери ушенцата.За бебето-болка в ухото е едно най-дразнещите неща.
А иначе на 4-ри месеца и според мен е рано за плодове и зеленчуци.
Виж целия пост
# 14
 И нещо, което е важно и забравих да го спомена Sad ( за което се извинявам)- почти никога не отказва да суче...!!!
Но трябва да даваме АМ, защото кърмата ми е малко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия